Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért érzem magam kellemetlenü...

Miért érzem magam kellemetlenül az egyik legjobb barátnőm társaságában?

Figyelt kérdés

December közepén lettünk nagyon jó barátok és akkor még minden rendben volt. de sajnos csak úgy havonta egyszer-kétszer jutunk el forró csokizni vagy vmi hogy beszélgethessünk. egyébként szombatonként van kötelező közös programunk de ott nem tudunk beszélgetni mert ott szinte nem is érdeklem. és amikor külön találkozunk is általában ő mesél mert engem szóhoz sem juttat. Facebookon is mindig csak én keresem őt. És egyszerűen nem képes meghallgatni. Mondjuk lehet hogy ez az egész a saját önbizalomhiányom miatt lehet mert vele még nem tudok olyan közvetlen lenni mint a régebbi barátaimmal. a probléma az, hogy már a régi barátaim véleményétől is félek ezért nem is merek elmondani nekik semmit. viszont a lány igazából nagyon jó barát de félek hogy kinevet a többi barátjával. Érzem hogy jó barátként tekint rám meg egyébként ő is az csak mindenre ráparázok, mindentől félek, és állandóan görcsölök a legapróbb dolgok miatt is. ilyenkor mindig jár az agyam hogy pl. miért nem írt még vissza? vagy: leakar rázni? . Megköszönném ha első sorban nem szidnátok se a lányt se engem hogy milyen hülyék vagyunk meg stb. és olyan választ nem fogadok el hogy nem igaz barátnő mert elképzelhető hogy én reagálom túl.

Utólag is bocs hogy kicsit zavarosan fogalmaztam.



2014. febr. 9. 14:54
 1/4 A kérdező kommentje:
"viszont a lány igazából nagyon jó barát de félek hogy kinevet a többi barátjával" ezt hülyén fogalmaztam de a lényege az hogy ez is csak az agyam szüleménye hogy kinevet.
2014. febr. 9. 14:58
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom számodra mit jelent az "igaz barátnő", igaz barátság. A barátság két emberről szól. Mindketten egyformán érdeklődnek egymás iránt,odafigyelnek egymásra, meghallgatják egymást,együtt csinálnak dolgokat. Ez a te barátságod egy emberről szól a barátnődről."szinte nem is érdeklem""ő mesél mert engem szóhoz sem juttat","mindig csak én keresem őt","egyszerűen nem képes meghallgatni". Erre te rásegítesz,"nem tudok olyan közvetlen lenni".

Egyfülű kosár ez. Adj időt magatoknak(elég friss ez még, ezért nem tudsz megnyílni neki) ha fontos ő neked, de legyél te is fontos neki.Legyen kölcsönös. Szóval érd el azt,hogy egyensúlyban legyen ez az érdeklődés és a kommunikáció.Ha így marad akkor ez egyoldalú dolog, és ezért érzed magad rosszul.Ha a barátság egyoldalú, te akarsz vele barátkozni ő meg veled nem,akkor teher leszel neki,és igen le akar majd rázni. De miért jó ez neked? Ettől is te érzed magad kellemetlenül.Egyébként úgy érzem te nagyon meg akarsz felelni ennek az "igaz barátnőnek",és félsz, hogy nem fogsz megfelelni neki, de miért? Miért ez a megfelelési kényszer? Magadnak válaszold ezt meg.

2014. febr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem válaszolónak! Miért érzed magad kellemetlenül előtte? Nem kéne..csak add önmagadat. :)
2014. febr. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen. Nagyon bezárkózol előtte és ez okozza a görcsöt. Legyél laza és önmagad, akkor vagy elfogad olyannak amilyen vagy, vagy nem. De így előbb utóbb vége lesz ennek a barátságnak, mert meg fog unni.

Csak lazán, ez a legfontosabb. Légy önmagad! És nemcsak ezzel a lánnyal szemben. Neked is könnyebb lesz.

2014. márc. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!