Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Akik felnőtt korban találtátok...

Akik felnőtt korban találtátok meg a legjobb barátnőtöket, milyen a viszonyotok? Mesélnétek kicsit?

Figyelt kérdés
Milyen így felnőttként rátalálni a legjobb barátnőre? Mióta vagytok barátnők? Mennyit beszéltek, mennyit találkoztok?
2014. ápr. 25. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

3 nagyon jó barátnőm van, akikkel szoros a kapcsolatunk, mindannyiukat felnőttként ismertem meg.


- az egyikkel együtt dolgoztunk vagy 10-13 évvel ezelőtt (a főnöke voltam)- akkor alapoztuk meg a jó kapcsolatot, de igazi barátság akkor lett belőle, miután már nem dolgoztunk együtt. Kb 2 hetente találkozunk, ő szokott eljönni hozzánk, most kismama, nekem ovis kisfiam van. Emailben, telefonon munkaidőben is beszélgetünk pár percet 3-4 naponta, illetve ha van valami érdekes.


- a másikkal ugyancsak jó 6-8 éves múltra tekint vissza a barátságunk. Még huszonéves koromban jártam táncolni, ott kerültünk egy csoportba, ott ismerkedtünk meg. Ma már nem járok (ő még néha igen), hetente találkozunk, 2-3 naponta beszélünk. Egymás melletti kerületben lakunk, hasonló a szakmánk is (pénzügyesek vagyunk mindketten)


- a harmadik barátnőmmel akkor ismerkedtem meg vagy 15-16 éve, amikor pályakezdő friss diplomásként az agglomerációból ingáztam Budapestre dolgozni. A vonaton gyakran láttam, egyszer-kétszer egymás mellé ültünk, elkezdtünk beszélgetni, szimpatikus volt. Máskor megbeszéltünk, hogy aznap vagy legközelebb ki melyik vonattal indul hazafelé, foglaltuk a másiknak a helyet. A barátságunkat viccesen onnantól számítom komolynak, amikor először hozott egy túróstáskát az útra nekem:)

Vidéken él, ő maradt az agglomerációban- mióta kisgyermekem van, sajnos kevesebbet találkozunk (2-3-4 hetente), de hetente 1-2* beszélgetünk telefonon és sokszor meglátogat bennünket.


Tudom róluk, hogy rájuk bármikor számíthatok és már van annyira fontos és komoly a barátságom mindannyiukkal, hogy nem a napi pletyka számít :)

2014. ápr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire számít felnőtt kornak,igazából még nem teljesen érzem magam annak :D

22 leszek szeptemberbe( barátnőm 21 )



Én a legjobb barátnőmet most találtam meg.Amikor áltiba jártam ott voltak barátnőim(2).De ahogy mindenki másik gimibe ment "szétmentünk".Aztán gondolkoztam el,hogy ők nem voltak igaz barátok.

Gimi alatt nem volt abszolút. 5évet elég nehezen bírtam egy igaz bnő nélkül :/


Aztán tavaly októberben a munkahelyen ismerkedtem meg egy csajszival.Kevés volt a szekrény és én kaptam kulcsot,de neki már nem jutott.Mondta,hogy bepakolhatná-e a cuccát hozzám. Mondom persze. Aztán szünetekben mindig találkoztunk,mert a kulcs nálam volt.Azután pedig véletlen folytán folyamatosan egy helyre osztottak be.Aztán amikor 12 órát lehúztunk együtt meg szünetbe is együtt voltunk.Így kialakult vmi. Eltelt 1 hét és kérdezte,hogy melyik utcában lakok.Elmondta ő is. Nevettünk egy nagyot,mert 5 percnyire lakunk egymástól.Aztán munka után kávé nála.Munkahelyen és munkahelyen kívül is együtt voltunk.


Aztán neki ott kellett hagynia a munkát,én dolgoztam tovább.De így találkoztunk beszéltünk sokat.


7 hónapja ismerkedtünk meg,de kb 4-5 hónapja érzem őt igaz barátnőnek.


Nagyon szoros a kapcsolatunk, ellentétek vagyunk totálisan,külsőleg is belsőleg is(na ott végképp)

De hát az ellentétek a barátságban és a szerelemben is vonzzák egymást :D Ő mondta,hogy ilyen hamar senkivel nem alakult ki ilyen mély barátsága mint velem.

Valószínű azért mert ellentétek vagyunk.Amiket ő mesélt jó részt hasonló kaliberű barátnői lehettek és gondolom ott volt rivalizálás.Velem meg nincs ilyen.

Barátságunkat ez az idézet jellemzi számomra :)

"Ezért működik a barátságunk.Te vagyok az óceán.Vad,szabad,kiszámíthatatlan.És én vagyok a homok,állandó mozdulatlan."


Hát régen mint olvashattad,napi szintes kapcsolatban voltunk.Aztán történtek költözések,meg ilyen-olyan dolgok.Ami miatt találkozni ritkán tudtunk,beszélni hetente kb 4x.

1 hónapja lett egy melója(2 hónapja újra haza költözött) reggeltől estig(11-éjfélre ér haza) dolgozik,elég durván.

Hát a találkozások megint csak ritkák,beszélgetések még ritkábbak. Inkább ilyen 15 percekre tudunk találkozni 3-4 percet beszélni telefonon és ennyi.


Majd lesz szabadnapos és akkor azt mondta fél napot minimum együtt töltünk :D Hát remélem is,hiányzik a társasága nagyon.

Nekem is van melóm,de olyan,hogy délután 5 re kell menni és este fél 10 -re érek haza. Szóval csak egy 4 órás meló. De ha nekem is lesz 8 vagy 12 órás munkaidőm,akkor szerintem nagyon ritkán fogunk beszélni/találkozni az fix :/

2014. ápr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is tönkrementek a középsulis "hűdeanagy barátságok" mikor egyetemre kerültem. Viszont ott ismertem meg az azóta is legjobbat, úgy hogy egy szobába kerültünk :)) már egyikünk sem tanul, nem látjuk egymást minden nap, csak hetente két hetente, de ez nem gátol minket semmiben sem :) Ebből is látszik ha egy barátság igaz, akkor a fizikai távolság sem probléma. Mikor találkozunk ugyanott folytatjuk ahol 2 hete abbahagytuk...
2014. ápr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!