Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyik pillanatról a másikra...

Egyik pillanatról a másikra megszakítani egy barátságot?

Figyelt kérdés

Nos én ezt tettem, tudom nem szép dolog és nem fair azt mondani, h "Velem is megtették már ezt..." A történet, külföldön élek, nem voltak nagyon magyar ismerőseim, barátaim, de idén próbáltam ráállni, h találjak itt is vkit. Volt egy nagyon jó barátnőm, de megromlott a kapcsolat, pontosan nem tudom miért, féltékenység vagy lehet, h mégsem voltunk eggy hullámhosszon?! Mindenesetre ott ő nem keresett engem egy idő után... Azt mondta azért mert leszóltam a haját, meg az életét. Lehet igaza van, de semmit nem bántó szándékka tettem, és valahol nem is értettem,mindketten 21ü27 év közöttiek vagyunk, nem gondoltam vna, h ennyire érzékeny, bár sztem inkább irigység volt. Ő szenvedett a munka kereséssel, nem bszéli a nyelvet, nekem meg jól fizető munkám van, sikeres vagyok benne, folyékonyan beszélem a nyelvet, így könnyű ismerkednem itt. Mindenesetre megszakadt a kapcsolat és pont. Utána összeismerkedtem egy másik magyar lánnyal, aki régebb óta él itt kint mindt én. Ngayon sokra tartotta magát és főnökösködő, de mivel sok mindent megmutatott itt, amit még én sem ismertem, így úgy gondoltam, h vmit vmiért(meg persze senki sem tökéletes) jól ment ez így egészen addig, amíg én munkát nem váltottam. Ő nagyon ellenezte, h elvállaljam a mostani munkám, holott dupla annyit keresek és tanulok is mellette. Nagyon lenézően nyilatkozott róla. Én azzal töltöttem a nyaram, h beilleszkedjek, hozzá szokjam az új dolgokhoz. Ő meg nyaralt, itt is ott is, nem is keresett, majd visszajött és miveel a régi munkahelye megszűnt újat keres, szüksége lett vna a segítségemre, h olyan munkát találjon, amit előzőleg leszólt...Nem válaszoltam neki, nem vettem fel a telefont, mert belefáradtam és nincs szükségem rá, és arra sem, h csak használjanak.

A kérdésem viszont az lenne, h mit gondoltok erről?


2013. szept. 25. 11:12
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szóval te kihasználtad a segítségét, barátkoztál vele, hogy segítsen, amikor annyira nem is bírtad?

És most neki lenne szüksége segítségre, és direkt nem segítesz?

Ez nem túl szép!

Ha tudsz segíteni, persze úgy, hogy neked az semmi sem kerül, akkor segíts. Jó dolog ám másoknak segíteni, ha megteheted.

2013. szept. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!