Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Velem van a baj, hogy nem...

Velem van a baj, hogy nem tudok senkivel évekig hosszan nagyon jó barátságban lenni?

Figyelt kérdés

Már sok em,berrel megjártam.

Mondjuk nem sajnálom, mert visszagondolva szép idők voltak, csak ahogy véget értek, az a rossz.

Mindig találtam 1 embert, akivel volt sok közös pont, ezért jóban lettünk, sokat lógtunk együtt, mindig felhívtuk egymást, hogy nincs-e kedve a másiknak ma moziba menni, vagy valamit csinálni.

Így sokat lógtunk, 1-2 évig egyfolytában. Lehetett számítani a másikra,

Aztán bejött más ember, így lettünk 3-4 en. Aztán lógtunk együtt sokat, majd kevesebbet, végül, már az volt, hogy nélkülem csináltak programot...

Amikor felhívtam őket, nem ért rá egyik sem. Aztán mindig kiderült, hogy nem értek rá, mert nélkülem mentek valahova...

Így lettem szépen de biztosan lerázva.

És nem azért, mert olyan rossz a természetem, hogy megutáltak. Nem, csak a "barátaim" akikkel olyan jóban voltam amíg be nem jött más, addig sok közös pontunk volt. Majd mikor jött más, velük lett még több közös pontja, és azt látták, hogy nem is olyan jó velem lógni...

Ezt megcsináltam 4-5 emberrel, sok-sok év alatt.

És mindig egyedül maradfok kb pár hónapra, majd megint megismerek olyat akivel jóban leszek, és eljátszom ugyan ezt 1-2 év alatt...


Mások meg hogy lehetnek jóban 10x évig? Sokszor hallom, hogy Mennek ismerősök valahova az ÁLTALÁNOS iskolai osztálytársukkal, akivel tartják napi szinten a kapcsolatot 10x éve...

Else hiszem!

Nekem 1 osztálytársaim se maradt meg miután véget ért a suli...



2013. febr. 17. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, az ilyen hosszabb kapcsolatoknak egyfajta alapvető eleme, hogy hagyják élni a másikat. _Ehhez is fel kell nőni, hogy megérthesse az ember: nem csak ő létezik, rajta kívül is lehet élete a másiknak. Egy lazább kapcsolatot talán egyszerűbb fenntartani hosszabb távon, hiszen nem ismerik olyan jól a másik hibáit, és nincs annyi súrlódási pont sem. Bár egy ideig jó az a "nagyon szoros" barátság, amikor mindent együtt csináltok, egy idő után viszont ellaposodik, rosszabb esetben valamin olyan csúnyán összekaptok, hogy hónapokig nem beszéltek.
2013. febr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nem lgtam mások nyakán, mert annyira amennyire Ők hvítak engem, én annyira őket. Nem volt mindennapos telefonálgatás, hogy m,ár rosszul legyenek tőle...Ezért nem értem.
2013. febr. 17. 14:05
 3/5 anonim válasza:
Legalább te megismersz valakit.Velem csak szóba állnak néha az emberek,de valamiért sosem találok igaz barátokat.Meg semmilyent se.Nem járok el sehová,mert nincs kivel.De lassan már beletörődöm,és jó is ez így.Biztosan velem van a baj hogy nem kellek sem kapcsolatra,sem barátságra.Semmire.Örülj neki hogy legalább 1-2 évig van akivel eljárj.
2013. febr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"közös lónak túros a háta"...Ez sajnos legtöbbször igaz a barátságokra is.Amíg 2 ember a legnagyobb barátságban eljár ide-oda, folyton együtt lógnak, addig minden rendben, de amikor belép ebbe a kapcsolatba még 2-3 "jó barát", akkor az már nem lesz az igazi.Előbb-utóbb jönnek a pletykák, a rivalizálás, egyik csimpaszkodik, másik vitát szít, aztán valaki kiesik a körből, végül széthull az egész bagázs.Tehát ha meg akarod tartani a barátod, legközelebb ne engedj magatok közé másokat, mindegyik barátoddal csakis kettesben találkozz!Valószínű, ez célravezetőbb.

Általános iskolai osztálytársak...Nem lehet, hogy az a baj, mert nem tudsz velük napi szinten összefutni?Például, nekem is voltak nagyon jó barátaim általánosban, aztán elköltöztünk, szomszédos városba és elmaradoztak, mert ritkábban volt alkalom találkozni.De tudom, ha nem költöztünk volna el, most is mindennap összejárhatnánk.Nem lehet, hogy nálad is valami hasonló okok vannak?

2013. ápr. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos, én esetemben is jönnek-mennek a barátságok. Gyerekkkor óta tartott az egyik pl, de elsodródtunk egymástól, a végén már csak én kerestem, ő meg nem, és az ilyet jobb hagyni a csudába. Más barátokban meg csalódtam, mert csúnyán át akartak verni és még nekik állt feljebb.

Jelenleg egy jó barátnőm van,igaz, nálam jópár évvel idősebb, de jó társaság. A másikat / egyidős velem / már vagy 15 éve ismerem, de mostanában már nemigen keres. Egyszer már megszakadt a haverság, aztán kibékültünk, de most megint ködbe burkolódzott. Az okát nem tudom, de rájöttem évek alatt, hogy az őszinteség nem az erőssége. Eléggé cserélgeti a baráti körét, és csak én ismerem olyan régóta. Ezért esik rosszul, hogy megint a "szekrény aljába" rejtett.

Párom nincs, az lenne a legjobb, de megfelelő partnert még nehezebb lelni.

Én is csodálom az olyanokat, akik körül mindig kering a sok jó ismerős, mint bolygók a Nap körül. Lehet, hogy bennem is van hiba / bár, én igyekszem úgy viselkedni, hogy ne így legyen / vagy egész egyszerűen számomra ez van megírva a Sorsom könyvében, hogy sosem leszek igazán népszerű személy, hiába vagyok érdeklődő, jószívű és nyitott.

Manapság amúgy sincs nagyon egymásra idejük az embereknek, mindenki rohan, felületessé váltak a kapcsoaltok, megvan a maga gondja baja, stb.

Csak azt nem értem: ha annyi magányos ember van / társ, barátok nélkül /, akkor hogyhogy nem lelnek egymásra? Talán beletörődtek.

2013. ápr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!