Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ki hogy reagálna erre az egészre?

Ki hogy reagálna erre az egészre?

Figyelt kérdés

Mi két barátnő vagyunk. Még gyerekkorunkban kezdődött a barátságunk, ez tartott egészen gimnáziumig, amikor más baráti körünk lett. 1-2 év után ismét összejártunk, mintha mi sem történ volna, természetes volt, hogy így alakult. Dolgozni kezdtünk, szintén folytatódott a barátság, de több volt a zökkenő, és végül nagyon megbántott, és magára haragított a barátnőm. Nem mert a szemem elé kerülni. Jó pár év eltelt, mire megemésztettem az összeveszést. Majd felkerestem, hogy hiányzik a régi barátságunk, és hogy lenne-e kedve folytatni. Azt mondta, már keresni akart, pont emiatt. Bár vártam, hogy utólag azt mondja, elnézést a történtekért vagy valami, a mai napig úgy gondolja, látom rajta, ha úgy tesz, hogy nem beszél róla, nem hozza szóba, akkor az nem is létezik, ja és én hogy képzelem, hogy bocsánatkérést várnék vagy valami hasonlót. Ezt leszámítva, úgy tűnt, jól indul a dolog, ennek nyáron lesz 1 éve, de pár hónapja úgy érzem, csak én szerettem volna ezt a barátságot. Lett pár fura dolga, pl. hülye rangsorok még olyan helyzetben is alkalmazza, amikor semmi értelme. nem ír vissza az emailre, ha tudja hogy most sietve választ várnék rá (ez évi párszor van csak), de aznap már ült a gépnél. már pedig nem fog még egyszer géphez ülni. szerinte várjam ki a sorom, majd napok múlva. akkor is, ha nincs semmi dolga épp, ragaszkodik ehhez.

szerintem meg egy barátság nem sorbaállás alapján működik. elvárja, hogy én legyek mindig a megértő, és csak várjam mikor ér rá. régebben azt reagálta erre, értsem meg, hogy ez így van, és ha tetszik tetszik, ha nem nem.


vagy egy másik esetben felajánlja, hogy menjek át beszélgetni, tudja, hogy van egy bizonyos problémám, amit jó lenne megbeszélni egy baráttal, majd 1 nappal előtte lemondja, hogy hoppá mégse ér rá (pedig ráért, áttetsző volt az egész). amikor pedig szóba hozom, hallgat róla, mintha mi sem történt volna. az volt az érzésem, hogy nem volt kedve mégse meghallgatni a problémámat, és szórakoztatóbb programra cserélte.

utána meg nem szól hozzám sokáig, majd pedig úgy tesz, mintha semmi nem történt volna - a részéről legalábbis.


ha valami nézeteltérés van köztünk, és hangot adok a dolognak, akkor visszavonulót fúj, nem is reagálja le. gondolja, ha elül a vihar, és úgy tesz, mintha semmi nem történt volna, azzal megoldódott a dolog.


szerintetek ez az egész, ahogy viselkedik normális? ti mit tennétek?

már ott tartok, hogy bánom, hogy megkerestem újra, kár volt ezt a barátságot újra elkezdeni.



2013. márc. 18. 09:12
 1/4 anonim válasza:

Szerintem 2 lehetőséged van, vagy elfogadod ilyennek (felszínesnek) ezt a barátságot, vagy elfelejted. Ha eddig nem tudtátok megbeszélni,akkor a jövőben sem sok esély van rá szerintem.

Furcsán viselkedik, az biztos, de sajnos sok embernek lesznek furcsa szokásai idővel (emiatt is találnak nehezen párt maguknak)

Én is jártam hasonló cipőben, én is "vesztettem el" barátnőmet. Nekem is hiányzik nagyon :(

2013. márc. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nos nem vagyok hajlandó több ultimátumot kötni, ez biztos
2013. márc. 18. 10:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ultimátum "utolsó felszólítás", kötni nem lehet.

A barátnőd úgy tűnik elég felszínes és képmutató lett. Biztosan van ennek is oka, de most nem ez a kérdés.

Két lehetőséged van: megpróbálod türelmesen kiszedni belőle a magatartás okát. Őszintén és kedvesen beszélsz vele, és megpróbálod tisztázni a téged bántó, zavaró eseteket. ha lehet mindet, de minden jellemző fajtát. Erre kapsz egy választ. Vagy sikerül, és rendbe tudod tenni a kapcsolatot, vagy a szóhasználatból, stílusból világossá válik, hogy ez nem működik tovább. Amint ez egyértelművé válik, lehet közölni, hogy ennyi volt, és vége. A másik eset, hogy magadban összesítesz, és jutsz ugyanerre a következtetésre. Ezt akár megírhatod neki azzal, hogy egyoldalú, felszínes kapcsolatot nem kívánsz ápolni.

2013. márc. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

teljesen igazad van.

egyébként mióta januárban lepattintott, nem kezdeményeztem semmiféle újabb találkozást, mert normális ember nem így reagál, ha elküldik. bár ő próbált, elég bénán jött ki, és azt hitte, ha eltelik egy hónap, elfelejtettem, hogy lepattintott, és jókedvűen, mintha semmi nem történt volna, cseverészünk, és vevő vagyok rá.


egyébként nem most lett a felszínesség a tulajdonsága, hanem sok-sok évvel ezelőtt. tudom, hogy nagyon nem ilyen is tud lenni. de hogy miért kapom ezt? fogalmam sincs. egyszer sem pattintottam le, nem tettem ellene stb.

én úgy látom, nem látja a fától az erdőt. el van a párjával a saját kis életében, és innen nem lát tovább, de nem is akar, mert így kényelmes. megvan a komfortzónája, és a többi barát, ismerős csak adalék a mindennapjaihoz, akikekkel úgy bánik, ahogy kedve tartja.

2013. márc. 18. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!