Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem merek rákérdezni, pedig...

Nem merek rákérdezni, pedig kellene? Mit lehetne ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Kicsit lehet,hogy hosszú lesz! :)

Kisfiam bölcsibe megy januártól, nekem pedig kellene valami munkahely. A volt munkahelyemre nem tudok visszamenni, mert felszámolja a céget a főnök, mert nem megy.

Keresgélés közben rátaláltam egy olyan állásra, ami nem lett volna rossz, megfeleltem a kritériumoknak is stb. Az egyik barátnőm, aki még szintén a gyerekkel van otthon ott dolgozik több éve!

Már eleve furcsa volt,hogy amikor említettem neki,hogy megpályázom náluk az állást, fel sem ajánlotta,hogy esetleg beszél valakivel, hátha tudna segíteni.

A férjem erőltette,hogy azért kérdezzek rá, hátha tud segíteni. Írtam neki, erre annyit írt,hogy biztos tud tenni valamit értem.

Eltelt egy hét, és beültünk kávézni barátnőkkel. Valahogy feljött az állás szóba és teljesen úgy beszélt,mintha életünkben először kerülne fel. Nem is mertem megkérdezni,hogy sikerült-e beszélnie valakivel a cégnél az érdekemben, mert látszott rajta,hogy biztos nem.

Sajnos írtak már azóta,hogy nem én lettem a választott.

Tegnap is összeültünk így a lányokkal, ott volt a barátnőm is, de még csak fel sem merte hozni. Pedig a munkáról, meg a munkahelyéről is beszéltünk.

Ne értsetek félre,ha azt mondja,hogy figyel, nem akarok senkinek segíteni, mert mi van,ha később gondok lesznek vele, akkor lehet,hogy rám is csúnyán fognak nézni, akkor én ezt megértem. Vagy ha hazudhatta volna azt is,hogy nincs jóban a munkaügyessel.

Olyan rossz így, mert megmondom őszintén düh van bennem! Rá kellene kérdeznem,de azt sem tudom,hogy elmondaná-e az igazat, vagy kikerülné!

Ti mit tennétek?


2013. dec. 10. 05:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%

"Az egyik barátnőm, aki még szintén a gyerekkel van otthon ott dolgozik több éve! "

És? Szerinted van olyan cég a világon, ahol a gyeses kismama bemegy látogatóba és beleszólhat, hogy kit vegyenek fel?


"Már eleve furcsa volt,hogy amikor említettem neki,hogy megpályázom náluk az állást, fel sem ajánlotta,hogy esetleg beszél valakivel, hátha tudna segíteni. "

Ez természetes. Én nem tudom, te milyen világban élsz, de az átlag kisember nem dumálhat bele semennyire, hogy kit vegyenek majd fel. Továbbá ezek után ordítóan nagy illetlenség volt megkérni, hogy segítsen, nyilvánvalóan nem véletlenül nem ajánlkozott magától.


"Olyan rossz így, mert megmondom őszintén düh van bennem! Rá kellene kérdeznem,de azt sem tudom,hogy elmondaná-e az igazat, vagy kikerülné! "

De mégis mit akarsz? Szívességet kértél, ő nem tette meg, ezen mit változtat, hogy nem merte direkt elutasítani a kérésedet, hanem azt füllentette, hogy megteszi? Még így is dühös vagy rá, szerintem egyszerűen félt a szemedbe mondani, hogy ő ebben nem kompetens, tartott a reakciódtól, ezért sunnyogta el. Ne pörögj a témán, nem a barátnőd dolga állást szerezni neked.

2013. dec. 10. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Akkor leírom!

Ő ott eléggé vezető pozícióban van, és most is besegít a gyerek mellett. Tehát nem úgy kell elképzelni,hogy két éve bent sem volt.

És igen, úgy gondolom,hogy lehet,hogy meghallgatták volna a véleményét.


Lehet,hogy akkor én nem vagyok ennyire önző, de ha egy barátnőm (nem egy idegen, vagy ismerős) az én munkahelyemre jelentkezne, biztos,hogy magamtól is felajánlanám,hogy megpróbálok tenni érte valamit. Nem ígérnék, de biztos,hogy legalább megpróbálnám!

2013. dec. 10. 06:08
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem, nem neki kell állást szerezni, de azért maradjunk annyiban,hogy a mai világban nuku ismeretség nélkül, nehéz bejutni. Ez így van, ha tetszik,ha nem! Ő is úgy került be anno annak idején!
2013. dec. 10. 06:09
 4/15 anonim ***** válasza:
Nos, en egyszer életemben segítettem a barátnőmnek bekerülni az en munkahelyemre. A vege az lett, hogy nulla végzettséggel mindenki fölé került. Nem is lett volna baj, ha értette volna a munkáját, de sajnos halvány lila gőze nem bolt rola. Ellenben "kiszolgálta" mindket főnök minden igényét... Soha többet.
2013. dec. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát ez a veszély bennünket nem fenyegetne! :)

Nekem csak az esik rosszul,hogy megmondhatta volna őszintén. Ismer már annyira,hogy ha elfogadnám,ha azt mondaná,hogy üzletben nincs barátság!

Nekem valahogy tényleg alap,hogy egy barátnak segítenék.

2013. dec. 10. 06:19
 6/15 anonim ***** válasza:
És mitől félsz?pofon nem csap.Egyszerűen rákérdezel nem kell túl komplikálni elvégre barátnők vagytok vagy mi szösz.
2013. dec. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy nem fenyeget ilyen veszély, kerdezo, de ezt csak te tudhatod. Arra akartam csupán célozni, hogy talán negatív tapasztalata volt.
2013. dec. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát ez az! Ha volt már negatív tapasztalata,akkor meg pláne elmondhatta volna!

Na mindegy! Csak ha már elkezdett füllenteni (amikor ugye megígérte,hogy szól az érdekemben), akkor legalább folytathatta volna. Mondott volna annyit,hogy "figyelj, beszéltem ám a munkaügyessel, de nem tudom,hogy lesz-e valami a dologból"! Akkor legalább abban hitben lennék,hogy megpróbálta!

2013. dec. 10. 06:45
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem a kérdezőnek nem az a gondja, hogy a barátnője nem tud segíteni, hanem az, hogy nem egyenes. Nincs abban semmi, ha azt mondja, hogy nézd, sajnos nem vagyok olyan pozicíóban / olyan viszonyban a főnökkel, hogy tudjak segíteni. Csak legalább mondana valamit! Az olyan kellemetlen, amikor többször kell rákérdezni egy segítségre!


Kedves Kérdező, ő biztos, hogy "barátnő"? Egy barát nem így viselkedik.

2013. dec. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nos, en sem szoktam az orrára kötni az érdeklődőknek, hogy azert nem szólok ám, mert majd te is a főnök szeretője leszel. Minek? Ezt simán veheti sértésnek is. Másrészt meg, ha elso kerdes utan nem lep a npbaratnod, nem kell erőltetni. Érteni kell a hallgatásbol is
2013. dec. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!