Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért mindig azokban az...

Miért mindig azokban az emberekben csalódunk a legnagyobbat, akik a legközelebb állnak hozzánk?

Figyelt kérdés
Ezt eltudja nekem valaki mondani?? :/

2013. máj. 30. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet velük szemben nagyobbak az elvárásaink is.
2013. máj. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
91%
Azért, mert aki a legközelebb áll hozzánk, az érzi, hogy megbízunk benne, szeretjük, stb., és így tudja, hogy mi-mennyire fáj neked. Ez csak szerintem, ha hülyeséget írtam, akkor bocsi:)
2013. máj. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert az fáj legjobban és sokkal rosszabbul esik, mintha csak egy ismerősben csalódnánk.
2013. máj. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Szerintem azért, mert egyúttal ők a hőseink és az ideáljaink is, és hajlamosak vagyunk olyan tulajdonságokkal felruházni őket, amelyeknek valójában nincsenek is a birtokában.
2013. máj. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert feléjük nagyobbak az elvárásaink, és többet is gondolunk róluk. Ha vki olyan sért meg, aki utál, akkor rosszul esik, de annyit mondunk, hogy "jaj, hát tőle mit is vártam" meg "Tipikus"... de ha ugyanazt egy barát követi el, akkor egy piedesztálra emelt álomkép törik össze, meg "milyen barát ő, ha képes volt ezt ellenem elkövetni, hát nem ismer eléggé?". Magasabbról mindig nagyobbat lehet esni, és ez sztem erre a helyzetre is érvényes.

A másik dolog meg az, hogy a legtöbb embernél a bizalom megszerzése nem sok embernek sikerül, és azoknak sem egy pillanat alatt... nyilván borzasztó érzés, ha azt tapasztalja az ember, hogy kihasználták a bizalmát.

2013. máj. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!