Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tönkre fog menni a barátságunk...

Tönkre fog menni a barátságunk? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem... 15 éves vagyok, van az életemben egy személy aki nagyon fontos számomra, a legjobb barátnőm. Ő 23 éves, szóval elég nagy korkülönbség de eddig ezen egyikünk sem problémázott, mivel én érettebb vagyok a koromnál.

Egy online játéknak köszönhetően ismerkedtünk meg tavaly májusban. Ősszel volt egy nagyon rossz időszakunk, heti szinten összevesztünk, viszont utána majdnem fél évig semmi gond nem volt, egészen májusig. Akkor kértem tőle egy kis szünetet, mert rosszul esett, hogy nem állt ki mellettem egy helyzetben. Végül megegyeztünk hogy nem hazudott volna azért hogy megvédjen, de azt mondta volna hogy nem tud semmit a dologról, így nem sodor bajba.


Vannak problémái az érzelmei kifejezéséből. Ha napi 3x elmondom neki hogy ő a legjobb barátnőm és szeretem, ő általában kikerüli a témát, vagy annyit mond hogy "ühüm". Persze néha ő is szokta mondani, hogy az egyik, ha nem a legjobb barátnője vagyok.


Mostanában egyre sűrűbben idegesített fel, amikor én pl direkt elmondtam neki, hogy szeretem és direkt kikerüli. A legújabb húzása az volt, hogy ő szerdán elment fesztiválozni, tőlem már kedden este elköszönt, hogy "nem tudja másnap mennyi ideje lesz írogatni". Szerda délelőtt lett meg a diplomája, és nekem persze ezt is a Facebook hírfolyamból kellett megtudnom. Ok, hogy kedd este elköszönt, de ha szerdán amúgy tök sokat kommentelt facen, tehát sokat fent lógott, nem igaz hogy nehéz lett volna annyit írnia, hogy "szia, megvan a diplomám'.


Ez az utolsó csepp volt a pohárban.. pár hete kibeszélt engem egy levélben, és azt is írta annak a csajnak, hogy "most kivételesen neked panaszkodom szét a fejem, mert XY-nak már annyit panaszkodok.. 90%-ban csak akkor írok neki, ha ZK-val [velem] összezörrenünk". Szóval nem ez volt az első eset. És valahogy hiába június elején történt, nem tudom neki megbocsátani.

Előtte azt mondta, hogy azért beszél velem szinte minden nap, mert tudja hogy igénylem. Mert ő sok jó barátnőjével csak félévente-évente beszél.


Több barátom is mondta már, hogy ha őket csak fele annyira szeretném, mint ezt a lányt, már nagyon boldogak lennének. Így, ahogy leírtam, tudom hogy nem jó ez a barátság ebben a jelenlegi helyzetben, de hát annyira szeretem ezt a barátnőmet... elegem van, hogy mindig én teszek többet a barátságunkért, de nem azzal akarok változtatni hogy megszakítom vele a kapcsolatot, hanem hogy megkérem, hogy kicsit foglalkozzon ő is többet a barátságunkkal.


Szerintetek mit tegyek? Annyira tanácstalan vagyok.. :(


Ui.: bocsi ha hosszú lett, de ki kellett adni magamból.


2014. júl. 6. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:
58%
Olyan érzésem van, mint ha ezt vagy hasonlót már olvastam volna itt. Túlságosan ráakaszkodsz a másikra, ami a másik ember számára már terhes. Fogd vissza magad, mert az ilyen kullancsszerű emberek nem értik meg, mitől távolodnak el tőlük mások és folyamatosan magányosnak érzik magukat. Pedig ők tehetnek róla.
2014. júl. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, erre még nem is gondoltam. Megpróbálok változni én is.. csak nem tudom hogyan kezdjem. Például ne írjak neki pár napig?
2014. júl. 6. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!