Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan vigasztalhatnám a...

Hogyan vigasztalhatnám a barátnőmet?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm férje múlthét kedden este munkából hazafelé jövet önhibáján kívül autóbalesetet szenvedett és sajnos a kórházba szállítása közben elhunyt. Nem tudták megmenteni az életét.

Reggel úgy köszöntek el egymástól, hogy megbeszélték mit főz vacsorára a barátnőm. Már majdnem teljesen kész is volt, de a férje helyett a rendőrök kopogtattak. Talán a legsúlyosabb, hogy el sem mondták neki mi történt, csak hogy a férje autóbalesetet szenvedett. Akárhogy könyörgött, semmit nem mondtak az állapotáról, ami azt mondta élete legbrutálisabb fél órája. Bevitték a kórházba és ott közölték vele, hogy a holttestét kellene azonosítania.

Amint megtudtam, legjobb barátnő révén rohantam utána, teljesen összetört. Azóta folyamatosan csak sír. Nem bír egyedül maradni, szinte minden este megkért, hogy maradjak náluk/menjek át, nem bír egyedül megmaradni az üresen kongó lakásban a férje emlékei között. Az éjszaka a legnehezebb neki.

A helyzetet súlyosbítja, hogy 4 hónapos terhes és bár megértem, hogy ez egy szörnyű helyzet, a babának fontos lenne, hogy legalább egy picit megnyugodjon.

Nagyon szeretem őket és szerettem a barátnőm férjét is, én is piszkosul ki vagyok borulva, hogy ennyire váratlanul és tragikusan kell meghalnia egy fiatal férfinak, mostmár mondhatni családapának, de igyekszek tartani a lelket a barátnőmben, mégha nem is tudom hogy hogy. Nem tudom mit mondhatnék, vagy mit tehetnék azon felül, amit eddig tettem, hogy csak egy kicsit is könnyebb legyen az élete ebben a borzalmas helyzetben.

A húszas éveink végén járunk mindketten, egyszerűen felfogni sem tudom hogy történhetett ilyen. Csütörtökön temettük el, azóta csak még erősebb az elkeseredés.

Hogyan segítsek neki? Mi tehet könnyebbé egy ilyen helyzetet?



2014. márc. 8. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
:(
2014. márc. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
tedd azt amit eddig, ha a kicsi meg születik akkor minden idejét rá szánja
2014. márc. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ez szörnyű. legyél vele addig, és annyit ameddig csak tudsz, és vigasztald. próbálj vele beszélgetni, elterelni a figyelmét a kesergéstől.
2014. márc. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!