Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan barátkozzak meg valakivel?

Hogyan barátkozzak meg valakivel?

Figyelt kérdés

Sajnos költözés miatt nincsenek barátaim, és ahol most lakunk (már 3 éve), itt még mindig nincsenek barátaim, már próbálkoztam, de nem tudom hogyan kell. Egy-két alkalommal azt hittem sikerült, de csak újabb kihasználó emberekbe botlottam.:(

Én egy bizonyos személyre gondolok, most a nővéremmel jár. Régebben az unokatesóimmal voltunk egy buliban(sajnos ők már nem itt laknak), és a nővéremnek a barátja is ott volt(akkor még nem voltak együtt a nővéremmel). Táncoltunk a tesóimmal, de tesóim valamiért eltűntek egy időre, egyedül táncoltam, és a nővéremnek a mostani barátja odajött, és elhívott hogy menjek vele táncolni azzal a 3 csajjal.:) És sikerült, 3 csaj volt egyszerre!:D Aztán kb. ennyi volt(az egyik csajjal sikerült összejönnöm, de ott hagyott...). Azóta nem találkoztam vele(mármint a nővéremnek a barátjával). És most, amióta a nővéremmel együtt van, minden nap lejár ide, de én nem tudom hogy szóljak hozzá stb... Nem tudom hogyan kell barátkozni.:( Mit csináljak? Miről beszéljek? Hogy menjek oda hozzá? Általában a nővérem szobájában vannak mind a ketten. Zárkózott vagyok, és ha bemennék oda, valószínűleg meg sem szólalnék, mert nem tudom mit mondjak. Egyébként kb. 1 hete járnak a nővéremmel.


2013. okt. 14. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor átjön, köszönj neki, aztán kérdezd meg tőle, mi a helyzet, stb.. nem kell túlzásba vinni, elég, ha általános dolgokról kérdezed és egy idő után már könnyebb lesz. De lehet, az lenne a legjobb, ha megkérnéd a nővéred, hogy vigyen be a társaságba és segítsen egy kicsit beilleszkedni.
2013. okt. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha azt kérdezném hogy mi a helyzet, valószínűleg kinevetnének.:( Valami általános/normális dolgot szeretnék mondani, nem értelmetlen dolgot(már ne haragudj, szerintem jó ötlet, de ők nem olyanok, akik ílyesmit szoktak mondani). De nem tudom mit, és hogy mi számít általános dolognak. Ha megkérném a nővérem hogy segítsen barátkozni, az nagyon rossz lenne, mert sajnálna, és én "kevesebbnek" érezném magam ettől. És a nővérem biztos hogy elmondaná másoknak is, hogy én mit kértem tőle. Nem akarom hogy sajnálatból legyen valaki a barátom. Esetleg azt megkérdezhetem a nővéremtől, hogy ha megy valahova a barátaival, hogy mehetek vele én is(egyébként szokott is hívni, de mindig nemet mondok). Ez egy jó ötlet, de nem tudom mit beszélgessek.:( A bulizás, meg a csajozás az megy, de ez a barátkozás...Addig meg nem lehet barátnőm, amíg nincs legalább 1 normális barátom, akit tényleg a barátomnak mondhatok(az előző barátnőm ezért szakított velem).:( Egyszerűen nem tudom hogy miről beszéljek.
2013. okt. 14. 15:19
 3/4 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen nem tudom hogy miről beszéljek."


Nem kell azt előre elhatározni,hagyd a dolgokat a maguk útján menni.

Csak figyelj másokra,és majd alakul.

2013. okt. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 SzTina17 válasza:
ne stresszelj rá , csak mond azt amit szeretnél :) keress közös témát vele :D
2013. dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!