Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mit kéne tennem...

Szerintetek mit kéne tennem ebben a helyzetben? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Pultosként dolgozom egy ismerősöm éttermében, mellette tanulok és ezzel keresek némi pénzt. Következő a helyzet, hogy lassan harmadik hete ott dolgozom, próbáltam mindennek megfelelni, mindent észben tartani, jól visszaadni, vendégekkel kedves lenni, azelőtt nem is gondoltam milyen nehéz pultosnak lenni. Az egyik váltótársam figyelmetlensége miatt én lettem leszúrva (ez bonyolult) a főnököm által, egyébként is késő este végeztem aznap, és az étteremben gyakran megfordulnak egyébként is a főnököm ismerősei, haverjai, volt alkalmazottai akiket nagyjából ismerek. Szóval egyik nap késő este záráskor volt ott egy fiú aki főnökömnek szintén ismerőse aki gyakran jár oda (de én még nem láttam annyit), mikor nem volt dolgom pult mögött is vele beszélgettem, szimpatikusnak tűnt, eleve úgy tekintettem rá mint egy barátra ha már a főnökömnek jó ismerőse, záráskor is segített pakolni, kissé meg voltam zuhanva mert úgy éreztem főnököm igazságtalanul szúrt le, jól esett valakinek kibeszélni. A srácról kiderült majdnem egy útvonalon megyünk haza, csak ő pár megállóval korábban száll le a buszról, gondoltam ha már ilyen sokat segített és meghallgatott (és megértő volt tudja főnököm amúgy milyen), gondoltam elkísérem míg le nem száll. A srácról azt kell tudni, hogy olyan 3 évvel fiatalabb nálam, és olyan kis ártatlan képe van azzal a tipikus oldalra fésült bubifrizurával, akire a tinilánykák azt mondanák milyen cuki, hozzá ilyen kis csendes. Felajánlotta a buszon hogy menjek fel és hadd kínáljon meg valamivel. Nem ellenkeztem ha már így vendégül akart látni (volt már olyan hogy felmentem egy haveromhoz, megkínált gyümilével és nem is történt semmi, kicsit beszélgettünk majd elmentem), csakhogy mikor bementem hozzá, leraktam a cuccaimat és becsukta az ajtót, akkor megpróbált ölelgetni, simogatni, csókolgatni, és erőszakkal meg akart csókolni, kérdeztem mi ütött belé?? Mi a fenét akar?? Talán ittas?? Kérdezte tőlem hogy miért nem engedem, mondom azért mert nekem van barátom akit szeretek és akihez hűséges vagyok. Az a fura én már az étteremben mikor beszélgettünk emlegettem neki a barátomat többször is, hogy mennyire várom megint lássam (én pesti vagyok ő vidéki így nem tudunk gyakran találkozni) és út közben is, tehát tudhatta, nem is értem hogy próbálkozhatott, és még azután is hogy válaszoltam a kérdésére. A srác tovább próbálkozott, én el akartam hagyni a helyiséget, de megragadta a karomat, magához húzott és az arcomat az ő arca elé akarta húzni, erre én arrébb löktem erővel, mondtam hagyja abba és el akarok menni mit képzel, megmondtam nekem van barátom és nem akarok tőle semmit. Ekkor már leállt és megértette, kérdezte minek jöttem vele, mondtam mert régebben is kísértem már haza srác haverjaimat nekem nincs ebben semmi különös és mert nekem ő eleinte szimpi volt, jót beszélgettünk, miért ne. Végül kiengedett, még aztán is próbálkozott volna, kérte hadd adjon puszit az arcomra, de nem azt akarta hanem meg akart ismét csókolni de elfordítottam a fejem és végül ott hagytam.

