Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha "leri. Ncozzák"...

Mit tegyek, ha "leri. Ncozzák" a lányomat?

Figyelt kérdés

A lányom gimis, de az egész az általános iskolára nyúlik vissza. Anno az osztályban a lányok között két klikk alakult, a "mi vagyunk a legszebbek" és a "mi mindenkit leoltunk" társaság. Az én lányom egyikhez sem társult, és egy másik kislánnyal kimaradt ezekből a körökből. Ők ketten aztán barátnők lettek, de inkább egyfajta kényszerbarátság volt ez, egy egymásba kapaszkodás. Ahogy vége lett az általánosnak, véget ért a barátság is. Külön középiskola, más barátok. Szerencsére az én kislányom a középsuliban szuper közösséget talált, nagyon jól érzi magát.

VISZONT: az általános iskolai csajok mai napig zaklatják. Az utcán lesajnálják, éjszaka felhívják telefonon brahiból és beleröhögnek, leri...cozzák. Szülőként mit tehetnék? Miért nem tudják ezek a lányok elfelejteni, mikor nem is egy városban tanulnak már? Az én gyerekem nagyon őszinte, megbeszéltük már a helyzetet, szerencsére eddig jól is kezeli, de nyilván bántja. Semmi oka nincs, hogy így beszéljenek róla, nem olyan típus. Miért van az, hogy néhány gyerek, - és valljuk be, ők azok, akikkel otthon a kutya sem foglalkozik - ilyenekkel zaklathatja a másikat? Mi a helyes ilyenkor? Észre sem venni ezeket a dolgokat, de miért az engedjen mindig, aki már rég elfelejtette őket és semmilyen megjegyzést nem tesz rájuk? MIt gondoltok?

Ja, a lányom nem egy "hamvában hótt" típus. Divatosan öltözik, mostmár szuper társasága van, szórakozik, barátja van.


2014. júl. 23. 08:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Váltotass telefonszámot.
2014. júl. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez nem megoldás, te is tudod. Aztán jön az, hogy jelentkezzen ki a facebookról és ne menjen az utcára. A telefonszámát egyébként egy teljesen gyanútlan haver fiútól kérték el, aki szerintem az újat ugyanúgy megadná.
2014. júl. 23. 08:39
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem, mi a probléma, illetve hol itt a probléma? Azt írod, idézem: "Ahogy vége lett az általánosnak, véget ért a barátság is. Külön középiskola, más barátok. Szerencsére az én kislányom a középsuliban szuper közösséget talált, nagyon jól érzi magát. ". Azt írod továbbá: "Miért nem tudják ezek a lányok elfelejteni, mikor nem is egy városban tanulnak már? "


Ha nem egy városban tanulnak, akkor hol a probléma? Gondolom baromi ritkán találkoznak, mert a lányod x helyen van a napjai nagy %-ában, azok a csajok meg y helyen vannak.


Néhány percet ritkánként meg ki lehet bírni, minden nagyobb városban millió szórakozóhely, koktélbár, presszó, kocsma, étterem, stb.stb.stb. van.


A telefonos brahi dologból komoly rendőrségi ügyet, hatalmas balhét lehet csinálni, ez ugyanis zaklatás, aminek büntetőjogi tényállása van, és rendőrségi feljelentést lehet tenni ez ügyben, ami miatt nagyon komolyan "megüthetik a bokájukat",a dologból előbb rendőrségi, majd akár bírósági ügy is lehet, és akár rövidebb időre a rács mögé is kerülhetnek(vagy kaphatnak felfüggesztettet). De nagyon meg lehet őket hurcoltatni, ha akarjátok, akár annyira, hogy anyucijaik-apucijaik a gatyájukat is elfizessék a zaklatás miatt...

2014. júl. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ket dolgot tehetsz : vagy beszelsz a kedves szulokkel amit ketlem hogy tudnal, vagy rendorseggel fenyegetozol nekik, zaklatas miatt! -ettol tuti befognak a szajukat.
2014. júl. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben vennék egy új SIM-et a lányomnak a régit meg beleraknám egy régi telefonba és magamnál tartanám. Megmondanám neki, hogy a fontos embereknek/jelenlegi osztálytársainak adja meg az új számát, de ezen kívül ne "reklámozza". Majd ha a régi osztálytársak hívják a számot én venné fel. Ha lecsapja visszahívnám, és szépen elbeszélgetnék az illetővel, hogy ugyan már mit is szeretne tőlem hajnali 3kor.
2014. júl. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

2-es(a kérdezőnek):


Annak a gyanútlan fiúnak(meg az összes ilyen gyanútlan ismerősének) el KELL mondani a sztorit, és új számot kell csináltatni, mivel kapcsolatban "hírzárlatot". Nem, nincs, elvettük tőle/ellopták tőle/nagy számlát csinált, ezért eltiltottuk a telefonálgatástól(egy szülőnek ehhez joga van mindaddig, amíg a lánya/fia az ő kosztján és kvártélyában él, az ő pénzét "nyuvasztja".

2014. júl. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

Az utolsónak igaza van - a telefonos dolog, ha rendszeres, akkor minősülhet zaklatásnak. Én felhívnám az egyik kedves volt osztálytársat (lányod biztos tudja valamelyikük telefonszámát), és szépen elmagyaráznám neki, hogy ha nem hagyja abba, akkor rendőrségi ügyet csinálsz a dologból.


Lehet, hogy sokan (akár lányod is) cikinek érzik ennyi idős korban a szülő beavatkozását, de sokszor tényleg segít. Engem általánosban (12-13 évesen) csúfoltak, konkrétan egy nagyon csúnya szót mondogattak rám mindig, ez lett a gúnynevem. Mikor már csak ezen a néven "szólítottak", végül elmondtam anyunak. Ő másnap bejött velem az iskolába, beszélt a csúfolódásban élen járó lányokkal (nem durván), akik bocsánatot kértek és utána egyszer sem csúfoltak. Az egyikkel később, gimis korunkban kifejezetten jóban lettem.

2014. júl. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
* mivel kapcsolatban, HÍRZÁRLATOT kell (!) elrendelni.
2014. júl. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
08.47-es voltam, bocsánat, azóta már nem volt érvényes az "utolsó hozzászóló" :)
2014. júl. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az utcai dologgal kapcsolatosan: ne törődjön velük. Menjen tovább. Mintha nem is hallaná. Ha nem hagyják, akkor csináljon úgy, mintha leperegne róla mindaz amit mondtak. De szívből tojja le ezeket!

Engem is rengeteget csúfoltak, stb. De megtanultam kezelni, s úgy jobb lett. Aztán nem rég Facen próbált meg az egyik zaklatni. Ám én csak nevettem rajta egy jót, aztán tiltottam. Azóta nem foglalkozom vele.


Remélem megoldódik a helyzet!! Amúgy én is új suliba mentem pont, s ugyan úgy szuper társaságba kerültem. ^^


14/L

2014. júl. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!