Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megutáltak, mit csináljak?

Megutáltak, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A "barátaim" voltak , mert bíztam bennük de ők is bíztak bennem. Egy idő után összevesztem az egyik barátommal és az a "barát" aljas módon elmondta azokat a dolgokat, amiket mondtam neki magyarul kiterített mindent mindenkinek, de nem úgy ahogyan valójában volt,hanem annyival másként hogy én jöjjek ki rosszul és nem tudom bizonyítani mert nem hisznek már nekem és nagyon rosszul esik hogy nekem van igazam de egy aljas embernek hisznek aki képmutató.. ez ellen mit lehet tenni?

2013. jún. 11. 00:32
 1/8 anonim ***** válasza:
kibeszélted neki a többi barátotokat? miket mondtál és ő hogy adta vissza nekik? most már csak annyit tehetsz, hogy elfelejted őket és a következő barátaidnál már elővigyázatosabb leszel.. vagy magadban tartod a véleményed, vagy egyből megmondod az illető szemébe
2013. jún. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
Na látod, ezért nem kell senkit kibeszélni a háta mögött, pláne azokat nem, akikhez kötődsz. Az egy dolog, hogy ő kiszínezi a történetet, te viszont visszaéltél a bizalmukkal. Én a helyedben bocsánatot kérnék tőlük és belátnám, hogy nagyot hibáztam. Gondolkodj el egy kicsit a kérdésed első mondatán és rájössz mit is szerettem volna megértetni veled.
2013. jún. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akárki akármit mond, kibeszél mindenki mindenkit a háta mögött, legen az barát ellenség, szülők, ismeretlenek stb. Természetes, hogy nem hisznek neked ezek után, ha van a baráti társaságnak egy gyengébb tagja nála próbálkozz és neki mondd el a te nézőpontodból a történéseket. És vágd a fejükhöz hogy egy barát nem viselkedik úgy hogy 1 ember véleményét szentírásnak veszi és az alapján ítél. pl. ezért sem kellenek barátok, könnyebb nélkülük az élet. 22f
2013. jún. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi lett a többi baráttal ? Oké, összevesztél az egyikkel, de ez még nem magyarázat arra, hogy a többiek is elfordultak tőled. Valamit kihagytál a leírásból szerintem.
2013. jún. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Kedves 3-as válaszadó, gondolom itt bizalmas dolgokról volt szó, nem arról, hogy ki mit reggelizett, vagy milyen cipőt hord.
2013. jún. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A lényege az egésznek hogy van egy legjobb barátom akit elsős korom óta ismerek én most 19 éves vagyok (f) és bízunk egymásban és ez nagyon ritka és feltételeztem hogy másban is lehet.. példát mondok: régebben volt olyan ismerősöm akiben bíztam és elmondtam neki érzelmes dolgokat hogy elhunyt anyum nemrég és ezért mivel anyumra gondoltam bekönnyeztem, szerintem ez nem szánalmas, de mikor összevesztünk akkor anyummal jött hogy "megpusztult" ... és onnantól kezdve nem törődtem vele mert az ilyen ember nem barát akivel ha összeveszel ilyet mond.. De ez a barátom tényleg olyan hogy mindent elmondunk egymásnak és gondoltam ha egy ilyen van akkor a többi miért ilyen képmutató önérdekű? És az a lényeg hogy a barát akivel nagyon jóban voltam kb 1 éve ismerem és csak jókat mondtunk egymásról és elmondtunk olyan titkokat egymásról amiről más nem tudhat, de összevesztünk és ez az ember egyből egyből kitálalta azokat a dolgokat amik nagyon érzékiek számomra vagy nem akartam hogy kiderüljön (pl: volt egy barátom akinek volt egy barátnője de elmondta nekem hogy kihasználja én meg megsajnáltam a lányt, később szakítottak és a lány járni akart velem én meg nem akartam a haveromat elveszíteni ezért titokban jártam a lánnyal mert tetszett és még mindig tetszik de nem látom jónak hogy folytassuk mert nem jó így... és ezt elmondtam annak a barátomnak akiben bíztam és mikor összevesztünk már írt is a másik barátomnak hogy jártam a volt nőjével akit úgymond szeret.. de ez nem teljesen igaz. például ez a titok amiről nem kellett volna tudnia az embernek és most nem tudom mit csináljak hogy megmaradjon a barátság és azt sem hogy mit kezdjek az olyan barátokkal akik már nem bíznak bennem hogyan tegyem jóvá hogyan tisztázzam magam hogy értsék meg hogy nem én vagyok a szar alak... mert nem bírom elviselni hogy olyanokat gondolnak rólam ami nem igaz mert valaki elmond egy igazságot és már egyből mindent elhisznek neki... én is elmondhatnék dolgokat de nem teszem, még így sem hogy az ember kitálalt rólam mert én nem vagyok ilyen. Mit tegyek?
2013. jún. 11. 17:34
 7/8 A kérdező kommentje:
5 emberről van szó konkrétan : az egyik aki kitálalta a bizalmas dolgaimat, a másik aki az érintett, a harmadik az aki önérdekből és szórakozásból rátesz egy lapáttal és kavar, a negyedik aki szerelmes belém, de a barátom barátnője volt, és az 5. (ez már egy másik kérdés) akibe én vagyok szerelmes, de csak a kavarónak hisz a lány mert régebb óta ismeri.. és egyszer kiállt érte... és én a kavaró ismerősömről ismertem meg. Szóval ez a gubanc. Mit tegyek? tisztázni szeretném magam !
2013. jún. 11. 17:49
 8/8 anonim ***** válasza:
mm gondoltál már arra hogy belinkeled nekik ezt a kérdést így ahogy van GYIK-en?
2013. jún. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!