Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy akik...

Miért van az, hogy akik igazán a barátaim, és évente párszor beszélek csak mivel külföldön élnek, dolgoznak jobb a barátságom, mint akikkel szinte minden nap? Ismerős nektek ez az érzés?

Figyelt kérdés
Pl. van egy nagyon jó barátom, Nagy-Britanniában dolgozik, évente egyszer jön haza, akkor beszélünk meg néha fészen. Mégis ő jobb barátom, mint az, akivel heti párszor találkozom, dumálunk... Szóval a lényeg, hogy nem tudunk komfromittálódni mert nem beszélünk?
2014. jún. 16. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor két ember (két barát) találkozik egymással, akkor úgy intézik (tudatosan, vagy tudattalanul) a dolgokat, hogy a legjobb, legkedvesebb arcukat, bensőjüket, adják egymásnak, nem érzi úgy egyik fél sem, hogy bármilyen vélt vagy valós bántalmat fel kéne hozni a másik számára, mert olyan ritka és rövid a baráti találkozás, hogy inkább a széppel, a jóval, a kellemessel ajándékozzák meg egymást. Ellenben, ha ugyanezekkel a barátokkal tartanád a kapcsolatot minden nap, akkor ugyanolyan problémák merülhetnek fel, mint a jelenlegi közeli és mindennapos barátaiddal. Ez így működik, nincs ebben semmi furcsa.
2014. jún. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Húh, ez hasznos válasz volt, igazad van.. Köszi :) :)
2014. jún. 16. 12:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Sőt, amikor egy fiú és egy lány randizik egymással, akkor, amikor még csak randiznak, akkor minden nagyon szép és jó köztük, a mosolygós, vidám, gond nélküli arcukat mutatják egymás felé, de amikor összeköltöznek, és a mindennapok problémái érik őket, akkor már óhatatlan lesz az összezördülés egymás között. Az a jó kapcsolat, ahol a mindennapok gondjait meg tudják egymással beszélni, és közösen megtalálják rájuk a megfelelő megoldásokat.
2014. jún. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mit gondolsz a felszínes barátságokról? Létezik igaz barátság?
2014. jún. 16. 14:20
 5/7 anonim válasza:
Nekem is van olyan barátom akivel sajnos csak 1-2 hònaponta tudok beszėlni; látni pedig csak fėl ėvente szoktam. De amikor ėlőben beszėlünk akkor minden a legjobb; jól elvagyunk. De azok a barátaim akikkel minden nap beszėlek egy idő után kicsit idegesítenek ezėrt jó nėha egy kis szünet :) Sze
2014. jún. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
*Szerintem ez lehet nálad is a helyzet de remėlem azėrt hogy rendbe jönnek a kapcsolataid a barátokkal:)
2014. jún. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ugy tapasztaltam,hogy vannak idöt s távolságot nem ismerö barátságok.Kevés van az biztos.Nekem is vannak ilyenek, ugy hogy szerencsés vagyok.Persze a negativ élményem ez ügyben százszoros.De a kevesebb sokszor több.Amugy 10 évet dolgoztam külföldön.
2014. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!