Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire baj az, hogy nem...

Mennyire baj az, hogy nem vagyok társasági lény?

Figyelt kérdés
Mostanában esett le 0-ra az önbizalmam, egyébként nem volt annyi problémám vele..egyszerűen akiket ismerek, mind bírnak, elvannak velem, de nem szeretnek. 2-3 emberen kívül felszínes kapcsolatokat ápolok mindenkivel, és nem is hinném, hogy több emberrel ki tudnék alakítani mélyebb barátságot, mert eléggé "kilógok a sorból" anyukám szerint is. engem nem keresnek heti 300-an telefonon. facebookon sem vagyok aktív, bár már egyre kevesebb osztálytársam az, de én még csak chatelni sem igazán szoktam. valami baj van velem? tudom, hogyha most erőlködni kezdenék, hogy népszerű legyek, azzal pont az ellenkező hatást érném el...

2013. márc. 8. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatnám azt, hogy nem nagy baj, de nem lenne igaz.

Innentől az a kérdés, hogy mi az oka annak, hogy nem érintkezel emberekkel? Különc vagy? Többnek gondolod magad másnál? Gyerekesnek tartasz másokat? Vagy egyszerűen nagy az igazságérzeted?

Sajnos a kívülállók nehezebben boldogulnak másoknál, mert az ismeretség és a kapcsolatok segítenek hozzá a jobb állásokhoz is. Aki a maga útját járja, az mindig keményebben fog előre jutni.

2013. márc. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
szimplán nehezen barátkozom, nehezen találok közös témát, valahol különc vagyok, igen. DE nem állítom azt hogy nincsenek kapcsolataim, és haverjaim. ki is járok hétvégenként akár bulizni. csak nem állok közel olyan sok emberhez. illetve nem engedek közel sok mindenkit magamhoz.
2013. márc. 8. 22:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Két végletet tudok hozni példának:

1. Kevés barátja van, mert alapvetően tisztában van a körülötte lévők értékrendjével, amit nem tud elfogadni(pl barátkozás azokkal is, akik kibeszélik őt vagy másokat). Emiatt olyan lehetőségektől is elesik, amik esetleg megfelelő kapcsolatokkal elérhetők lennének.

2. Mindenkivel kapcsolatot ápol, még az ellenségeivel is.

Ő az, aki jól boldogul az életben: Nincs az az ember, akivel ne tudna haverkodni.

Mindenkit ismer a környéken, így féláron megy hozzá a szerelő, vagy akkor is tud szerezni melót, amikor más nem.

Rengeteg felszínes barátsága van, és olyanokkal beszélget akiket semmire sem tart. Sok időt pazarol rájuk, folyamatos hazugságban él.


Ha a lelki dolgokat nézzük, az első a nyerő. Ha a gyakorlatit, akkor a második.

2013. márc. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
akkor azt mondom, hogy az én esetem még nem egy véglet :) köszönöm a válaszokat.
2013. márc. 8. 22:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
én sajnos az előbbi hozzászóló első végletébe tartozom.
2013. márc. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az egy dolog, de biztos jó ember vagy:) én meg olyan amilyen.
2013. márc. 9. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!