Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért kellene segítsek munkát...

Miért kellene segítsek munkát találni olyan embereknek, régi "barátoknak", akik régóta nem kerestek fel és amikor nekem kellett volna segítsenek anno, ők passzívan álltak hozzám, sőt sokan hátat is fordítottak. Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
Nekik köszönhetően lettem önálló.

2013. aug. 20. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Akkor végülis jót tettek veled... önállónak lenni manapság elismerésre méltó.. hát nézz végig a sok kis nyomorulton, akik a szüleiken csüngenek.


Szerintem dobj nekik egy kis csontot.

Lehet, hogy még hasznodra lehetnek... ezek csak álbarátok, nem igaziak, nyugodtan használd ki őket te is.

2013. aug. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak akkor keres fel valaki ha akar valamit de ha csakúgy keresne fel akkor nem érdemli meg hogy segítsél neki.

Én annak segítek aki nekem is segít, tehát kölcsönös a hozzá állás. De aki nem segít nekem, és még nem is keres fel hetekig, hónapokig akkor ne várja el tőlem hogy segíteni is fogok neki.

Én ismerősöm is folyton elvárja tőlem hogy a nagy nehezen megszerzett munkahelyemre protezsáljam be meg minden, de amikor én kérek tőle mondjuk egy fuvart mert nincs benzinem vagy épp más használja az autót akkor bevágja hogy most fáradt meg nem ér rá, hol ott én számtalanszor adtam már neki fuvart ha ő neki kellett és akkor is ugrottam amikor 12 órás munka plusz 3 óra túl óra után hazafáradtam nagy nehezen este 10 re én akkor is ugrottam de ő ugyanezt nem képes megtenni nekem.

Én is csak annak segítek akire szintén számíthatok ha esetleg nekem kellene segítenem.

A volt barátnőm is már 2 hónapja hetente felhív azzal holott fél éve amikor szakítottunk de megbeszéltük hogy a barátság maradjon meg akkor nem keresett fel majd amikor megtudta hogy felvettek engem egy viszonylag jó céghez és még további állásokat hirdettek meg akkor hetente felhívott hogy ajánljam be meg adjam oda az önéletrajzát közvetlenül a főnökömnek, de nem adom oda neki, de megkérdeztem a főnököm és ő mondta hogy senkit ne ajánljak be, hiába vagyok vele tegező sőt baráti viszonyba, mondta hogy ő hozzá senki ne merjen menni hogy valakit beajánlana, világosan le van írva minden hirdetésen hogy önéletrajzot az x e-mail címre vagy személyesen a portásnak adják le amit a portások minden nap végén leadnak a főnökségnek.

De ezt sokan nem tudják megérteni.

Nem kell nekik segítened ha ők sem tesznek érte meg nem tartják veled úgy kapcsolatot. Oldják meg ők, ma már igaz hogy nehéz teljesen önállóan boldogulni de akkor olyan embert keressenek fel aki valóban tud protekcióval állást szerezni valakinek.

2013. aug. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!