Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátság ez egyáltalán?

Barátság ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam, 'barátnőm', akivel általános iskola első osztálya óta egy osztályba járunk (gimis végzősök vagyunk).


Régebben legjobb barátnők voltunk, megbeszéltünk mindent, de az utóbbi időben mindig az van, hogy én elmondok mindent neki, ő meg kb semmit... Mindent mástól kell megtudnom, hogy a hátam mögött mondja el direkt nekik, nehogy én megtudjam. Aztán ha elmegyünk egy társasággal bulizni akkor részegen meg állandóan félrehív beszélni, hogy jajj annyira fontos vagyok neki és ezután minden sokkal jobb lesz és legyünk úgy mint régen, stb, de soha semmi nem változik, pedig én próbálkozom... Lehet az a baj, hogy túl naiv vagyok ha még néha elhiszem, hogy ez változhat?


Most pl. van egy srác akivel már többször járt, eddig mindig a srác szakított vele, múltkor is csak hülyítette aztán összejött mással és megint hülyíti a 'barátnőmet'. Persze a sok hülye lány az osztályból (akiknek hasonlóan sikeres kapcsolataik voltak) biztatja, hogy jajj de jó lesz ha összejönnek stb én meg őszintén megmondom, hogy szerintem úgyse lesz belőle semmi és értelmetlen erőltetni az egészet. Ezért én vagyok a rossz? Szerintem pont a barátnők dolga, hogy elmondják őszintén a véleményüket, és ne biztassák hülyeségre a másikat, még akkor is, ha ezzel nem azt mondják amit a másik hallani akar... Természetesen ezért el se mondja, hogy beszél/találkozik vele, hanem elmondja x embernek aztán és valamelyiktől vagy megtudom, vagy nem.. :)


Meg nyáron is történt olyan, amit nekem nem mondott el, de 2 másik barátunknak igen, és akkor képes volt azt mondani a múltkor, persze buliban, hogy azért nem mondta el, mert azt akarta hogy tőle tudjam meg és ő akarta elmondani. Hát... szerintem lett volna pár hónapja.


19/L



2013. jan. 29. 17:19
 1/5 anonim válasza:
Nem, nők között nagyon ritka az igaz barátság.
2013. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
nem barátság. ez már csak erőltetett menet. ne foglalkozz vele. szerintem.
2013. jan. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Lea222 válasza:
Szerintem szard le.....ne szakítsd meg vele a kapcsolatot,de ne mutasd,hogy neked ez fáj,attól majd észreveszi magát,mert sztem direkt csinálja...
2013. jan. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor egyszer mondd meg neki, hogy egy olyan nap, amikor se neked se neki tényleg semmi programja nincs, menjetek el valahová, akárhová de ne konkrét programra, csak ahol lehet beszélgetni, és mondd el neki ezt. Meg hogy ha azt akarja, hogy olyan legyenmint régen akkor tenni is kéne érte avlamit. Csak mondj el neki mindent őszintén.
2013. jan. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem lehet vele beszélni... Mindig amikor megpróbálok valami fontosabb/komolyabb dolgot felhozni,akkor az a válasz, hogy: 'hagyjálmár' 'jó nem érdekel a f@szságod' stb... Nem látom értelmét a beszélgetésnek... :/
2013. jan. 29. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!