Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha a barátaim nem tudnak...

Ha a barátaim nem tudnak jönni egy találkozóra, akkor én megértő vagyok, de ellenkező esetben ők megsértődnek rám. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Kicsit bővebben kifejtem, mert a kérdésben nem tudtam értelmesen megfogalmazni.

Egy néhány fős baráti társaságról van szó. Átlagosan 2-3 hetente szoktunk szervezni valami közös programot: kirándulás, filmnézés, playstationozás, buli, sörözés, stb.

A gond ott kezdődik, hogy (érthető okokból) nem mindenki szokott ráérni, mert esetleg más programja van, vagy éppen dolgozik. Természetesen ekkor elhalasztjuk. Ezekben az esetekben mindig megértő vagyok, mondom, hogy semmi baj, majd legközelebb bepótoljuk. Ha dolgoznod kell akkor dolgozz, ha más programod van akkor menj el rá, nincs semmi probléma.

De ha esetleg én nem érek rá egy hasonló találkozó alkalmával, akkor a többiek részéről mindjárt jön a sértődés, meg a szájhúzás, meg a kibeszélés a hátam mögött (ahogy visszahallottam később).

Ez programlemondásos dolog azonos százalékban szokott előfordulni mindannyiunknál. 28 év körüliek vagyunk mindannyian.

Miért csinálják ezt? Olyan, mintha kevesebb jogom lenne ebben a társaságban a többieknél.

Mit gondoltok?



#barátság #program lemondás #baráti találkozók
2014. jún. 18. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fair veled szemben, szerintem nem érdemes foglalkoznod velük. Mondjuk soha nem voltam híve ezeknek az előre leszervezett találkozóknak, ha akarok találkozni a barátaimmal, és ők is benne vannak, pár napon belül találunk egy mindenkinek megfelelő időpontot.
2014. jún. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert önzők. Ennyi. Nekik az a fontos, hogy N E K I K jó legyen. Tehát, ha épp nem érnek rá, igényük van arra, hogy későbbre legyen halasztva a program, mert részt akarnak venni rajta.


Ha neked nem, mi van akkor? Akkor is csak a saját érdeküket nézik. Ők akkor érnek rá, mi az, hogy te nem? Érj rá, hiszen mi ekkor érünk rá. Nekünk most jó.


Nincs kevesebb jogod a társaságban. Csak te vagy a legrugalmasabb, te igazodsz mindenkihez. Hogy ezt magadtól vagy kényszerből csinálod (mert más nem teszi, nem köt kompromisszumokat) csak te tudod. Minden esetre csak te vagy hajlandó engedni.

2014. jún. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat Mindkettőtöknek!

Igazából a találkozók nem ennyire mesterkéltek, előre leszervezettek ahogy kitűnik a kérdésemből, sokkal inkább spontánabbak, de ennek ellenére a probléma fennáll.

Jómagam is úgy látom, hogy ők kicsivel önzőbbek, ezért lehet hogy a jövőben elengedem a fülem mellett a reakcióikat.

2014. jún. 22. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!