Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem akar barátkozni...

Miért nem akar barátkozni velem senki? Miért ilyen emberekbe futok csak bele?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, jelenleg egy barátnőm van, de vele is ritkán beszélek, messze lakik. A másik barátom a szerelmem, aki szerencsére eléggé tartja bennem a lelket, és eléggé jól elvagyunk. De vajon miért nincsenek barátaim? Általános iskolás korom óta mindig volt egy "legjobb barátnőm", később lett több is, de valahogy mindegyikről kiderült, hogy vagy irigy, vagy csak kihasznált. Miért nem találok normális barátokat? Legutóbb is volt egy barátnőm, sokat segítettem neki, sokszor adtam pénzt neki (vagy én vettem kaját neki, ha nem volt mit ennie a koliban), tanulásnál is sokat segítettem neki. Egy darabig elég jól elvoltunk, de egy idő után kezdett nálam betelni a pohár, hogy minél jobban segítettem neki, ő annál inkább elvárta, és mindig mással foglalkozott. Amikor kitáltaltam neki, természetesen jó nagy veszekedés lett, és azóta nem beszélünk. Másik barátnőmmel azért lettünk barátok, mert új osztályba kerültem, és neki nem voltak így barátai, én mellé ültem és így "barátnők" lettünk. De amióta külön suliba járunk már le se szar, pedig eléggé félénk, neki is sokmindenben segítettem. Ilyenkor márnem vagyok jó? Valahogy nem tudtam az új osztályomban sem barátokat találni (csak 2 lányt, akiről fent írtam az előbb, meg egy másikat, akiről szintén kiderült, hogy kétszínű hazudozós). Ti mit tanácsolnátok? A városban ahol lakom (elég kicsi), nincs egy ember sem, akivel találkozhatnék, mindenkivel megszűnt a kapcsolatom. Valahogy mindenki leszart miután elballagtam áltsuliból/középsuliból... Nem hinném, hogy annyira rossz társaság lennék! :(
2013. aug. 5. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne törj meg ,van megoldás mindenre!

Ha van szerelmed és tartja is benned a lelket az nem elég a boldogsághoz?Jó oké tudom fontos hogy legyen egy barát is de jelen esetben ott van a párod is aki egyben a legjobb barátod.Ebből kiindulva nem kéne hogy rosszul érezd magad.

Van valami hobbid?Van olyan amit ki szeretnél próbálni?

Pl ha szeretsz táncolni,akko rmenj el táncórára zumbára meg ilyenekre.Vagy ha művészi hajlamú vagy akkor vannak művészi körök ahova tudsz menni továbbfejleszteni magad.

Amiről Én itt most írogatok az végülis arról szól ha olyan helyre mész ahova az emberek csoportosan csinálják azt amit szeretnek ,ott könnyebb barátokat szerezni,mert már van egy közös érdeklődési kör.Ez olyan mint pl Én motoros vagyok.Egy csomó ismerőst és barátot is szereztem azáltal hogy felkutattam egykettő környékbeli klubbot(motor márkához kapcsolódóan),meg eljárok gurulásokra találkozókra.Itt sosem vagyok egyedül mert mindenki barát :) Jó ez mondjuk motorosoknál alap a testvériség :)

Szóval a lényeg hogy mozdulj ki otthonról többet!

Még fiatal vagy,fogsz még barátot találni,a lényeg egyenlőre hogy ha valakivel barátkozol legyél egy picit zárkozottabb hogy ne tudjanak kihasználni,ne a pénzedért szeressenek .

2013. aug. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igazából én is ezen szoktam gondolkodni, hogy bőven elég egyelőre a szerelmem barátsága, az legalább őszinte! És talán kezdem is elfogadni ezt. Viszont néha irigy vagyok, mikor látom, hogy másoknak milyen jó baráti körük van. :/ Amit írtál tanácsot jók, csak sajnos egy kis városban élek, ahol szinte semmilyen lehetőség nem adódik, főleg, hogy iskolába sem járok már. Nemrég jelentkeztem egy tanfolyamra, amely egyelőre még nem indul, de majd ha mégis, remélem előnyömre válik ismerkedés terén :) (illetve vagy a tanfolyam, vagy majd egy munka, bármelyik sikerül)
2013. aug. 5. 17:39
 3/6 anonim ***** válasza:
te még jobb helyzetbe vagy neked legalább ott a szerelmed!
2013. aug. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jól tippelek, ha azt mondom, te egy szép lány vagy?
2013. aug. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, nekem legalább Ő itt van. Szívesen barátkoznék olyanokkal, akik hasonló helyzetben vannak mint én:)


Hogy szép vagyok-e? A barátom szerint gyönyörű, szerintem nem igazán..vagyis eléggé önbizalomhiányos vagyok, talán részben ennek köszönhetően, hogy sosem értékelték a barátságomat. Egyébként aránylag vékony vagyok, és kivételesen tudom, hogy egy régi barátnőm azért volt irigy, mert én vékony voltam, egy másik barátnőm meg elvileg a hosszú és vékony lábaimat irigyelte..de ezen kívül nem hinném, hogy mást irigyelnének... ha erre akartál kilyukadni :)

2013. aug. 5. 22:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak mert a legtöbb felhasználó, aki barátsághiányra panaszkodik itt, az valami csinosabb csaj általában, aki meg párkapcsolat hiányra, az valami csúnya fiú...

Megoldást nem tudok, csak magyarázatot:


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__baratok-baratsagok__4..


Amúgy én a másik oldalon állok, mindig voltak barátaim, sosem voltam egyedül ilyen téren, viszont barátnőm csak alig-alig. Most is 4 éve egyedül vagyok lassan. Szerintem annak kellene örülnünk, ami van. Örülj, hogy van pasid.


31F

2013. aug. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!