Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan legyek jó beszélgető...

Hogyan legyek jó beszélgető partner?

Figyelt kérdés

Nem tudok beszélgetni. Semmi téma nem jut az eszembe, nagyon rágörcsölök, az az érzésem van, hogy mondanom kell valamit mindig, különben unalmasnak hisznek.

A barátaimmal sem megy, a barátommal sem... Családtagokkal is csak nehezen...

Szeretek hallgatni másokat, ha ők beszélnek, szívesen visszakérdezek, de nem tudok kommunikálni. Azokkal könnyű, akikből ömlik a szó, de akik a normál kategória, azokkal hogy lehetne beszélgetni?

Tippeket kérnék, hogy változtassak ezen a tulajdonságomon. (Gyerekkorom óta ilyen vagyok sajnos.)

Egy 16 éves lány.



2013. júl. 19. 23:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Huh, egy cipőben járunk... Akár én is írhattam volna ugyanezeket. 19/L

Bocsi, sok tanácsot nem tudok adni, én is csak próbálkozok, de nem megy a beszélgetés. Van 1-1 helyzet, amikor tudok beszélni, de nagyon ritka, sajnos.

2013. júl. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Járj többet társaságba és megtanulsz hidd el mert találkozol olyanokkal akikkel szívesen beszélgetsz és akkor jön magától!Ha csak várod a sültgalambot nem lesz jobb próbálkozni kell!
2013. júl. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Első, akkor mély együttérzés... és kitartást Neked!


Második.... hát, ha tudnád, hányszor próbálkoztam már. Sokat vagyok társaságban, de mivel inkább introvertált vagyok, így hamar összezavarodok, ha sok ember van körülöttem, és sürgősen szükségem lesz a magányra, különben 180°-os hangulatváltozás következik be nálam.

Iskolában azért elég sok ember van körülöttem, akik próbálnának beszélni velem, de sajnos hiába...

Ellenben írásban egész jól tudok. De az élet nem internetes kommunikációból áll, sajnos (vagy szerencsére, nem tudom).

2013. júl. 19. 23:26
 4/20 anonim ***** válasza:
Elhiszem hogy nem szeretsz társaságban lenni én se vagyok érte odáig de nem is kell mindig mindenkivel beszélgetni pl ha ott vagy egy bulin és van 50 ember abból csak 4-el van kedved beszélni akkor foglalkozz azzal a néggyel nem kell mindenkivel jópofizni!
2013. júl. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nincs sok barátom, kb 5-6, ebből 2 közelebbi. Velük foglalkozok, de nem tudok még velük sem beszélgetni!! Max ha valami közös programot éltünk át, na azután 2-3 napig megvan a téma, de ennyi.

Szerintem nem értesz engem.:/

2013. júl. 19. 23:46
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem értelek mert nem értem mi az hogy nincs semmi beszédtémátok?Én se tudok minden nap beszélni a haverjaimmal mert egész egyszerűen nem lehet minden nap valami érdekes téma!
2013. júl. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Márpedig nekem valahogy nincs. Ha egy hétig nem találkozok valakivel, akkor nyilván be tudok számolni 1-2 dologról. De rengeteg olyan ismerősöm van, akik minden nap találkoznak, de mégis tudnak bármiről beszélgetni, nem csak lesnek egymásra.
2013. júl. 19. 23:53
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod hogy tudnak beszélgetni?Kihalgattad őket?

Egyébként csak hogy tudd átlagban arról beszélnek hogy kit láttak odafele jövet a buszon,héve,villamoson stb-n és nem egyébről esetleg ők is megbeszélik hogy volt egy jó koncert és lesz egy másik vagy egyéb programról de ők se tudnak mindig kitalálni valamit!

2013. júl. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy hallgatom ki, annyira azért nem érdekel mások témája, csak például a torna öltözőben látom-hallom, ahogy elcseverésznek. Oké, néha már tényleg csak össze-vissza fecsegés minden h#lyeségről, de néha úgy örülnék neki, ha egyszer valaki azt mondaná, hogy "kicsit maradj már csendben, ne beszélj ennyit" ahelyett, hogy "na mondj már valamit". Ez aggaszt és tör le nagyon...
2013. júl. 19. 23:58
 10/20 anonim ***** válasza:
53%
Hidd el jobb ha keveset beszélsz mint ha túl sokat mert aki megállás nélkül pofázik azt már inkább utálják hidd el nekünk is van az osztályban olyan gyerek és amikor meglátjuk már a falat kaparjuk!Plusz ne foglalkozz vele mindenkinek van valami "hibája" és inkább ez legyen mert leküzdhető mint az hogy valami nagyobb baj lenne!Hidd el ha próbálkozol és majd 18+-ként sok helyen jársz több dologról fogsz tudni beszélgetni mert addigra többet látsz majd a világból!
2013. júl. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!