Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetnék, ha irigylem a...

Mit tehetnék, ha irigylem a legjobb barátnőmet, amiért a családja mindent a feneke alá tesz?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmmel már lassan 10 éve ismerjük egymást, nagyon sokáig semmi gondnem volt, az utóbb 1-2 évbe jöttek ki a problémák a kapcsolatunkban, mióta mindkettőnknek komoly kapcsolata van.


A barátnőm tehetős családból származik, ahol mindent a gyerekek alá tesznek, a párja ugyanilyen családból jött. Én elég szegény körülmények között élek, egy forintot sem tudok félretenni az egyetem mellett megkeresett pénzemből, mert minden elmegy arra, hogy beleadjak otthon a költségekbe és megvegyem magamnak a szükséges dolgokat.


A helyzet az, hogy régóta már csak azt látom, milyen könnyű a barátnőmnek, hiszen ő is minden alkalommal hangsúlyozza ezt. Már el van tervezve, hogy mihelyst befejezik az egyetemet, kapnak egy lakást a srác szüleitől, mindkettejüknek melegítik már a biztos munkahelyet a rokonok, diploma után már fizetik a szülők az esküvőt.... értitek, lakás, esküvő, munkahely - semmiért egy ujjukat nem kell mozdítaniuk. Én eg itt vagyok, nulla kilátásokkal, sem nekem, sem a páromnak nincsenek befolyásos rokonaink, semmi kilátátásunk vagy lehetőségünk a jövőt illetően.


Igen, én bevallom, hogy egyre többet irigykedem. Tudom, hogy a barátnőm egyébként nem felvágásból ecseteli ezeket a dolgokat, hanem azért, mert neki egy teljesen természetes dolog az, hogy mindent a feneke alá raknak, hiszen ebben nőtt fel, mégis rossz érzés állandóan ezzel szembesülni. Próbálom terelni a témát, de mindig visszatérünk ugyanide, én meg egyre kevésbé szeretek már találkozni vele emiatt...

Szégyellem magam, amiért így érzek, de amikor már erőn felül tanulok és dolgozok, akkor igenis igazságtalannak érzem, hogy másnak egy ujját sem kell mozdítani ugyanazokért a dolgokért... :/


2013. dec. 10. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Ne haragudj de mi a kérdés?
2013. dec. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A kérdés lényege az, hogyan kezeljem ezt a helyzetet anélkül, hogy megromlana a barátságunk?
2013. dec. 10. 14:06
 3/12 anonim ***** válasza:
9%
Hát ha te ezt igazságtalannak érzed, akkor mit mondjon egy nepáli 12 éves kislány,aki óránként 45 centért varrja a kabátodat? Az élet igazságtalan, nincs, és nem is lesz soha egyenlőség, de ahelyett, hogy azon sopánkodsz, mi hiányzik, ne felejtsd el, hogy mid van.
2013. dec. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Nézd úgy, hogy a barátnőd nem tehet arról, ahonnan jött, ahogy te sem tehetsz róla. Mindenkinek más lapokat oszt az élet, neki biztos hátteret. Ez nem azt jelenti, hogy te ne kerülhetnél anyagilag ugyanoda, hiszen előttetek az élet, egyszerűen csak más utat jártok be, de ettől még lehettek barátok, ha ezen túl tudsz lépni. Biztosan te is kaptál valamit a gondviseléstől, ami neki nincsen, csak esetleg még még nem találtál rá erre az ajándékra. :)


Egyébként is, ahogy elvégzed az egyetemet és teljes állásban dolgozol, máris jobb lesz az anyagi helyzeted, igazából csak addig kell kibírni. És ami még nagy előny: amiért te küzdesz meg, az egy szempontból többet ér a kapottnál: megtanít arra, hogyan kell azt a velemit megszerezni. A tönkrement, nincstelenné vált emberek közül azok, akik saját erőből érték el a korábbi helyzetüket, pár év alatt visszaküzdik magukat, mert tudják, hogyan kell. :)

2013. dec. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Először is hagyd rá!


Ha annyira zavar akkor egyszer megjegyezhetnéd finoman, hogy oké ezt már ezerszer mondtad váltsunk már témát!


Mellesleg elmondanék valamit.

Az olyan kis elkényeztetett gyerekeket, mint a barátnőd nagyon meg fogja szívatni az élet mert ha majd jönnek a problémák akkor azt nehezebben fogja elviselni pláne megoldani.


Téged már megrágott az élet, vannak tapasztalataid, tudsz küzdeni.


