Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincsenek barátaim? Mit...

Miért nincsenek barátaim? Mit kéne tennem / Milyennek kéne lennem? (Bővebben lennt. )

Figyelt kérdés
Nincs egy barátom sem, pedig igyekszem mindenkinek segíteni, aki megkér rá. A suliban is csak akkor jó fejek velem, ha kell egy órai anyag vagy valamit tudni akarnak. Pedig nem tartom magam tolakodónak, nem erőltetem rá magam senkire. Nehezen nyílok meg, ez mondjuk igaz. Viszont így már úgy érzem, hogy soha senkinek nem leszek elég jó. Párom sincs, hogy legalább vele tudnék törődni, mert nem vagyok egy topmodell. Kövér az nem vagyok, sőt. Inkább vékonynak mondanám magam (~168 cm vagyok és olyan 49-51 kg). Lehet az a baj, hogy szemüveges vagyok (pedig nem SZTK-s szemüvegem van, pár ember szerint jól is áll) és még a mellem is kicsi? Már nem tudom, hogy milyennek kéne lennem, hogy az emberek szeressenek. :( Lassan kezdek beletörődni, hogy ilyen vagyok. Csak hát azért még reménykedem, hátha kapok valami tippet, hogy milyen legyek inkább, hogy szeressenek. :)

2013. jan. 29. 03:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Légy önmagad, mindig. Ne másnak akarj megfelelni, mindenkinek amúgy se tudsz majd a kedvére tenni. Lehetünk barátok, ha gondolod és ha nem zavar, h nem a gyengébbik nemből vagyok. :)
2013. jan. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy biztos: nem a melled méretén, és pláne nem a szemüvegeden múlik a barátok száma! Amúgy hány éves vagy? Ez úgy működik, hogy ha te nem nyílsz meg, a másik se nagyon fog. Kevés olyan ember van, aki veszi a fáradtságot és megnyit, és ezzel még vissza sem él, meg minden... Lehet, hogy ki kéne próbálnod, hogy hozzád hasonlóan zárkózottabb embert te próbálsz kicsit szóra bírni, de az csakis úgy működik, ha te is adsz, szóval te is nyílsz felé!
2013. jan. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok. Elég ciki, hogy ennyi idősen ide írom ki a problémáimat, ráadásul ilyet. De már komolyan reménytelennek érzem magam. És nem arról van szó, hogy egyáltalán nem nyílok meg. Csak nehezebben, mint mondjuk mások. Úgy érzem, hogy ha eltűnnék, se venné észre senki. És amikor itthon elmondtam, hogy így érzem, ezek az érzéseim, egyből le lettem önsajnálózva. Csak annyira nehéz, amikor azt látom, hogy a környezetemben mindenkinek rengeteg barátja van, tud kihez fordulni, én meg csak úgy vagyok a nagy semmibe és lényegében nem tartozom senkihez. Nincs valami tippetek, hogy mit szeretnek az emberek? Hogy mi szimpatikus nekik? Háta van valami, ami beválna. Mert azért még reménykedem, hiszen az ember amíg él, addig remél. :)
2013. jan. 29. 20:18
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem nagyon merek önmagam lenni, mert félek attól, hogy mit gondolnak majd rólam. És még a gimiben is elég gyakran előfordult, hogy kigúnyoltak amiatt, amilyen vagyok. Pedig nem vagyok beszédhibás, semmi ilyen problémám nincs. Teljesen egészséges vagyok. És hiába kérdeztem meg, hogy mi a baj velem, csak azt mondták, hogy gondolkodjak el rajta. De egyszerűen nem tudtam rájönni és azóta sem tudok. Pedig egyszerűbb lenne változtatni rajta, ha tudnám. Létezik olyan, hogy valakit csak úgy utálnak? :/
2013. jan. 29. 20:28
 5/12 anonim ***** válasza:

Én egy olyan ember vagyok aki évek óta hasonló problémákkal küzd, de nem tudja a megoldást. Így hát a valtozás és annak reményében, hogy végre valaki közel lakik hozzám, megkérdezem: hol laksz? 22/F

Még egy valami: Szeretlek! :)

2013. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves ma 20:34!


Köszönöm, aranyos vagy. :) Ilyen irányú kérdésekre privát üzenetben válaszolok, remélem megérted, hogy ide nem szeretném kiírni. :)

2013. jan. 29. 20:51
 7/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy megértem. Szoktam is néha írni, a lakhely privátban is jöhet. :)
2013. jan. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vicces szeretni valakit, akit nem is ismersz, remélhetőleg a kérdező nem veszi komolyan.
2013. jan. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Szia!Én 15 éves (fiú) vagyok de eddig nekem sem volt egy értelmes barátom.Általánosban olyan volt ha valaki barátom akart lenni, egy hét múlva már a házit másolta volna rólam, úgyhogy ez csak érdekbarátság lett volna.Most lettem középiskolás itt sincs barátom de itt jobban elvagyok velük.Én is kíváncsi lennék, hogy lehet barátom.Amúgy szerintem sincs veled semmi baj.
2013. febr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Szia.

Én is 25 vagyok, lány, s nekem sincsenek igazán barátaim, legalább is olyanok nem akikkel önmagam lehetnék. Elég szivás, ráadásul a lányokhoz vonzodom, ami talán még jobban neheziti a dolgokat.

Szerintem idövel lesznek barátaid, csak megkell találnod a megfelelö embereket.

2013. febr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!