Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha egy barátságban úgy érzed,...

Ha egy barátságban úgy érzed, hogy nem egyenlő, szóvá tennéd?

Figyelt kérdés

Munkahelyi barátság, fiúk vagyunk, de nagyon jól összebarátkoztunk az egyik kollégával. Olyan szinten, hogy néha még privát programot is szerveztünk. Tehát valóban barátság-jellegűbb a sima a kollegáris kapcsolatoknál. Aztán jött egy hirtelen csavar és én elkerültem arról a részlegről. A cég másik telephelyén dolgozom, tehát nem tudjuk együtt kivenni az ebédidőt sem. Szoktunk emailezni, meg beszéltünk telefonon, meg volt, hogy meló után bementem hozzá az ő részlegükbe és dumáltunk, stb. De furcsállom, hogy ha én nem keresem, akkor ő sem. Ha én jelentkezem, akkor örül nekem, látszólag őszintének tűnik az öröme, de annyira rosszul esik, hogy ő magától nem keres.Pénteken nem jelentkeztem, le se szart. Itt a hétvége, rám sem csörög (pedig a kapcsolatunk van olyan, hogy ez simán beleférne, korábban is volt ilyen).


Ilyenkor mindig eszembe jut egy idézett mondás, amit valahol olvastam:

"MINDENKI ANNYIT TÖLT VELED, AMENNYIRE FONTOS VAGY NEKI"

Ez egy fájó felismerés sajnos.

A kérdés pusztán annyi, hogy ki mit tenne ilyen esetben?


-meghagynád a "barát"-ságot és amikor van kedved vele kontaktálni, jelentkeznél és nem csinálnál "presztízskérdést" az egyoldalú jellegből?

-egyszerűen kitörölnéd az életedből ezt a "barátságot" ami ezek szerint elég felszínes és egyoldalú? (Talán saját részről túlértékelt)

-vagy esetleg bevállalna-e az ember egy olyan konfrontálódást, hogy semmi számonkérés vagy duzzogás, csak éppen megmondani neki, hogy úgy érzem, hogy elég felszínes, egyoldalú, ha én nem kepesztek, leszar, oké, semmi baj, de jelezni szeretném, hogy így érzem és ezek után kicsit én is átértékelem, hogy mennyit "teszek bele" ebbe a kapcsolatba.


Kérem a válaszolókat, hogy a gúnyolódó, lebu_zizó értetlenkedő kötekedésektől kíméljenek meg.


Nem vagyok sem homokos, sem picsogós, csak én még az az ember vagyok, akinek fontosak a barátságok és szereti ha ezek a viszonosság elvén működnek. Köszönöm előre is a normális válaszokat.



2014. márc. 30. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Hűha, ez rengeteg esetben történik így az életben. Szerintem egy kicsit ragaszkodj hozzá azért, viszont mondd neki finoman, hogy pl. mondja meg ő, hogy jövő hétre hova szervezzetek programot, mozgassa meg a fantáziáját ő is az érdeketekben :).
2014. márc. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet. Annál is inkább, hogy ő is belelkesedik egy-két ötlet miatt, de utána le is lohad, olyan szétszórt feledékeny, félvállról vevősen csinálja. Ezért is hiszem azt, hogy neki nem annyira fontos a barátságunk, mint nekem. (Én meg nem akarok olyan szekér után kepeszteni, ami...)
2014. márc. 30. 13:09
 3/10 anonim ***** válasza:
A férfiak barátsága magasztos és szent dolog. Atavisztikus ösztönök táplálják, és néha még szerelmet is felülírja. Fiatalok között éppen ezért előfordul, hogy ugyanolyan félelemmel indulnak neki egy barátságnak, mint egy csajozásnak. Ha nincs meg a kellő önbizalom, bizony előfordul, hogy nem mer kezdeményezni, azt hiszi, hogy rövid úton lepattintod. Természetesen így, kívülről nem tudom megítélni, hogy esetetekben is ez játszik-e, de tudd, ez is egy lehetőség.
2014. márc. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Esküszöm, hogy erre a verzióra nem is gondoltam. Köszönöm. Én szentül azt hittem, hogy telibe leszarja a búrámat és már éppen kezdtem is magamban megfogalmazni egy mérges beolvasást, amit aztán vagy SMS-ben, vagy emailben, vagy a legközelebbi találkozásunkkor szóban megkapott volna. :)


De ezen még elgondolkodom. Nem tudom mivel ugrathatnám ki a nyulat. Csak szeretném tudni, hogy neki is fontos-e a barátság vagy sem. Mert ha igen, akkor átsegítem a nehézségen, ha nem, akkor meg nem várok rá, hanem keresek olyat, akinek fontosabb az ilyesmi.

2014. márc. 30. 17:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne ess a kamszok hibájába! Ők azok, akik azt hiszik, hogy akkor szerelmesek, ha megmondják egymásnak, s kész. Vannak dolgok, amiket nem kell megbeszélni, kiugratni a nyulat. Minek? Megy magától minden, ha nem is állítod a falhoz az illetőt. Az meg, hogy keresel mást, bődületes marhaság. Barátot nem keres az ember, hanem talál.
2014. márc. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kėrdezd meg,hogy mit csinált hėtvėgėn?

Ha jo Programm Volt :Szólhattál volna nekem is!

Ha valamit dolgozott:Szivesen segitettem volna.

Ha csajozott: Mázlista!

2014. ápr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kûlönben nem gondol ra,hogy neked Fotos.
2014. ápr. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam nem kommentelem be, de aztán úgy döntöttem bemásolom, amit priviben is írtam valakinek, aki aktívan részt vesz a válaszokban.


"Tuti, hogy a srác azt gondolja rólam, hogy én nem keresem és azzal, hogy nem találkozunk napi szinten (mivel egy helyen dolgoztunk, ez pár hete változott) én kezdem őt elfelejteni. Ezt abból gondolom, hogy amikor elkerültem onnan, elkezdtem írogatni humoros maileket, mindig örült, válaszolt. Aztán ha egy nap kimaradt, már következő nap, ha írtam neki, meg is említette, hogy nem voltam aktív előző nap. De könyörgöm: miért az én egyedüli feladatom ezt a kapcsolatot ápolni?

2014. ápr. 10. 06:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta a barátságotokkal?
2014. júl. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdést, röviden leírom: elkezdtem lazábban kezelni, azaz elengedtem a dolgot. Közbejött egy másik srác, akivel sokkal kölcsönösebben ment egymás keresése. Aki jobban érdeklődött irántam, úgyhogy a fent szereplő barátot kicsit parkolópályára tettem. Egy idő után ő kezdett el jobban érdeklődni irántam. Sőt, néha kissé sértődötten reagálni, hogy hanyagolom. Mivel nem vagyok egy játszmázós, taktikázós, így aztán úgy alakult, hogy mára kiegyensúlyozott lett a dolog. Azaz nem vagyunk sülve-főve együtt, ő ráadásul elkerült messzebbre. Pár hetente találkozunk, pár naponta e-mailezünk, de ez most kölcsönös. Tehát rendeződött, de nem maradt szoros afféle "legjobb barátom" típusú barátság.
2014. aug. 1. 05:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!