Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan legyenek értékes,...

Hogyan legyenek értékes, tartós barátaim?

Figyelt kérdés
23 vagyok, de világ életemben amolyan magányos farkas voltam, akinek max 1,2 barátja van és csak ritkán csapódik tömeghez. Nem vagyok kocka, sem antiszociális sőt, nagyon szeretek új embereket megismerni, társaságban középpont lenni, szervezni összejöveteleket stb. Ha összefutunk többen jól érezzük magunkat, mindnekivel normálisan viselkedem, érdeklődő vagyok és mindenki nagyon humorosnak tart. Viszont amúgy sosem keresnek engem, ritkán kérdezik hogy vagyok stb. Van egy haverom, nagyon negatív, folyton nyávog. Őt mindig hívják a haverjai ide-oda, pedig lehúzó személyiség. A másik meg folyton csak piás sztorikról papol, dohányzik és iszik, de őt még jobban zabálják. A harmadik meg 1 évig senkit sem keresett, mert barátnője volt. Szakítottak és hirtelen mindenki megbocsátott, újra hívogatták ide-oda. Én sokszor hiába keresek másokat, mintha nem érne semmit. Ha szerveznék eseményt, csak miattam nem sokan jönnének, de XY miatt meg mindenki. Sosem volt baráti köröm, max 1,2 ember és olyan érzésem van, mintha negatív aurám lenne vagy nem tudom, elkeserít a dolog. Nem vagyok éjjel eljárogatós (diszkó szóba nem jöhet), de nem is vagyok otthonülő típus. Ha nem is éjszakázni, de legalább valahol összefutni beszélgetni, jól érezni magunkat jó lenne néha.

2013. jún. 15. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban. Ugyanez van velem is, hasonló személyiség vagyok, mint te, de én sem vagyok valami kapós. Sőt, olyan szinten lemorzsolódtak rólam az emberek, hogy gyakorlatilag alig tudok szólni valakihez. Barátaim csak olyanok voltak, akik kihasználósak, érdekemberek és ahogy jött jobb, már léptek is. Viszont akik értékes, rendes emberek, azok valahogy nem keresnek, pedig sokszor kezdeményeztem, de hiába. Kezdem azt hinni, hogy bennem van a hiba. Kifelé forduló embernek tartom magam, mindig érdeklődök mások felől, van témám, szerintem nem vagyok unalmas, bár ezek után ki tudja... nem tudom, hol hibádzik a dolog. De talán ott, hogy nem nappali tagozatra mentem tanulni, hanem levelezőre és ott kevesebb esélyem van barátokat találni. Nagyon nem is járok sehova, csak egyedül kolbászolok plázákban, vagy áruházakban, ha olyanom van. Kéne valami tartalmasabb program, de nincs túl sok pénzem, mert munkát se találok, csak ilyen 1-2 napos sz@rokat. Bár a munkahely sem egy nagy garancia barátkozásra, mert amikor volt rendes munkahelyem, ott sem én voltam a társaság közepe, mert mindig egyedül voltam. Most ott tartok, hogy bárkivel szóba állok, aki az utamba kerül, ma például egy eladó csajszi panaszait hallgattam a kolléganőjéről. És bevallom, jól esett végre valamibe belecsöppenni, még ha csak 10 percre is. Erősen gondolkozok rajta, hogy átmegyek nappalira, mert kezdem unni ezt a fajta életet. Ja és szedegettem össze embereket innen-onnan, többek között erről az oldalról, akik nagyon jó társaság, de akivel jól kijövök, az pl nagyon messze lakik:S Javasolták már nekem, hogy menjek egyedül programokra, kiállításra, múzeumba, de ilyen helyeken nagyon nem érzem jól magam egyedül. Nem vagyok olyan vagány, hogy tök egyedül fogjam magam és kimenjek egy koncertre. Azt hiszem, ilyen soha nem fog bekövetkezni.
2013. jún. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Erre en is kivancsi vagyok. En sem vagyok unalmas, meghallgatok masokat, nevetnek a vicceimen, es van olyan ismerosom aki meg szinte allandoan a gepen log, meg a baratait is visszautasitja de ot meg megis keresik, nagy orommel elujsagoljak neki ha tortent veluk valami, en meg mintha nem is leteznek... Ez biztos valami auras dolog lehet, mert mast mar nem tudok elkepzelni... esetleg meg irigyseg allhat a dologban, akkor szoktak igy elkerulni az embert, de azt sem tudom mire irigykedhetnenek.. :/
2013. szept. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: Dettó! Azért aurára fogni nem kell, de valami van biztos. Van ismerősöm, ő sosem keres másokat még gépen sem. De elvárja, hogy az ő fenekét kinyalják. CSak sír face en, hogy unatkozik az emberek ugranak neki, pedig eléggé gáz.
2013. szept. 2. 18:25
 4/5 anonim válasza:
Én is 23 vagyok, és én is pont ma gondolkoztam ezen, tök rossz.
2013. szept. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is 23 vagyok és velem is ez van kb. :/
2019. márc. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!