Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi hasznát lehet venni 3000...

Mi hasznát lehet venni 3000 Facebook ismerősnek, ha mondjuk minden élőben egyszer látott embert bejelölsz?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogyha el akarsz adni valamit még mi hasznát lehet venni? Meg azon kívül hogy menőbbnek, befolyásosabbnak érzed magad tőle, meg hogyha unatkozol van még 1500 ember, akiknek a dolgait lehet nézni?
2013. dec. 23. 09:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És mik a hátulütői? Vagy csak előnye van?
2013. dec. 23. 09:28
 2/11 anonim ***** válasza:

Van, aki gyűjti az ismerősöket, mert állítólag menő, ha valakinek minél több ismerőse van.

Nekem csak olyanok az ismerőseim, akikkel valóban közeli viszonyban vagyunk és tartjuk a kapcsolatot élőben is, így nekem 100 alatt van az ismerősök száma, de meg így sem szoktam végignézi az üzenőfalat, hogy ki mit rakott ki, mert sok.

1500 ismerőst szerintem képtelenség kezelni, és így azoknak a dolgait sem látja az ember, akikre tényleg kíváncsi lenne.

De engem is érdekel, hogy miért van ez? :) Még gyerekeknél megértem, hogy ez valamiféle verseny lehet, hogy kinek van több. De felnőtt, idősebb embereknél? :S

2013. dec. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagy marhaság, ismerek olyan felnőtt 30 éves nőt akinek 500 ismerőse van a facebook-on, de élőben egy barátnője sincs. A bejelölt ismerősök 90%-át inkább csak látásból ismeri, vagy évek óta nem találkozott vele.
2013. dec. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
LinkedInre én is fel szoktam venni azt, akivel ugyan 1x beszéltem, de szakmailag van benne potenciál, és a kapcsolati hálója vagy mondanivalója értékes lehet. Facebookra nem látom értelmét, ott 6-700 körül állok, annak a kétharmada külföldi, szintén inkább szakmai kapcsolat... a 3000 szerintem semmi értéket nem hordoz, csak egy szám.
2013. dec. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nincs facsébúkom, csak a fbchat van rajta telón. Hogy ne kelljen sms-ért fizetni. De erre is lenne való normális embernél ez a $zar. Spórolni a telefonszámlán.
2013. dec. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha a messenger rajta van a telefonodon akkor van fb fiókod mivel azt csak azzal tudod használni.. te ész:D
2013. dec. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem csak egy szám, hanem a több ezer ismerősnek sok előnye lehet. Miért nem törekszik mindenki a maximum 5000-re, ha amikor kiraksz valamit több figyelmet kapsz, több információt szerzel ha kérdezel valamit, nagy marketing befolyás ha vennél vagy eladnál valamit, ha munkát keresel, vagy szervezel egy rendezvényt, stb? Butaság csak azokat bejelölni, akiket tényleg jól ismersz, és elesni ettől a sokféle előnytől?
2013. dec. 23. 10:51
 8/11 A kérdező kommentje:
Van valami hátránya is?
2013. dec. 23. 10:53
 9/11 anonim ***** válasza:

Van hátránya is. Persze ez személyfüggő.

Én nem akarom, hogy minden jött-ment lássa, ha kiteszek valamit. Ha valamit kiteszek, azt olyan lássa, aki közel áll hozzám, mondjuk ne nézegesse a bulis képeimet, az akivel munkakapcsolatban vagyok kizárólag, és ne kelljen állítgatnom, hogy ki mit láthat.

Ha meg munkára akarom használni, akkor nyitok egy külön profilt és nem keverem a magán dolgaimmal.

2013. dec. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Be lehet állítani, hogy egy adott állapotfrissítést csak a közeli ismerőseid (vagy egyéb csoport) lásson, illetve mindenki. Főként az MLM-eseknek (illetve egyéb gerinctelen értékesítési módszerekkel dolgozóknak) jó, mert hatalmas tömegeket tudnak elérmi, akit pedig nem tudnak befűzni, azt törlik
2013. dec. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!