Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem tudok barátokat...

Miért nem tudok barátokat találni?

Figyelt kérdés
Alapvetően zárkózott ember vagyok, talán azért mert általánosban, és középiskolában is kiközösítettek. A valódi okát nem tudom, igazából semmi rosszat nem tettem ellenük. Talán a szüleim nem foglalkoztak velem eleget, így nem tudtam társaimmal viselkedni normálisan, nem tudtam szocializálódni a környezetemmel. Elég sok zűrzavar volt gyermekkoromban a szüleim életében- öngyilkosság-, de tudom, hogy nem mentegetőzhetek ezzel, mert már felnőtt vagyok.Mostanában jóval zárkózottabb lettem, mert senkiben nem tudok megbízni, mert visszaélnének velem, mindenkinek meg akarok felelni, pedig tudom semmibe vesznek, sőt, tudják, hogy hülye vagyok. Teljesítőképességem és gondolkodásom lelassult egy buta libának tartom magam.Nem merem az embereket visszautasítani, mindenkivel próbálok kedves lenni. Nem tudom magam teljes értékű emberként elfogadni magam,mert félek, hogy konfliktusba kerülök és én semmit nem tudok érvelni magam mellett. Csődtömegnek gondolom magam.Nagyon érzékeny vagyok, szinte mindenen elsírom magam, mint egy kisgyerek.Úgy érzem, ha bátor vagyok és kimondom a gondolataim, egyenlő az önzőséggel, és sokszor pesszimistán gondolkodom. Sokszor szeretethiányom van, pedig tudom, hogy nem megoldás, hogy megszeretgetnek, mégsem tudok magamon változtatni. 24 évesen úgy érzem, hogy épp ideje/vagy késő változtatni, mert így nem lehet egy életet leélni.

2013. máj. 21. 23:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hajajj, nem tudom, mit vársz tőlünk, elég komplikált ez, egy életet pedig nem lehet itt megoldani. Az eleje, a kiközösítés és a nem valami szociális gyermek- és ifjúkor nálam is megvolt s speciel nekem sincsenek barátaim. Úgy látszik, azokat nem olyan egyszerű szerezni. Ráadásul ha szinte mindig önmagaddal voltál, akkor más mintázatok szerint viselkedsz másokkal, mint egy normálisabban szocializálódott lény... Én alapból emberi társaságra vágyó vagyok, kíváncsi, roppant kommunikatív, de még így is érzem, hogy más vagyok és bár elcsevegni, összehaverkodni másokkal könnyű, barátság nem alakul ki belőle, s valahogy "ösztönösen" tartom a 3 lépés távolságot, pedig szeretnék szoros barátságokat. Ahogy olvasom, Neked még sokkal nehezebb, mert magaddal is komoly problémáid vannak.

Az nem igazán az egészséges, őszinte kapcsolatok felé vezet, ha "mindenkivel kedves próbálsz lenni". Jobban kéne adnod önmagad. Nem kell mindig kimondani a gondolataidat, persze olykor mindenképpen és ki kell állnod magadért. Hogy ez önzés-e? És ha az? Az önzés jó, fontos dolog :) Ha Te nem állsz ki magadért, akkor ki? Attól még tekintettel lehetsz másokra, hogy a saját életedet úgy éled, ahogy Neked jó és nem engeded, hogy átgyalogoljanak rajtad.

2013. máj. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyébként az írásod alapján nem tűnsz hülyének. Elég biztos vagyok benne, hogy a világban hemzsegnek a sokkal hülyébbek és bunkóbbak. Írni is tudsz, össze is foglalod a problémáidat, hülyeségeket sem beszélsz... Ha gyenge is vagy valami gondolkodásbeli dologban, ami itt nem látszik, akkor sem hiszem, hogy megérdemelnéd az ilyen erős szavakat. (Nem mintha nem érteném meg az ilyesmit, durva önkritikában én is ott tudok lenni :P)

S elég elcsépelt, de ha Te nem szereted önmagad, akkor nem igazán várhatod mástól, hogy szeressen.

2013. máj. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A szöveg teljes elolvasása nélkül elmondom neked, hogy azért, mert magaddal nem vagy megbékülve. Nem ismered saját magad, kétségek között vergődve marcangolod saját lelked a nagy 24 órájában.

Ha nem ismered saját magad, hogy akarsz barátokat szerezni a lelked mellé?

2013. máj. 22. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

*nap


Basszus írni sem tudok...

De amúgy ezt te is érzed...

De csak pár dolog, az hogy a gondolkodásod meglassult, az természetes, ez mindenkivel így van. Ha nem tartod karban az elmét céltudatosan, akkor az addigi területek másra fognak irányulni. Annak idején matek órán a tanáraim főttek, hogy milyen ügyesen számolok fejben. Ez ma már nincs így, pedig nem vagyok én sem vén még, de ez azért van, mert már nincs matek órám, és nincs szükségem a gyors fejben számolásra. De ha figyelmes vagy, rájössz, hogy az agyad nem meg lassult, csak az energiákat hülye gondolatokra fordítja. Hagyd abba a gondolkodást, az ég világon semmi értelme nincs, csak arra jó, hogy magad marcangold vele...

2013. máj. 22. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem te simán depressziós vagy. Ezen itt nem fogunk tudni segíteni.

Miért gondolom ezt? Mert te nem egy problémát írtál le, aminek a megoldásához tanácsot kérsz, hanem leírtad, hogy a te életedben bizony MINDEN rossz, mindenki téged bánt, felsorakoztattál egy csomó (amúgy pozitív( tulajdonságot magaddal kapcsolatban, és persze leírtad, hogy emiatt te egy kis szerencsétlen vagy...

Ez depi, semmi több.

2013. máj. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Metin2 vel kockulj mint a többi akinek nincs
2013. máj. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Atesz13 válasza:
Önbizalomhiány! Próbáld magad felturbózni, legyél bátor!
2013. máj. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
én azt tudom ajánlani,h kicsit zökkenj ki a 7köznapokból!
2013. máj. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tudom, mit élsz át, az én sztorim - azt leszámítva, amit a szüleiddel kapcsolatban írtál - egy az egyben ugyanaz, mint a tiéd. Megoldást én sem tudok, általában elfoglalom magam valamivel (segítek a családnak, tanulok, dalszöveget fordítok, stb.), és így nem jut időm töprengeni ezeken a dolgokon. Arra jutottam, hogy az emberek többségükben nem méltóak a bizalmamra, így hát ha ők nem keresnek, nem is foglalkozom velük. Társaságnak itt van a család, meg az a 2 ember, akiben úgy-ahogy megbízom, és akikkel néha agyonüthetem az időt.


Ha gondolod, írj privátban, beszélgethetnénk.


24/L

2013. szept. 17. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Valami új divat, ez a "magamba fordulok, mert minden ember szemét, nem méltó a bizalmamra, én kivételes vagyok, mindenki hülye..."-dolog?
2013. szept. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!