Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi alapján választotok barátot?

Mi alapján választotok barátot?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre,hogy egyre többen (csak) a külső alapján választják ki a barátaikat. Számítanak még a belső értékek? Mi a fontosabb a külső vagy a belső?

2013. jún. 23. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:

én nem "választok" barátot, hanem kialakulnak a barátságok

a legjobb barátnőmmel gyakorlatilag gyerekkorunk óta ismerjük egymást, de csak amióta felnőttek lettünk, kerültünk közelebb egymáshoz, és napi szinten tartjuk a kapcsolatot.

2013. jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a mostani barátaimat netről ismerem, és mikor összebarátkoztam velük, fogalmam sem volt róla, hogy néznek ki. Nem láttam képet róluk, nem kértem leírást. Most már láttam őket és találkozom velük élőben, de nem tudom eldönteni, hogy szépek vagy csúnyák, mert kedvesek nekem. Nem veszem észre azokat a hibáikat, amikre esetleg panaszkodnak magukról.


Amikor az ember élőben kerül egy közösségbe, és keres magának barátot, szerintem egyfajta metakommunikáció működik, vagyis automatikusan és tudattalanul is olyan jegyeket keresünk a másikon, amik vonzanak vagy taszítanak minket. Hajviselet és öltözködés, tartás, arckifejezés, kisugárzás - nem az a lényeg, hogy minden klappoljon, hanem hogy passzoljon a magunkról kialakított belső képhez és világhoz.

Az egy társaságba tartozó emberek, barátok nem mindig, de gyakran hasonlítanak egymásra - nem látható, hanem egy kicsit megfoghatatlan módon. Szerintem pont ezért.

2013. jún. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tartom magam szépnek, mégis vannak igaz barátaim. :)
2013. júl. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!