Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megőrülök! Mit csináljak?

Megőrülök! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nyolcadikos vagyok (14 éves) művészlelkű, nem túl magas és abszolút gyenge lány. Hatosztályos gimnáziumban tanulok, tehát év elején hetedikesen érkeztek az iskolámba. Nagyon jól összebarátkoztam egy szintén művészlelkű (író) hetedikes fiúval, aki nagyon alacsony és talán még nálam is gyengébb. Imádom őt, olyan mintha az öcsém lenne. Egyszer mesélte, hogy az osztálytársai szórakoznak vele. Nem akarta kifejteni, mikor kérdeztem, más témákra tért rá. Nem olyan régen beszélgettem egy másik, egész értelmesnek tűnő évfolyamtársával, aki elmondta, hogy bizonyos osztálytársai rendszeresen csúfolják, verik és megalázzák (néha a nyílt utcán!). A többiek pedig csak állnak körülötte és RÖHÖGNEK! Soha senki sem védi meg... Ezt körülbelül két hete tudom, de egészen egyszerűen megőrülök! Nem vagyok képes tétlenül ülni abban a tudatban, hogy ezt művelik vele! De az osztálytársai között vannak olyan emberek, akik kétszer akkorák, mint én és rendszeresen sportolnak. Illetve hatalmas nagy hangú primitív köcsögökről van szó, akik, az engem szintén hülye lúzernek bélyegző osztálytársaimmal is szuper barátságot ápolnak (elnézést a káromkodásért, csak elkaptak egy kicsit az indulatok). De azt egészen egyszerűen nem csinálhatom, hogy semmit se teszek! Magamat is kínoznám vele! De mit tudok csinálni ÉN ebben a helyzetben? Ti mit tennétek?


Előre is köszönöm!



2013. jún. 13. 23:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én már 21 vagyok, de volt olyan osztálytársam középsuliban, aki nagyon jó fej volt, mindenki szerette, folyton azon volt, hogy szórakoztasson mindenkit, meg a kedvünkben járjon. Persze nem kihasználható szinten...

Viszont voltak ilyen sötét pillanatai, amikor úgy érezte, ellene van mindenki, és én is megtudtam, hogy verték általánosban, bedobták a kukába meg minden... Ő is kicsi volt és vékony (általánosban). És nem tud azóta sem becsajozni, nincs önbizalma, durván alulértékeli magát. Szóval ezek az általános iskolai élmények nagyon durván kihatnak később az ember jellemére... Hiába jó fej, nem állja meg a helyét. Én leülnék a helyedben a fiúval, és ha nem is nyiltan az ő esetéről beszélnék vele, de minimum elszomorkodnám neki, hogy van ,,egy ismerősöm, akit vernek, és nem tudom, mit tehetnék, úgy szeretném, hogy kiálljon magáért, és ne hagyja magát... A hülye büszkesége fogja tönkretenni, amiért nem mer segítséget kérni - ez meg olyan buta dolog! -, az egész személyisége eltorzul majd a végén. A bátyjám haverját is verték általánosban, és tiszta hülye lett... Nem akarom, hogy a barátom is ilyen legyen." Itt nem csak erőről van szó egyébként. A fiú tényleg nem áll ki magáért gondolom, és ezt látják rajta a többiek. Talán csak egy magabiztos fellépés kellene ellenük, vagy legalább próbáljon visszaütni... Nem tudom, láttad-e azt a videót a youtube-on, egy dagi fiút cs*szegettek meg lökdöstek a folyosón ilyen kis nyomi g*cik, aztán a dagi fiúnak elege lett, felkapta az egyiket, és földhöz vágta teljes erőből - na az a kis gnóm biztos nem fog többet a közelébe menni. Persze leírtad, hogy a barátod esetében mások az erőnléti viszonyok, de én akkor is próbálnék valamilyen úton-módon a lelkére beszélni, vagy névtelenül szólni egy tanárnak (az internet korában már bármit lehet), vagy a fiú egyik szülőjének, különben tényleg ő is egy lelkisérült lesz...

