Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Törődjek bele, hogy elvesztett...

Törődjek bele, hogy elvesztettem a legjobb barátomat, vagy vétek lenne veszni hagyni?

Figyelt kérdés
Nehéz tinikora volt, nem voltak barátai, a családjával sem volt közeli a viszonya, feleslegesnek érezte magát, sötéten látta az életet, gyűlölte önmagát. Másfél éve ismertem meg, és szinte kezdettől fogva éreztem, hogy senkivel nem tudok olyan őszintén, olyan sok mindenről beszélni, mint vele. Én sem vagyok könnyű eset, sokszor tartottuk egymásban a lelket, de nem merült ki ennyiben a kapcsolatunk, bármiről, bármeddig el tudtunk beszélgetni, a humorunk is megegyezett, tehát egy ideális barátságról van szó. Nemrég elhatározta, hogy új életet szeretne kezdeni, más szemmel látni a világot, emiatt viszont meg fogja szakítani velem a kapcsolatot, mert én a régi életére emlékeztetem; letiltott mindenhonnan, nem veszi fel a telefont. Bár ez csak kifogásnak tűnhet, mintha már egyébként sem lenne kíváncsi rám, de még az előtte való napokban is keresett, és tökéletesen kijöttünk. Nem akarok a boldogsága útjába állni, de borzasztóan hiányzik, senkivel nem találom azt a hangot, amit vele. Ő az egyik legfontosabb ember az életemben, és nagyon fáj, hogy egyik napról a másikra el kéne őt felejtenem. Gonosz dolog, ha nem tudom ilyen könnyen elengedni őt, hanem szeretném elérni, hogy próbáljon nekem esélyt adni az új életében, elvonatkoztatni a múlttól?

2013. márc. 5. 20:51
 1/5 anonim válasza:
52%
Nem gonosz, érthető, ez trosszabb, mint egy párkapcsolati szakítás, mert még a szerelmet lehet pótolni, barátot nem:| készülj fel, mert nehéz lesz túltenni magad rajta, 5 hónapja engem is elhagyott igy a baratom, semmi magyarazatot adva, es mi meg nehanyszor ossze is futottunk, es hideg,huvos volt velem.
2013. márc. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne sajnáld. Aki menni akar menjen. Találsz bőven olyanokat akikkel jobb is lesz a kapcsolatod, mint vele. :)
2013. márc. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
65%
Ne törődj bele! Én pont a barátod helyzetében vagyok és sok huza-vona (barátkozni-nem barátkozni, közel engedni-nem engedni) után jöttem rá arra, hogy butaság lenne elüldöznöm magam mellől azt, akinek ennyire fontos vagyok. Idő kellett, hogy rájöjjek és kár lett volna, ha Ő veszni hagyta volna a barátságunkat, úgy ahogy eleinte én akartam.
2013. márc. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Előtte mindig minden rendben volt köztetek? Egyik napról a másikra döntött úgy, hogy kilép a barátságból? Esetleg nem csak valami sérelem érte és így reagált?
2013. márc. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3-as, köszönöm a biztatást, borzasztó sokat jelent :) 4-es: úgy néz ki a dolog, hogy január 11-én összevesztünk (kicsit felidegesítettem, és tényleg hibás voltam, de nem volt komoly a dolog), letiltott, egy hétig nem beszéltünk, majd leutaztam hozzá. Meglepődött, elmondta, hogy múltkor felidegesítettem, bocsánatot kértem, beszélgettünk pár órát majd hazajöttem. Másnap rámírt, és kérdőre vont, hogy miért mentem le, azt mondta, hogy nem akar többet beszélni, nem adott indoklást. Három hét múlva leutaztam hozzá, de nem volt otthon, felhívtam, haragudott, mondta, hogy másnap visszahív, ehelyett megint csak rámírt (személytelenül ugye sokkal könnyebb) és akkor mondta el, hogy nem volt kibékülve a múltbeli énjével, aki sötéten látta a világot, de majd az új énje az teljesen más lesz, viszont velem nem akar többé beszélni, mert teljesen hátat akar fordítani a múltnak. Szóval úgy hozta meg a döntést, hogy épp nem voltunk az egyébként megszokott napi több órát beszélgetős fázisban.
2013. márc. 11. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!