Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kell barátkozni? Úgy...

Hogyan kell barátkozni? Úgy értem hogy szimpatikusnak találjanak az emberek, hogy úgy érezzék, hogy én is jófej vagyok, velem is el lehet lenni.

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, elég erős fiús személyiséggel "megáldva." Nagyon sokszor kapom meg, hogy a vicceim meg a modorom nőietlen, meg túl fiús, és általában a lányok nagy része nem is érti a viccet. Ettől persze kissé befelé forduló lettem, és már nagyon megszólalni se merek. Most új munkahelyem van, változó korosztályú emberekkel, hogyan szerettessem meg magam? Legalábbis hogy érjem el, hogy ne nézzenek ki?

2013. szept. 15. 00:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek szeretik a segítőkészséget és a kedvességet, de a túlzott nyíltságot annál kevésbé. Én is olyan családból jöttem ahol bármikor bármit kimondhattam, de később megtapasztaltam, hogy az emberek többsége ezt nem bírja. Szóval mosolyogni kell sokat, mindenkivel legyél udvarias és fogd vissza az erősebb poénokat. Egy idő után majd kitapasztalod kinél mi a határ, hogyan és miről lehet vele beszélgetni, csak haladj lépésről lépésre, így biztos nem leszel senkinek ellenszenves. :)
2013. szept. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kinézetre is fiús vagy?
2013. szept. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot!


Nem, kinézetre egyáltalán nem vagyok fiús.

2013. szept. 15. 01:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor olyan nagy gond nem lehet:) Nem tudom konkrétan miben nyilvánul a fiús személyiséged, de nem hiszem, hogy ez miatt ne lennél szimpatikus.
2013. szept. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
elég éles a stílusom... inkább ebben. a hangsúlyom, meg van, amikor elég szépen használom a magyar nyelvet káromkodásra. Nem vagyok büszke rá, de egyszerűen rám ragadt itthonról, ez itt teljesen megszokott. Meg egy-két durvább hangvételű viccen se mosolyognak nagyon...
2013. szept. 15. 01:52
 6/7 anonim ***** válasza:

A durva vicceket én sem szeretem, sem a káromkodást de ha valakinek ez "belülről jön" az más, így más, akár jól is állhat egyeseknek. Gondolom nálad is természetesen jön, de lehetőleg inkább csak barátok előtt szabadítsd fel magad, a munkahely sajnos nem az önkifejezés színtere, vagyis munkahelytől függ, gondolom egy gépházban vagy egy autójvaítóban műhelyben más a helyzet.


A kérdésre: mosolyodj, legyél kedves, dicsérj meg valamit az emberen, pl ha odamész egy idegenhez, azt mindenki szereti ha valamit megdicsérnek rajta, aztán szóba lehet elegyedni apróságról, de az nem is olyan fontos, ahogy adja magát.

2013. szept. 15. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Lányként nekem is fiúsabb a természetem, még ha kinézetre semmi fiús nincs bennem, ráadásul informatikus vagyok, így mindig srácokkal voltam körülvéve. Az új munkahelyemen meg vannak lányok is, akikkel nem igazán találtam a hangot addig amíg el nem mentem velük munka után valami közös programra. Így lazább volt a beszélgetés is és lehetett hülyéskedni, közben magamat adhattam. Nekem segített.
2013. szept. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!