Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan ne legyek irigy?

Lilowada kérdése:

Hogyan ne legyek irigy?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm szülei tehetősek, és mindent meg is adnak neki. Elkényeztetik, persze ő nekem "dicsekszik" ezzel. Nem is igazán dicsekszik, csak folyton nekem újságolja és persze tanuja vagyok annak is, hogy ő több dolgot megtehet mint én. Én is sok dolgot megtehetek, csak mellette egy kalap sz.rnak érzem magam, mintha én egy senki lennék, pedig külsőleg nem vagyok csúnya, vagy ilyenek. Egyszerűen bánt, hogy ő megkapja azt ami nekem nem adatott meg. Ő csak egyszerűen megkapja mikor csettint egyet. Ez sokszor fáj nekem. Közben utálom magam amiért nem vagyok képes örülni az örömének, de borzasztóan fáj, hogy azok a dolgok amikről én csak álmodok neki az ölébe hullanak. Éreztetek már Ti is így? Mit kéne tennem szerintetek ebben a helyzetben?

2013. júl. 15. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:

önpofozás(viccen kívül)


Amúgy magadba kéne nézni, és találni egy okot,hogy mé nemjó dolog.

2013. júl. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Gondolj arra, hogy a pénz olyan dolog, amit te is megszerezhetsz önerőből később és jobban fogsz neki örülni. Ráadásul az anyagi helyzet nem feltétlen függ össze a boldogsággal..szóval gondolj erre. Én pl. sokkal jobban érzem magam a bőrömben, mint a gazdag ismerőseim..nem mondom, hogy jó kevesebb pénzből gazdálkodni, de sok dolgot megtanul így az ember.
2013. júl. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a k világban,felkéne fognod hogy a pénz nem minden!

Igen kell a megélhetéshez,meg mindenhez,de az igazi boldogság azt sosem a pénz adja,hanem az élmények!Tudod rengeteg minden van amihez nem kell pénz.Általában akinek van pénze az más problémákkal küzd,míg a kisember csak azt kevesli.Én is kevéslem a saját pénzemet,mert én dolgozok érte és hamar el is költöm és sokszor nem jut arra hogy elmenjek bulizni,de ez nem számít mert vannak más dolgok is ami nem kerül pénzbe.

Jegyezd meg!Nem attól leszel valaki hogy mennyi lé van a zsebedben!Attól leszel valaki ha valamit elérsz,attól leszel valaki hogyha alkotsz,attól leszel valaki ha egyéniség leszel!

Próbálj meg örülni annak amid van,ha ezzel nem vagy elégedett akkor dolgozz rajta hogy ez változzon,mert minden sosem hullhat az öledbe csak úgy.

2013. júl. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 miau99 ***** válasza:
100%
Azért mondja neked, hogy mit kapott, mert a legjobb barátnője vagy, és meg akarja az örömét osztani veled. Nem kell irigynek lenned rá, hiszen ahogy kivettem a szavaidból, az anyagi helyzeten kívül ugyanúgy tehetségesek, szépek vagytok stb., és majd egyszer önálló életet kell kezdenetek, amikor már nem fog számítani, hogy a szülei milyen gazdagok. Semmit nem dönt el, hogy most szebb ruhái vannak mint neked, és hogy több holmija van, attól még te is ugyanolyan, vagy még értékesebb vagy, mint ő.
2013. júl. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vagy maradsz ilyen és egy idő után megérzi a barátnőd rajtad, vagy inkább a barátságotok fontosabb neked és ezt tartod észben. Az én esetemben nem ruha és pénz értéktelen dolgok voltak az irigység tárgya, hanem az, ami nekem megadatott neki pedig nem. Teherbe estem. A második után már olyan undok volt velem és meg nem értő és került engem, hogy besokalltam és vége lett a barátságunknak.
2013. júl. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
hogyan ne legyel iriy? sehogy. ez mindenkiben megvan (foleg lanyokban) es a max amit tenni tudsz h rosszul erzed magad aze mer ilyen tulajdonsagod van. viszont az nem jo h magadat marcangolod emiatt. csak asd el mejre az erzest, es majd egy szep napon mesz az utcan es leuvoltod egy idegen fejet, ezzel kiutitve az agyadban a rossz gondolatokat, es ezzel folytatodik az ordogi kor. XDDDDD.
2013. júl. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazatok van, valószínűleg meg kell tanulnom értékelni azt amim van, és nem folyton elégedetlenkedni amiatt amim nincs. :) Igazából mindenem megvan, csupán észre kell, hogy ezt vegyem időnként, a többi ember is van így néha szerintem. A barátnőm öröme pedig az én örömöm is kell hogy legyen, így nem fogom elrontani a barátságunkat azzal, hogy folyton irigykedem és önző vagyok!
2013. júl. 17. 15:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez a beszéd!
2013. júl. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj neki mert neki csak most fogja használni később eldobja mert nem kell neki és csak nagyképű mert azt hiszi az élet így működik ne is törődj vele!
2013. júl. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!