Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondjam el neki hogy már...

Hogy mondjam el neki hogy már nem akarok a barátnője lenni?

Figyelt kérdés
Már elsőben egy osztályba jártunk a legjobb barátnőmmel és már akkor barátok voltunk. Most nyolcadikba járunk. Mindig voltak veszekedéseink de én úgy gondolom csk mértékkel, csak annyira amennyire egy barátságban kell is. Áltaában mindenki azt mondta/mondja hogy én sokkal jobb barátot érdemlek. Nyáron egy táborban találkoztunk utoljára. Az elején együtt lógtunk, de természetesen barátkoztunk közben másokkal is. Ő talált magának egy másik lányt akivel az egész tábort töltötte a további napokban. Így velem nem foglalkozott, csak a másik lánnyal. Nagyon megromlott a kapcsolatunk ott, de mintha Ő ezt nem vette volna észre a tábor után, az iskolában, úgy jöttoda hozzám mintha mi sem történt volna. Pedig engem nagyon bántott a viselkedése a táborban, konkrétan állandóan szívatott. A fiúkkal az osztályból nagyon sokat lógott a nyáron, én nem mert messze lakok az osztálytársaimtól. Idén lesz egy tánc a nyolcadikasoknak év végén, itt ő lett a bálkirálynő és már választottak neki bálkirályt is. Itt minden nyolcadikas táncol úgy hogy ő válassza ki a partnert. És mivel ő annyit lógott a fiúkkal, persze ezt is kiderítette hogy ki kivel akar táncolni. Azt mondja hogy a fiúk fele vele akart volna táncolni. De ehhez látni kellett volna milyen fejet vág, amikor mondja. Teljesen önelégült volt. Mintha mindenki csak őt akarná, pedig jól tudom ez nem így van. Már van tapasztalata a fiúk terén volt már neki 14 biztos. És valakikkel többször is járt a 14-ből. Nekem egy barátom volt. Igazából nagyon más lett idén. Mint egy igazi ribi. Mintha mindig is ő írányította volna a barátságunkat. Manipulálható vagyok. Legalábbis ezzé tett az évek során. És most már nehéz elmondani neki hogy nem igazán szeretnék vele barátságot, mert sosem hallgat meg. És mert szinte vele lógtam az egész suliidőben. A többi osztálytársammal nem alakítottam ki olyan jó viszonyt és ezt az utolsó évben nehéz lenne helyrehozni. Nem tudom mit tegyek. Ha elmondom talán ezt az évemet barátok nélkül, egyedül vagy valakikhez hozzávágódva fogom tölteni. Támaszra van szükségem, mert van nekem is gondom, nem csak neki. És ezt a támaszt nem kapom meg tőle. Mit tegyek? elmondjam, vagy csak csendben lépjek el mellőle? Vagy maradjak így év végéig? Igazán kéne már valaki aki képes meghallgatni, és segíteni a bajban. Előre is köszi a válaszokat.

2013. szept. 3. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Elmondod, hogy nem szeretnél vele párkapcsolatot,ozt ennyi:) de nem akarod megbántani, de nem szeretnél vele járni, legyetek/maradjatok barátok. Bocsi, én nem olvastam el, de nyugodtan szerintem megmondhatod neki nyíltan; legegyszerűbb sztem:)
2013. szept. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%
A "maradjatok barátok" egy halva született gondolat.Ilyet kár is mondani, mert csak rosszabbul fogja fogadni tőled a mondandód.
2013. szept. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez marha vicces, ha elolvastátok volna, tudnátok, hogy nem szerelmi kapcsolatról van szó :).


Kérdező: egy rossz barátság rosszabb, mintha egyedül vagy. Saját tapasztalatból mondom. Amikor rájöttem, hogy igazi barátom nincs, akkor nehéz volt rávennem magam arra, hogy egyedül legyek, és az elején nehéz volt, de belerázódtam. Olvasgattam, leckét írtam, hobbit kerestem magamnak. És nem volt egyáltalán olyan rossz. Szóval csak azért ne nyelj le tőle semmit, mert különben egyedül leszel. Inkább legyél egyedül, mint állítólagos barátja olyannak, aki dróton rángat, és akinek a társaságában nem érzed jól magad. Ja, és nem árt, ha leülsz vele beszélgetni, és nemcsak azt mondod el, hogy bocs, úgy döntöttem, hogy nem leszek többé a barátod, hanem megindoklod, hogy miért. Ennyit ő is megérdemel, mert lehet, hogy nem vette észre, hogy milyen hülyén viselkedik (szarul volt nevelve, azt hitte, vicces téged piszkálni, és veszed a humorát stb.) - de ezzel együtt igenis tudatosítani kell benne, hogy ez a viselkedés nem szép.

2013. szept. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget :3 főleg a harmadiknak mert ő tényleg válaszolt. de köszönöm az előtte lévőknek is és ha majd a párkapcsolattal lesz majd gondom hozzátok is fordulok :D köszii mégegyszer a válaszokat.
2013. szept. 4. 14:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első kettőn nagyon nevettem... :D


Egyébként nem tudom, mikor én ilyen helyzetbe kerültem, akkor megbeszélés nélkül hátráltam ki a barátságból. Túl színpadiasnak tartottam volna még külön lelkizést tartani a dologról, így egyszerűen csak nem kerestem az addigi barátaim társaságát,aztán idővel ők sem keresték az enyémet.

Azt mindenképpen tartsd szem előtt, hogy barátkozni nem csak az osztályban, suliban lehet. Vannak szakkörök, programok, hobbik, amik köré csoportok gyűlnek. Én az osztályomból mindenkivel mosolygó- és köszönőviszonyban voltam, elbeszélgettem velük, de végül is nem voltak barátaim közöttük. Sulin kívül viszont megtaláltam a társaságomat. Nem kell egyedül maradnod azért, mert az osztályodban nem volt szerencséd, ezt nagyon fontos tudnod. :)

2013. szept. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszii a választ. :) azért az megnyugtató hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetben, hanem másik is voltak.. :)
2013. szept. 8. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!