Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Te megszaktanád a kapcsolatot...

Te megszaktanád a kapcsolatot az ilyen emberekkel?

Figyelt kérdés
Az olyanokra gondolok, akikben nincs konkrét rossz, ami zavar, de mégis rossz hatással vannak rád. Nem jó velük együtt lenni, ami nem az ő hibájuk, és nem is a tiéd, csak nem passzoltok össze. (Legalábbis te így érzed, ők viszont keresik a társaságodat.) Az ok talán az, hogy az adok-kapok viszony nem kiegyenlített. Nem anyagi értelemben, hanem szellemi, lelki értelemben véve. Néha úgy vagyok vele, hogy egy embertársunk, egy barátság (már ha lehet annak nevezni) nagy érték, és nem szabad fennakadni apróságokon (?). Néha viszont úgy érzem, minden pillanat az életben elfecsérelt, csak egy tévút, hogyha nem önszántunkból, lelkesedve teszünk, amit teszünk, hanem úgy állunk neki (pl egy találkozónak), hogy lehangol a gondolata, és úgy vonszoljuk magunkat, mintha nehéz súlyok nyomnák a vállunkat.

2013. márc. 10. 20:57
 1/3 anonim válasza:
Teljesen megértelek, én ugyanilyen cipőben jártam. Próbálom diszkréten kerülni ezt az embert, nem hívom fel vagy írok neki, ha ő ír, akkor válaszolok persze, de nem keresem a társaságát. Amire kér, megteszem, de próbálomenyhén érzékeltetni vele, hogy nem működik ez a "barátság"...
2013. márc. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

(Most veszem csak észre, hogy a címből kimaradt egy í betű. :))

2013. márc. 11. 00:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes kérdés, én egy gyerekkori barátommal vagyok így. Mivel gyakorlatilag együtt nőttünk fel, szerintem egyszerűen nem opció az, hogy megszakítsuk a kapcsolatot. Ez olyan lenne, mint kidobni szinte az összes fényképet gyerek-és kamaszkoromból a szemétbe. De az idők során valahogy elváltak az útjaink, ami természetes is, hiszen máshová mentünk továbbtanulni, dolgozni, stb. Az utóbbi években arra eszméltem, hogy ebben a kapcsolatban én lettem az a fél, akit ő megpróbál tapintatosan leépíteni. De nem vagyok benne biztos.

Szerintem egy olyan emberrel, akivel együtt nőttél fel, ennyi év után már gyakorlatilag nem LEHET megszakítani a kapcsolatot. Évente egyszer-kétszer jó összefutni, és megbeszélni, hogy kinek hogy alakul az élete.

Viszont a helyzet az, hogy ha én keresem őt, reagál ugyan, de ő sosem keres engem, még évente egy-kétszer sem. Nem tudom eldönteni, hogy meg akarja-e szakítani velem a kapcsolatot, vagy sem. Az tény, hogy másfelé sodort minket az élet, de akkor is együtt nőttünk fel... nem tudom eldönteni.

2013. márc. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!