De ezután kezdődik a durvábbik dolog. Megnéztem a srácot egy közösségi oldalon (kíváncsiságból), és kiderült a srácnak van barátnője!! :-O Ki is van írva együtt vannak, a csajjal a közös képeik és a csajnál is csomó közös kép. Hú basszus..... Én nem tudtam van barátnője, ezek után végképp nem értem, én emlegettem egy jó párszor nekem van valakim, a srácot nem érdekelte, hallottam már egyik barátnőmtől hogy valami srác ismerősét nem érdekelte van barátja úgy is ráhajtott, na de ilyet hogy a srác is foglalt..... Szegény csaj, és nem a srácon múlt hogy végül nem csalta meg, hanem rajtam, én nem hagytam magam és rászóltam, ellenkeztem, lehet nem sejt semmit az angyali kisfiús fiúkájáról akivel olyan boldognak tűnnek és kapták a sok lájkot....

Legszívesebben kérdőre vonnám a srácot hogy mégis hogy gondolta ezt hogy úgy kezd ki velem hogy neki is van barátnője és egy szóval sem említette?? Ha tudtam volna biztos nem kísérem el.

Lehet magának a csajnak kéne megírnom, hogy a barátja velem akart félrelépni, és ő kezdett ki velem nem én akartam és én mondtam neki többször hogy van valakim és nem érdekelte. De én tartok attól a csaj nem hinne nekem hátha annyira oda van érte vagy a srác kimagyarázná és beetetné a csaját hogy én kezdtem ki vele és ez a bosszú mert ő nem engedte (hallottam hasonló történetről) a csaj meg lehet neki hinne.

Eléggé bosszant a dolog, valamit tennem kéne de nem tudom mit.

Vagy semmit nem kéne tennem hagyjam a fenébe??

Nagyon megköszönném ha valaki tanácsot adna.

Most le lehetne engem szúrni minek mentem fel egy idegen srác lakására, egyrészt egy vadidegennel akit aznap ismertem volna meg nem mentem volna sehova, mint írtam előfordult már hogy egy haveromnál megittam valamit de nem volt semmi, ráadásul nem volt teljesen vadidegen mert a főnök egyik ismerőse évek óta és gyakran járt ide enni csak én nem láttam annyiszor, gondoltam ha a főnök jó ismerőse akkor nem lehet baj (főnököm családos és sose kezdett ki velem félig haveri félig főnöki beosztott volt a viszonyunk) és én ebből a srácból néztem ki az egyik legkevésbé hogy erőszakos lesz.

Barátomnak el se merem mondani mert tudom hogy patáliát csapna és neki menne a srácnak.


Én 25/l, barátom 26/f a srác 22/f.



2014. jún. 13. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt hagyni kéne...
2014. jún. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne szólj senkinek; ha olyan jó haverja a főnöknek, akkor még a végén kirúgat és megnézheted magad, örülj, hogy nem fenyegetett, zsarolt meg valami ilyesmivel.
2014. jún. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én sem szólnék senkinek. Munkádba is kerülhet.
2014. jún. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az igaz hogy haverok, bár főnököm azt mondta ha valaki zaklatna vagy tapizni akarna szóljak neki és intézkedik, igaz ez az eset nem az étteremben történt hanem éttermen kívül.

Nem tervezek olyan sokáig itt dolgozni, alkalmi munkának szántam ha találok jobbat akkor elmegyek.

Elég kellemetlen mondjuk, nem tudom mit tegyek vagy hogy viselkedjek ha jön megint az a srác az étterembe, főleg ha tegyük fel egyik alkalommal a barátnőjével jönne, magamban biztos dühös lennék szegény csaj nem sejti akivel együtt van ki akart kezdeni a pultos lánnyal.....

2014. jún. 13. 18:18
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

És még is mit mondasz a főnöködnek, hogy több órát diskuráltál vele a pultnál (ami még oké mert a munkádhoz tartozik, hogy ott tartsd és fogyasszon) utána felajánltad, hogy hazakíséred ő megkérdezte, hogy felmész hozzá és te felmentél (egy tök ismeretlen férfihoz vagy inkább kanhoz!!).

Mit gondoltál mit szeretne bélyeggyűjteményt nézegetni?

Oké, hogy a haverjaidhoz felmész de őket ismered.

Inkább ne mondj semmit.

