Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kinek mit jelent a barátság?

Kinek mit jelent a barátság?

Figyelt kérdés

tehát milyen feltételeknek kell megfelelnie az illetőnek,szerintetek?


nekem van/volt egy barátom és megkérdeztem tőle,de sosem felelt,hogy neki milyen egy barát



2013. júl. 17. 20:03
 1/9 anonim válasza:
elég szánalmas, hogy kiraktad ezt. nem tudod felfogni, hogy nem akarok többet veled beszélni????? mert egyszerűen mindennel felidegesítesz? ne zaklass se itt, se más oldalakon!
2013. júl. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

itt a lehetőség kifejtened,hogy mi szerinted a barátság?


én többször is elmondtam

2013. júl. 17. 20:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Az első komment most komoly?! o.O

Na mindegy.. Nekem külsőre tökmindegy, hogy hogy néz ki egy barát. Személyiségileg, legyünk egy hullámhosszon, tudjunk órákig beszélni, nevetni. :)

Egy barátságban a felek legyenk egyenlőek, ne csak én keressem, ő is érdeklődjön irántam.. És számíthassak rá, mindig. Ja, és persze őszinteség, az is nagyon fontos!

2013. júl. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Megfelelnie? Egy barátság nem pontokból és kitételekból áll...


Viszont vannak olyan helyzetek, amik megmutatják, barát-e, vagy sem.


Egyébként nálam a barátaim - akik nem "haveork", "ismerősök","cimborák2... - olyanok, minthaa legközelebbi rokonaim lennének. Öt emberről van szó, de legyen bármi öröm, gond, kérdés... rájuk számíthatok, mint a családom "főbb magjára". Ahogyan "természetesen" ők is rám.

2013. júl. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

szerintem is ez a lényeg,hogy számíthatsz rá bármi van

és ő is számíthat rád


én szerintem ezeknek eleget tettem,bár volt,hogy nem mondtam el azonnal mindent,de később igen amikor el akartam mondani

engem az éjszaka közepén is hívhat (volt is) én megyek és segítek neki

2013. júl. 17. 20:15
 6/9 anonim válasza:

Nekem alapvető kritérium, hogy ne akarjon hozzám túl közel kerülni. A legkevésbé sem tudom sajnos elviselni, ha bárkinek ki kell adnom

magam, de ha ezt valaki nem tudja megérteni, akkor viszon' látás.


Egyébként pedig legyen őszinte, és bízzon bennem.

2013. júl. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

felköszönt szülinapon, névnapon, nem felejti el az életem fontos eseményeit (pl. vizsgák, stb)

Megérti amit mondok, nem kérdez vissza, emlékszik arra amit mondok neki. Egy hullámhossz, ugyanolyan őrült mint én, közös érdeklődési kör, kitartás egymás mellett, őszinteség, stb..

2013. júl. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A barátok jönnek és mennek. Ha az első hozzászólóról gondoltad, hogy barátod, akkor tévedtél. Ennyi, majd lesz barátod, ha nem pörögsz a definíciókon, hanem normálisan megéled a barátságot. Ez szerintem túlzás. Te inkább szerelmes lehetsz, akit elutasítottak.
2013. júl. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs rá pontos recept, "jön" magától, nekem nagyon régóta meglevő barátaim vannak, akikkel stabilan, konfliktus nélkül jól megvagyunk, és nem egyszerű haverok.


Nekem számít, hogy legyen közös érdeklődésünk (lehetőleg több is), nem árt, ha hasonló az élet főbb kérdéseihez a hozzáállásunk (bár utóbbira van ellenpélda, akivel nagyon más az életfilozófiánk, elveink, mégis megvan a közös hullámhossz.) Fontos az őszinteség, a normális kommunikáció/vitakultúra (akivel lehetetlen értelmesen beszélni, azzal nehezen marad fenn a barátság), hogy bármit meg tudjunk beszélni. Semmiképp se legyen alattomos, kipletykálós, hátbaszúró, kétszínű jellem, és lehetőleg legyen egy minimális kritikatűrése is (ne vegyen minden segítő megjegyzést támadónak). Na meg egyszerűen olyan személyisége legyen, akivel barátokká válhatunk, nem csak haverrá. :)

Meg biztos még vannak egyebek, de ezek jutottak elsőre eszembe.

2013. júl. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!