Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátommal nagyon...

A legjobb barátommal nagyon eltávolodtunk egymástól és nagyon hiányzik a társasága. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mikor 7. Osztályban új helyre költöztünk, akkor ismertem meg a legjobb barátomat, K-t. Ő nagyon nehezen nyílik meg, de mégis ő volt az, aki az új osztályba segített beilleszkedni, és ő nyitott felém mindvégig, én pedig nagyon örültem neki hogy lett egy új barátom. Kicsit talán mindketten különcök vagyunk, sok mindenben hasonlítunk, de nagyon külömbözünk is. Teltek az évek tényleg a legjobb barátom lett, és talán fordítva is így volt, mindent megbeszéltünk, bulik, csajok, tehát tényleg mindent, mikor szétmentek a barátnőjével akkor meg főleg sokáig tartottam benne a lelket. Így voltunk ketten, vagyis hárman, mert L nevű lánybarátunk aki CSAK BARÁT, nem mondom hogy nem vettük női számba, dehát kapcsolatot vagy kalandot nem akart vele egyikünk sem, mert tényleg a legjobb barátok voltunk így hárman. Aztán teltek az évek, 9. Után nyárimunka, a legjobb nyár volt az összes közül, ami még mélybben összehozott minket. Aztán elváltak a szülei, ő egyedül! lakik, néha a nővére, D feljár hozzá és pont. Csakhogy ezt nem akarta elmondani senkinek, fogalmunk sem volt hogy mi baja lehetett, egész nap csak feküdt a padon, és semmi. L-nek elmondta (mert L született pszichiáter amúgy) pedig akkor már nem is voltak annyira jóban, nekem pedig nem. Oké, nem rám tartozik, nem hoztan fel, végül is a szomszéd pizzériából (biztos forrás) tudtam meg hogy mi a helyzet. Beszéltem L-lel, azt tanácsolta hogy ne firtassam, ha lelkizős kedvében lesz majd elmeséli. Hát nem mesélte, de mi próbtuk elvonni a figyelmét, sok program, összejártunk, de csúnyán összeveszett L-lel. Na most elvileg ugye ketten maradtunk, de nagyon összehaverkodott egy G nevű osztálytársunkkal, kocka gyerek, én nem igazán bírom, de nem reklamáltam, jól elvolt vele. Aztán egyre csak telt az idő, elkezdődött a "Ha nincs ló, jó a szamár is" típusú kapcsolata velem. Szintén nem reklamáltam, most ez neki gázos időszak, majd jött a szilveszter, kérte hogy had legyen nálam. Ketten szilvesztereztünk, remélem hogy kitárja a gondjait, de nem. Most május van, én kiborítottam a bilit hogy most már a faszom tele van vele, fészbukon egy novellát megírtam neki egyik éjjel, de vissza sem írt. Szarik az egészre. Suliban is görcsösen próbálom kerülni, órákon elültem mellőle, szünetben a barátnőmmel vagyok, de hiányzik a társasága. Az össz kommunikáció a reggeli köszönés, meg amikor törin levetítem a vázlatot miközben felel, vagy súgok neki, amit ő ezután szépen megköszön. Szóval azért hiányzik. Mégiscsak a legjobb barátom, mégha neki nemis én vagyok a best hanem G. Azt sisergik az osztályban hogy ő békülne, meg az is hogy ívben szarik az egészre. Úgyhogy nem tudom mi van most. Mit csináljak? Üljek le vele? 38szor nem engedett be az ajtón, akkor 39dikre rúgjam be? Mert a hatása ilyen lenne... Mit tegyek?

#legjobb barát #eltávolodás #ha nincs ló jó a szamár is
2014. máj. 23. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is ne kevrd a pszichiátert a pszichológussal.

Másrészt meg, ha még érdekel a barátságotok, én átmennék hozzá 2 sörrel, hogy figyelj tesó, beszéljük meg. Nem frászbukon írnék novellát, nem sms meg telefon, hanem szemtől szembe. Ha szarik bele, akkor szarik bele, ennyi volt.

2014. máj. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
te jó és, betűk helyett még az is jobb lett volnah azt irod béla meg józsi
2014. máj. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a "felmelegített" kapcsolatok, sosem lesznek már olyanok, mint a régi őszinte barátságok... nekem is volt ebben részem, mostanra már minden kapcsolatot megszakított velem, de nem is bánom... én is nyugodtabb vagyok, nem rágódok a dolgokon így, hogy nem tudok róla semmit, bár a közös emlékek örökké megmaradnak
2014. máj. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon tetszik az irásod, kevés manapság a hozzád hasonlo, mélylelkü srác. S kivánom, hogy ezt tartsd meg magadban, s ne változz meg senki kedvéért.

Szerintem teljesen nyilvánvaló, hogy olyan barátja lehetsz, mint amilyen senki más nem tud lenni. Ezt ö is tudja, valahol. Bár, ahogy nekem lejön, ö korántsem olyan mély, mint te. Elönyben részesiti a felszinesebb kapcsolatokat is.


Igazábol két lehetöség van. Vagy elfogadod öt ilyennek, s ha szüksége van rád, félretéve az önbecsülésedet, OTT LESZEL neki, mert tulságosan kedveled öt, ahhoz hogy nemet mondj.

Vagy vársz még egy ideig, de nem örökké. S ezt elmondod neki is. ès ha nem kap észbe, akkor egy idö után lezárod magadban. S akkor aztán már jöhet, tehet bármit, te fogod becsukni az ajtot.


(Bár ahogy én látom, a 2. az teljességgel valoszerütlen nálad :) èn is ilyesmi vagyok, hasonlo lélekkel és hasonlo gondokkal.

Tehát maximálisan meg tudlak érteni.



ha bármi hozzáfüzni valod van, irj nyugodtan levelet.



21/f

2014. jún. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!