Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Melyik a "jobb" ha az embernek...

Melyik a "jobb" ha az embernek egyetlen baréátja sincs, vagy ha sok van, de egy se igazi barát?

Figyelt kérdés

Ezen vitatkoztam egyik ismerősömmel, hogy melyik a jobb, vagy a kevésbé rossz.

Ha az embernek egy barátja sincs, vagy ha olyanok a barátai, akik kihasználják az embert, azért vannak veled, mert előnyökkel jársz, pl adsz nekik ingyen cuccokat, pénzt, elvisz szórakozni, az Ő költségén, meghív kajálni, vesz neked amit kérsz. De ha baj van, rájuk nem számíthatsz, egyik sem fog ráérni segíteni, egyik sem lesz épp szabad, mindegyik el lesz foglalva egyik sem fog meghallgatni.


Ő azt mondja inkább legyen több ilyen barátja, akik csak kihasználják, DE jól érzi magukat velük, mindig lesz társasága, sose fog unatkozni, minthogy egyedül legyen.


Melyik a "jobb" ilyen hamis barátok, akik nem önmagadért szeretnek, vannak veled, vagy ha nincs egy ilyen barátod se, se rendes se, aki önmagadért szeret, azért van veled, mert te érdekled, nem a pénzed?



2013. okt. 1. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyedüllét jobban bejönne.Ha nem akarnak velem lógni azért aki vagyok, csak a cuccok és más miatt, akkor menjenek oda ahová nem süt a nap....
2013. okt. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Na várjál,én egy dolgot nem értek.

"pl adsz nekik ingyen cuccokat, pénzt, elvisz szórakozni, az Ő költségén, meghív kajálni, vesz neked amit kérsz."

Most akkor én adok neki cuccokat,ő meg meghív engem az ő költségén kajálni,szórakozni,vesz nekem amit kérek? Ez szerintem nem kihasználás. :D

2013. okt. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ja azt elrontottam. :D

Szóval te adsz mindent, cserébe Ő jófej hozzád, elhív magához, kedvesen ebszél veled, felköszönt a szülinapodon, ilyesmi, de nem azért mert tényleg a barátja vagy.

2013. okt. 1. 19:21
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
Nincs jó vagy rossz. Minden ember más, mások az igényei, másra vágyik. Van akinek arra van szüksége, hogy valakivel minden egyes gondolatát, érzését átbeszélhesse, más meg akkor érzi jól magát, ha hétvégén tizedmagával mehet bulizni. Van aki meg egyedül is tök jól elvan. Nem lehet általánosítani. Lényeg, hogy mindenki megtalálja azt/azokat akivel kölcsönösen jól érzik magukat.
2013. okt. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

nekem inkább legyenek "hamis" barátaim, mint hogy magányos legyen. eléggé társasági ember vagyok.


de nekem szerencsére így is nagyon sok barátom van, pedig nem veszek senkinek semmit, nem hívok meg senkit semmire, csak jófej vagyok velük, és megnevettetem őket. az osztályban 32-en vagyunk, abból kb. 20-szal jóban vagyok, ők igazi barátok, kb. 6, akire szinte testvérként tekintek, és a többiek pedig olyan nagyon csendesek, hogy nem tudok velük beszélgetni... a suli többi tagjával még annyira nem vagyok jóban, de próbálkozok :)


Amúgy pedig, egyik se jó, az a legjobb, ami nekem van, hogy mindenkivel jóban vagy, a nélkül, hogy akármi komolyat tennél érte, és csak magadat adod :)

15/L

2013. okt. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!