2014. jún. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Inkább mondok. Akkor se volt joga hozzá, és igen beszélgettem vele mivel oda jött hozzám a pulthoz, beszélt hozzám, kérdezgetett, nem állhattam ott mint egy fatuskó, kedvesnek és udvariasnak kell lennem a vendégekhez. Azt nem gondoltam akarhat valamit, mivel többször beszéltem neki a barátomról már akkor mikor még a pult mögött voltam, általában a srácok ha tudják hogy van barátom akkor utána már nem is akarnak próbálkozni, tudomásul veszik hogy foglalt vagyok.

Én csak addig akartam vele menni amíg le nem száll, tovább akartam menni, ő ajánlotta fel ugorjak fel hozzá hogy igyak vagy egyek valamit nála. Én nem akartam hanem haza akartam menni, de erősködött és kérlelt, mondtam jó ok.

Na nehogy már a srácot védd, tudta van barátom, eleve fel se kellett volna hívnia ha kezdettől az volt a szándéka, az pedig még nagyobb gennyósággá teszi a dolgot hogy neki is van csaja akit szándékosan megcsalt volna velem, undorító.

2014. jún. 13. 18:54
 7/10 anonim válasza:
51%
Ha felmégy egy férfi lakására, számíts arra, hogy így jársz.
2014. jún. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Tök mindegy már ez az egész, kicsit naivnak tűnsz egy 25 éveshez képest a leírtak alapján, de gondolom megvolt a tanulópénz. Jobb ha nem csinálsz ebből ügyet, mert megégetheted magad. Nem tartom valószínűnek, hogy bemegy a barátnőjével, ha mégis szolgáld ki őket és foglalkozz mással, lehet ezen fenn fogsz akadni, de tulajdonképpen nem történt semmi, semmi garancia arra, hogy másokkal is próbálkozott volna a srác, bár igen valószínű, de az csak feltételezés. A lány egyáltalán nem ismer, ezt a történetet meg erőlködés nélkül ki lehet úgy fordítani, hogy te leszel benne a hibás, és szerinted kinek fog hinni?

Arról nem is beszélve, hogy vannak olyan emberek is, akiknek beveszi a gyomra azt is, ha megcsalják, csak jön utána 2 hét mosolyszünet és minden visszaáll a régi kerékvágásba.

Látom, hogy bántja az igazságérzeted, de nem mindig okos beleszólni mások életébe.

2014. jún. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mint írtam volt olyan hogy felmentem srác haver lakására beszélgetni, meginni valamit mert pl. útba esett és nem történt semmi.

Lehet naivnak tűnök, de egyrészt főnököm haverja, ezért is tekintettem én is haveromnak ha már a főnökömé, másrészt volt már máskor is hogy valaki szintén fel akart hívni magához (nem haver hanem frissen megismert srác haveri körben, társaságban), naná hogy nem mentem fel, de akkor meg jött a vádaskodás, hogy én hogy lehetek olyan naiv hogy én azt hiszem biztos akar valamit, és én vagyok rosszindulatú....

Valaki pont azért tartott naivnak (vagy védekező reakció volt) mert úgymond azt hittem biztos akar valamit, hogy én félreértettem.... És én vagyok ''üldözési mániás'', ne higgyem már minden pasiról hogy biztos akar valamit....


Tehát, ha felmegyek valakihez mert magához invitál: naiv vagyok mert nem jut eszembe talán ki akar velem kezdeni illetve akar valamit de én naiv felmegyek.

Ha nem megyek fel, akkor is naiv leszek mert lehet tényleg csak egy italra akar meghívni nem pedig kikezdeni velem és már rosszindulatú vagyok és üldözési mániás.


Se így, se úgy nem jó.


Konklúzió, ha egy lány felmegy hozzátok, nem feltétlen jelenti azt akar is valamit, főleg ha emlegette párszor hogy van kapcsolata.