Ha megkapod a diplomád lehet, hogy neked is lesz egy jó munkahelyed és viszed valamire.

Te innentől csak feljebb mehetsz ő meg lejjebb.


A protekciósokat meg nem irigylem. Addig jó nekik, amíg a spanjaiknak jó. Ráadásul többet kell taposniuk azért, hogy elismerjék őket.


Szóval nem tudhatod, mit hoz a jövő. A dolgok nem mindig olyan szépek, mint amilyennek látszanak. Egyszer fent máskor lent. Ilyen az élet. Te csak magaddal törődj mert ha másokkal foglalkozol sosem lesz időd magadra és magaddal foglalkozni.

2013. dec. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én egyébként nem kívánok neki semmi rosszat, mert igazán szeretem, csak azért nehéz majdnem nap mint nap szembesülni azzal, hogy bárhogy törekszem a jobbra, sehogy nem jutok előbbre, másnak meg gond nélkül megvan a biztos háttér.


Én is azzal biztatom magam, hogy ezt el kell fogadnom, lesz ez még jobb is, akár még én is eljuthatok ugyanarra a szintre, csak ez valahogy mégis olyan "nehezen feldolgozható".

2013. dec. 10. 14:19
 7/12 anonim válasza:
48%

Peladaul beszelhetsz vele.

Ha igazi baratno, akkor meg fogja erteni. Nyilvan finoman kell vazolni, de ha van benne gy kis egyutterzes es tenyleg jo baratnok vagytok, anelkul is tudna, hogy mondanod kellene neki. Szoval en nem vagyok benne biztos 100%-ig, hogy o cask azert mondogatja ezeket neked, mert neki olyan termeszetes. Ha az lenne, nem mondogatna folyton. Inkabb mintha kisse dicsekedne.

Am, ha biztos vagy benne, hogy semi ilyesmi nincs a dologban, akkor oszinte lehetsz vele. Ha megerti-es igazi barat megerti-akkor hanyagolja ezt a temat es biztat teged, hogy kepes leszel onerobol elerni vagyott dolgokat.

2013. dec. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Azért nehezen feldolgozható, mert foglalkozol vele. :) Arra gondolj, hogy szereted őt, így örülj annak, hogy ő boldog és jó élete van. A sajt életedet pedig alakítsd úgy, hogy te boldog legyél. És ami még fontos, ne szégyelld előtte, hogy neked kevesebb a pénzed, ez a legrosszabb, amit tehetsz! Ha bármi ilyen téma adódik, nyugodtan meséld el, hogy ti hogy álltok, mik a terveid, céljaid. Ettől nem fog kevesebbnek tartani, csak ezáltal is jobban megismeritek egymást. Ha látod, hogy ettől nem kell kevesebbnek érezned magad, talán a szorongásod is elmúlik. (Arra viszont vigyázz, ne válj panaszáradattá, van egy-két ilyen ismerősöm, akiből folyton dől, hogy milyen szar az élet. Ha lehet, még idegesítőbbek, mint azok a gazdagok, akik kérkednek a pénzzel...)
2013. dec. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Mondd el neki. Ez a megoldás. Nem kell bő lére ereszteni, csak annyit, hogy mivel hátrányosabb helyzeted van, rosszul esik neked hallgatni, amikor ilyenekről mesél. Ezért a kedvedért tegye meg, hogy kicsit csökkenti a beszámolók mennyiségét.

Ha tényleg jó barátok vagytok, akkor ennek bele kell férnie a barátságba.

2013. dec. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hat nezd! Egy dolgot nem lehet megvenni. A boldogsagot.


Aki maganak kaparja ki a gesztenyet -mondjuk a parjaval egyutt- azoknak tobbnyire kozos celjuk van, amin sok mindenen atsegiti oket.


Es hidd el, hogy lehet egy csaladnak nevetve is zsiroskenyeret ennie es sirva is kaviart vacsoraznia.


(

Ami szemelyes tapasztalatom nekem van, hogy boldogabb volt az eletem, amikor elere volt allitva a penzunk. Es pl elindultunk bulizni, aztan amikor meglattuk a belepot, akkor inkabb hazamentunk es masnap megvettuk a fuggonykarnist. Szorgalmasak vagyunk es mostanra mar anyagilag sok mindenunk meglett es nem mondanam, hogy elonyunkre valtozott volna a kapcsolatunk.


A penzzel nem no egyenes aranyban a boldogsag, elegedettseg erzese. Sot en mar-mar forditott aranyt allitanek fel a boldogsag erzete es az anyagi javak kozott.


39F

)

2013. dec. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!