Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet valakit tapintato...

Hogyan lehet valakit tapintatosan leépíteni?

Figyelt kérdés

Online "barátság" vagy hát az illető nő azt hiszi, hogy mi most országos barátnők lettünk. Az az igazság, hogy sajnálom, mert saját bevallása szerint nagyon magányos, nincsenek barátai stb. stb. szóval megbántani nem akarom, de én nem érek rá annyira, mint amennyit igényel. A múltkor két napig nem kapcsoltam be a gépet az ünnepek után és annyit írt, hogy alig győztem visszaolvasni, aztán meg a végén már csak ilyen üzenetek jöttek, hogy miért nem válaszolok stb. utána meg mondta, hogy máskor szóljak előre, ha nem jövök a géphez. De basszus, ő azt gondolja, hogy mindennap órákat fogunk beszélni vagy nem tudom. Képes lenne órákon át írogatni és ha szólok, hogy nekem itt a család, házimunka stb. ne haragudjon mennem kell, akkor ilyen árnyaltan közli, hogy jó persze érti, nem érek rá ŐRÁ meg ilyenek.


Tényleg rohadtul sajnálom szegényt, mert igazán szar élete lehet, de egyrészt a folytonos negativizmusával is kivan a tököm, mert bármit mond neki az ember, már van rá kész válasza, hogy az miért nem jó, meg neki miért is nem megy úgyse és nekem is csak azért vált be, mert én "szerencsés vagyok" meg ilyenek. Rendesen néha még lelkiismeret furdalásom van, hogy az én életem jobb, mint az övé. De máskor meg úgy vagyok vele, hogy ezzel a hozzáállással nem is csoda.


Mi a fenét csináljak? Az a baj, hogy egy fórumon "szedtem össze" aminek a kis csoportjába amúgy is járnék (online) meg ő is, már évek óta, így nem játszhatom el, hogy többet nem jelentkezek be a neten, mert úgyis látja, hogy ott vagyok. Eddig a fórumozási időmet rááldoztam puszta sajnálatból, de már nem nagyon akarom. Viszont mivel ilyen szerencsétlen és negatív különben is, nem akarom megbántani, de nekem ő sok, és egyre több...


2014. jan. 8. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ezt nem lehet tapintatosan csinálni. A jelek szerint összeakadtál egy erősen neurotikus önző, nárcisztikus emberrel, egy energiavámpírral - mert bármennyire szerencsétlen is, bizony az (nem beszélve arról, hogy ő maga aktívan tesz azért, hogy szerecsétlen maradjon és valaki foglalkozzon vele, mert ő szerencsétlen...).


Nem tudom, hogy melyik közösségi fórumon vagy, de tapasztalataim szerint ki lehet zárni mindenünnen, a FB-ról úgy is, hogy nem dobod ki az ismerősök közül, csak a szövegeit lezárod, és nem érhet el. Ha egy csoportba jártok, és az zárt csoport, akkor viszont nehéz. Akkor keményen meg kell neki mondnai, hogy ne haragudjon, de nem érsz rá. Aztán legközelebb újra. Aztán újra. Egy idő után észreveszi magát.


Az a legnagyobb baj, hogy valószínűleg már régen beetette magát a lelkedbe és nagyon jól tudja (az ilyenek nagyon jól tudják!), hogy melyik lelki madzagodat huzigálja, hogy még egy kis energiát kiszívjon belőled - bűntudatkelteéssel (amiről írsz is), sajnáltatós játszmával stb.


Komolyan mondom, legjobb volna, ha tényleg kidobnád. A csoporton gondolkodj el, hogy érdmes-e még fenntartani.


Nem akarod megbántani...ó, hogyne! Ő pontosan erre játszik. Pedig meg KELL bántani, különben te és a családod mégy rá az egészre. Nem látod?

2014. jan. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ, nagyon hasznos!


A csoport zárt igen, és egyebek mellett szakmai kérdésekben is hasznomra vált az elmúlt három évben, így azt semmiképpen sem szeretném dobni, de őt muszáj lesz.

2014. jan. 8. 17:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. Örülök, ha segíthettem. :)
2014. jan. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A fenti információk birtokában már inkább viccesnek tartom. Tegnap egésznap "nem értem rá", nem írtam neki egy sort sem. Egyébként tegnapelőtt, értelmesen elmagyaráztam, hogy nincs mindig időm rá, mert egy rakás más dolgot is csinálok, és csinálni is akarok egyéb hasznos dolgokat, így még ennél is kevesebbet fogok gépezésre szánni.


Ki is bírta, tegnap nem írt semmit, na de, a mai termés: Azért azt hittem, legalább annyit írsz, hogy szia, hogy vagy. A barátság egy kétirányú dolog, nem csak az egyiknek kell állandóan írni. Úgy érzem deja vu-m van. (Utalva arra, hogy másvalaki már egyszer lekoptatta, mert nem volt igazi barát) Ettől tegnapelőtt még idegrohamot kaptam volna, de ma már csak röhögök és nem húz be a csőbe vele...

2014. jan. 9. 16:32
 5/5 anonim ***** válasza:
fiu vagyok hasonló volt lány online baráttal tapasztalatom hogy egy idő után rettenetesen kikészített és mindenek a rosz olalát látta és mindig negatív volt és egy idő után ez hatással lett rám is rámragadt a hangulata stb fogtam magam és nem válaszoltam neki csak heti egyszer azt csókolom
2014. jan. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!