Azt nem tudom, máskor is jön- e vagy jön- e a barátnőjével, elég sokak megfordulnak ott, néha gyorsan is zajlik a kiszolgálás, sokan sokfélét kérhetnek, nem mindenkire emlékszem, főleg ha nem valami jellegzetes. A srácot se biztos megjegyzem ha nem látom hogy eleve bámul messziről és a pult mögül (na de ha valaki megnéz az még nem szokott jelenteni semmit, valaki csak megnéz valakit de nem biztos akar is valamit, azzal szoktak jönni ''örök hűséget esküdtek nem vakságot'') és történik hogy kikezd velem. A csajról képek amiket láttam, objektívan is tizenkettő egy tucat, nem biztos felismerném legfeljebb ha a sráccal jönne.


Az jó észrevétel, mely szerint bántja az igazságérzetemet. Igazságtalannak tartom abból a szempontból is, hogy én emlegettem foglalt vagyok, csupa jót meséltem a barátomról, tudhatta stabil kapcsolatban élek és nem akarhatok tőle semmit, hogy volt mégis mersze? Másik amit írtam, neki is van kapcsolata, ki vannak írva egymásnak és ott a sok fotó, így végképp aljas húzás volt a részéről.


Női együttműködésből is tettem volna ha köpök a csajnak, én ha ilyesmit megtudtam volna bármelyik pasimról hogy ki akart kezdeni egy másik csajjal, biztos rögtön kirúgom és talán hálás is lennék az illetőnek aki szólt, persze előtte felelősségre vonnám mennyire igaz amit a csaj állít. Lehet tényleg vannak akik az ilyesmit lenyelik, én nem tartozom közéjük, akiről megtudom hogy megtette vagy meg akarta tenni, annak le is út fel is út!


A csajt nem ismerem és ő se engem az igaz, várható sajna az is hogy nem nekem hinne, vagy a srác kimagyarázná nem is úgy volt.... Csak ezért tartok attól beleavatkozzak, pedig a srác megérdemelné és a csajnak se ártana ha valaki felnyitná a szemét kivel van együtt. Lehet azt hiszi milyen ''ari'' srác és oda van érte és nem sejti....Az is lehet nem ez volt az első eset csak a csaj a rózsaszín szemüvegétől nem lát a srác pedig átveri....


Valamelyikőtök írta hogy felmentem egy ''kanhoz''. :-D Ezen nevetnem kell, ha kedveskedni vagy nyalizni akarnék neki se tudnám ''kannak'' nevezni, ahhoz képest hogy 22 kinéz vagy 16-nak is, legfeljebb tini lánykáknak vagy hasonló korú de gyerek lelkű nőknek jöhet be..... És milyen ártatlan de szerencsétlen fejet tudott vágni azzal a szomorú kiskutyás szemeivel főleg ahogy kérlelt..... Mint mondják ''alamuszi nyuszi nagyot ugrik''. Ha tovább erőszakoskodott volna még én is fél karral elbántam volna vele pedig nem vagyok egy nagy darab gyúrós csaj.


Ha nem lennék együtt valakivel se jött volna be, nekem a komolyabb, férfias férfiak az eseteim akik jellemre és kinézetre is férfiasak, sose tetszettek a fejlődésben visszamaradt hormonhiányos Zac Efron vagy Justin Bieber félék.

2014. jún. 18. 11:58
 10/10 A kérdező kommentje:

Valaki azt is írta, hogy azért se törődjek ezzel, mert hogy ''tulajdonképpen nem történt semmi''. :-O Na de azért nem történt semmi, mert én nem akartam!!!! Történhetett volna!! Ha én is akartam volna vagy nem ellenkezem elég határozottan. Ha nem állok ellen elég egyértelműen hanem bizonytalanul, félszegen, lehet a srác nem vette volna komolyan és jobban rám mászik.

Még jó hogy nem volt erőszakosabb, nem tepert le, habár egy ilyen nyüzüge srácnak erőszakkal se lett volna esélye.

Ezentúl lehet haverhoz se megyek fel akárhogy sértődik majd meg hogy képzelhetek olyat.

2014. jún. 29. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!