Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mit kéne tennie?...

Justicar kérdése:

Szerintetek mit kéne tennie? Hogyan segítsünk?

Figyelt kérdés

Hali!

Egy közepes történettel kezdeném, hogy leírjam az előzményeket, amiből majd ki fog teljesedni egy nagyon jó barátom története. Nem boldog történet, sőt, nagyon-nagyon szomorú. Én és egy másik barátom viszont segíteni akarunk neki, mert elviselhetetlen, ami történik szegénnyel.


A story.

Szóval a történet pár évvel ezelőtt kezdődött, amikor nem maradt több szülője, így egy teljesen idegen városba, gyermekotthonba kellett költöznie. A semmiből kellett elindulnia. (Innentől ismertem meg őt) Talpra állt, nem is volt semmi gond, egészen ez év áprilisáig.


2013. április

Ekkor jött össze egy sráccal, akinek van egy nagyon nagyon kicsi fia (a srác 20 éves körül lehet), a volt barátnője pedig meghalt. Nos, ő még nem tudta az elején, hogy kivel lesz dolga, viszont így kiköltözhetett a gyermekotthonból, valamint ott volt egy kisbaba is, és ő nagyon szereti a gyerekeket. Úgy tűnt, hogy meg is vannak, ilyen-olyan dolgok azért voltak.


2013. nyár

Egy másik barátom mondta ma, ahogy elmeséltem neki, amit az érintett írt ma nekem. Szóval a barátom mondta, hogy már nyáron is ki volt karmolva az arca, és lila foltok voltak a kezén. Igen, a falhoz vágta őt, és még mi más, hogy a karja lila volt. (Én ezt ma tudtam meg, mert ma teljesedett ki nála ma történet)


2013.szeptember

Még hétfőn láttam a karján 2 óriási lila foltot, kérdeztem, hogy mi az. Azt mondta, hogy elesett, de ismerem jól az embereket, tudtam, hogy nem az. Megkérdeztem megint, mondta, hogy le fogja írni, de ne válaszoljak rá, mert azonnal ki fogja törölni, mivel az üzeneteit is nézi neki az a fiú. Szóval a mai nap elkérte a telefonom, és beleírta a jegyzetek közé.


Szó szerint fogom idézni.


"amikor mondtam h majd mondok valamit.... igazabol nagyon nagy szarba kevertem magam. tudod adrian nem teljesen hozzam illik de viszont a kisbabat rettentoen szeretem. a kezemen a lila folt nem az hogy elestem... szombaton adrian agya elgurult, hiaba akarnek onnan elkoltozni nem enged...igazabol felek es nem tudom mit tegyek"


Azt is hozzá tette, hogy amikor mondta, hogy elmegy a rendőrségre, és elköltözik onnan, ő mondta neki, hogy "meg foglak találni" vagy hogy amikor azt mondta, hogy el fog költözni onnan ha hazajött, akkor pedig "fel fogom égetni a ruháidat" és hasonló.


Még mielőtt bárki azt hinné, nem drogozik vagy iszik, legalábbis semmi ilyen hatása alatt nem volt ilyenkor, csak egyszerűen egy senkiházi ember.


A kérdés itt jön.

Nem bírjuk tovább nézni, hogy ilyen történik vele, és valahogy segíteni akarunk rajta, vagy hogy mit tudna / tudnánk tenni, mert ez nem hogy nem egy 19 éves lánynak nem való, de egyáltalán nem is embernek..


Köszönöm

18/f & 19/L


2013. szept. 5. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Már ott elb aszta hogy csak azért költözött vele össz hogy kikerulhessen az otthonból.

Gondolom alig ismerte. Közben az is megfordulhatott volna a fejében hogy miért h alt meg egy 20 éves srác felesége. Meg ölte? Öngyi lkosságba kergette?

...

Mivel családja nincs, csak a barátok, szerintem mindenképp menjen a rendörségre!! Azt az áll atot letartóztatják, és a kis gyereket meg elveszik töle. A barátod meg probálhatná adoptálni is ha ennyire megszerette.

Bizonyítéknak ott vannak a lila foltok, de megpróbálhatnátok felvenni (telefon meg ilyesmi) mikor meg fenyegeti hogy megtalálja meg ilyenek. És szerintem akkor kérhet rendöri védelmet vagy távoltartási végzést is..

2013. szept. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eleinte nem ez volt a célja. Ja, és a volt barátnője gyerekkori szívbajban halt meg.
2013. szept. 5. 15:13
 3/5 A kérdező kommentje:
Valamint nem is engedi sehova a házból, csak az ISKOLÁBA. (Érettségiztünk mindketten, most pedig szakmán vagyunk, abból a 14e forint ösztöndíjból pedig nem igen tudná adoptálni a kisgyereket, és fenntartani mindkettőjüket.)
2013. szept. 5. 15:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor beszéljen az osztályfönökkel, és suliból hivja a rendörséget. Mikor a palit elvitték akkor menjen a cuccokért
2013. szept. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ők erre vannak.

2013. szept. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!