Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ezek után költözzek vele össze?

Ezek után költözzek vele össze?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátom. Én évekkel ezelőtt bele voltam zúgva, de akkor neki már barátnője volt, így ezt elnyomtam magamban és megmaradtunk egymásnak barátként.

Megpályáztunk mindketten egy fél éves gyakornoki állást (akkor még azt hittük csak egy ember kell), számunkra javarészt teljesen új városban. Közölték, hogy mehetünk mind a ketten, külön lakást kapunk, amennyiben igényt tartunk szállásra.


Az ő kapcsolatának jó fél éve vége lett, majd néhány hete előállt a témával, hogy valójában amióta ismer többet érez irántam. Az én párkapcsolatom gyakorlatilag egy hete ért véget, igazából még "felépülni" sem volt időm belőle. Megbeszéltük, hogy ez most nem egy jó időpont, ő kérte felejtsük el és hagyjuk az egészet, menjen minden úgy, ahogy azelőtt. Ez a beszélgetés konkrétan tegnap előtt történt.

Ma kaptunk egy-egy e-mailt a cégtől, hogy sajnos jelenleg nem áll rendelkezésükre két üres lakás, ezért őszintén remélik, hogy nem jelent problémát, de egy lakáson kellene osztoznunk, elnézésünket kérik és külön szobát természetesen biztosítanak. Válaszoljunk minél hamarabb, hogy ez így oké-e.

Én konkrétan röhögő görcsöt kaptam és nem hiszem el. :D Éppen megbeszéltük, hogy lezárjuk ezt a témát és elfelejtjük, erre költözzünk össze fél évre kettesben??


Most ilyenkor mi a jó megoldás?

Nekem ő nem közömbös, ezt tudja ő is, de nem telt el még annyi idő, hogy én szeretnék összejönni bárkivel is. Még a kapcsolatomat "gyászolom" egyelőre, félek ha kiprovokálja nem tudnék ellenállni, azt viszont garantálni sem tudom, hogy ez több lenne némi szórakozásnál, mivel jelenleg nem olyan az érzelmi helyzetem, hogy ennél többre vágyjak. Őt viszont ennél sokkal többre tartom. Nem akarom holmi "kavarással" elrontani azt, ami köztünk van. Én ezt elmondtam neki is, de egyelőre örül mint a tejbetök, hogy egymásra leszünk kényszerítve, azt mondta túlaggódom, szerinte tök jó lenne.


Tényleg túlaggódom? Hogyan kéne ezen átrágnom magamat? Menjek bele és lesz ami lesz? Avagy jobb ha inkább nem?



#lakás #barátság #kapcsolat #együttélésé
2013. jún. 4. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Nem semmi kép.
2013. jún. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mint a mesében...


A belső megérzéseidre figyelj, amikor először meghallottad a hírt. Mert itt ezerféle választ fogsz erre kapni.


szerintem pl. nagyon romantikus, sorsszerű...

2013. jún. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egy olyan féléves gyakornoki állást, ahol saját lakást is biztosítanak semmiképp sem hagynék ki. Ha kihagyod, akkor ő irányítja az életedet.
2013. jún. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
80%
Attól még nem kell vele dugni hogy összeköltöztök...
2013. jún. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Túlaggódod. Ha összeköltöztök se muszáj összejönni. Ha összejöttök se muszáj szakítani. Ha szakítotok se muszáj elrontani a barátságot.

Intelligensen kell megoldani a dolgot, ennyi. Vágjatok bele!

2013. jún. 5. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Azért írok mégis, hogy eggyel több véleményt olvass :) Ne kombináld túl. Ha kedvelitek egymást, biztosan jó lesz.
2013. jún. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Justicar ***** válasza:
Az univerzum is azt akarja, hogy majd együtt legyetek valamikor. Ki ne hagyd!;)
2013. jún. 10. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!