L21

2013. jún. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Jelentenèm az igazgatónak, tudod külföldön csúnyán megbüntetik aki szemétkedik a társával .nem fizikai erő kell hanem határozott fellépés. Mindenképp kérj felnőtt segítséget.
2013. jún. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Vagy ha már a barátod nem erős, beszélőkéje csak van, ha már tud írni. Vagy valami jó lealázó szöveget kellene neki elmondani a haverjai előtt, vagy a folyosón mennék oda nagy tömegben (pl egy szünetbven), hogy ,,figyelj, beszélni szeretnék veled, nekem ez nem pálya, amit velem művelsz. Ahelyett, hogy nap mint nap szétvernél, legyünk haverok, komolyan mondom... Elhiszem, hogy nagyon erős vagy, bemutattad párszor, de nem kell ilyen sűrűn fitogtatnod." Vagy pedig tényleg beavatnék egy tanárt, hogy zárja már össze ezt a két gyereket egy terembe (mert gondolom, a ,,gonosz" gyerekek között van egy fők*csög, aki vezeti a többit), és ne engedje ki őket egy darabig - de persze ebben a szülőket is be kellene avatni, hogy a tanárt ne jelentsék fel. Szóval valahogy meg kéne oldani. Gyerekek vagytok, fejlődik a lelketek, és ebben a korban baromira nem mindegy, milyen impulzusok érnek Titeket. ha beavatsz egy tanárt, kezdd úgy, hogy ,,lenne néhány ötleted, és segítsen őket megvalósítani ahelyett, hogy ovis szinten leszúrná a rosszfiút, azzal lovat adva alá még jobban".
2013. jún. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja kihagytam, bár szerintem egyértelmű, hogy az összezárásnak az összehavrkodás lenne a lényege.
2013. jún. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 acelsziv ***** válasza:
73%
Szerintem, ha odamégy és nagy hangon megvéded a srácot, azzal a többi gyökeret is jól megszégyeníted. Ezek mind gyávák, akik csak sokan mernek kikezdeni egy gyengébb emberrel. De ha határozottan fellépsz csak elsomfordálnak.
2013. jún. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A rendőrségen érdemes feljelentést tenni. Nem vicc. És természetesen a tanárokat tájékoztatni
2013. jún. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia!

az a helyzet, hogy 12 év felett büntethetők már a gyerekek is. Tehát a rendőrség el fog jérni, ha feljelentitek őket. Menjetek be a rendőrségre, és tegyetek bejelentést - de tanárotoknak, és a fiú szüleinek is kötelessége lett volna már ezt megtenni. Nem értem, hogyan mulasztották ezt el?:-o

Miért nem szóltatok nekik?:-o

Saját maguktól is észre kellett volna venniük.

2013. jún. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én is azt ajánlom, hogy bemégy a rendőrségre és elmondod az itt leírtakat. Majd írd meg mit mondtak.
2013. jún. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

" tanárotoknak, és a fiú szüleinek is kötelessége lett volna már ezt megtenni. Nem értem, hogyan mulasztották ezt el?:-o

Miért nem szóltatok nekik?:-o

Saját maguktól is észre kellett volna venniük."


Jó lenne, ha ez így menne. Amikor balesetem volt és eltört a lábam, az emberek csak átmentek az utca túloldalára, ahogy kúsztam hazafelé. Nem lehet elvárni. Hiába felelőssége, menekül előle.

2013. jún. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"figyelj, beszélni szeretnék veled, nekem ez nem pálya, amit velem művelsz. Ahelyett, hogy nap mint nap szétvernél, legyünk haverok, komolyan mondom..."


Szerinted ez tényleg így működik? A céljuk az, hogy fájdlmat okozzanak, mert attól hatalmasnak érzik magukat. Az mindegy, ki az áldozat, a lényeg, hogy minél könnyebben el tudjanak bánni vele.

2013. jún. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!