Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy ha megismer...

Miért van az, hogy ha megismerkedek valakivel, ő kezdeményezi, hogy barátkozzunk, aztán egy idő után vissza se ír?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron megismerkedtem egy fiúval itt gyakorikerdesek.hu-n. Aztán átváltottunk Facebookra, egész augusztusban dumáltunk éjjel-nappal, tökre összebarátkoztunk, aztán szeptembertől hiába írtam neki, meg se nézte, vissza se írt (azóta se), az emailjeimre se.

Pár hónapja megint megismerkedtem egy fiúval ugyanazon közös hobbi miatt, mint a tavalyival, de itt egy internetes eladáson (vatera) keresztül. Ő akart barátkozni, én belementem, átváltottunk facebookra. Pár napon keresztül 2 oldalas üzeneteket küldött Facebookon, tök jól elbeszélgettünk, aztán utána hirtelen semmi. Vele is ugyanaz, mint az előzővel, nem reagál az üzeneteimre, pedig fent van (és a tegnapit látta is).

Miért van ez? Megijedtek tőlem? Azt hozzá kell tennem, hogy én is fiú vagyok, és a tavalyi gyereket úgy ismertem ki, hogy homofób. Valószínűleg azért nem áll szóba velem, mert volt pár kétértelmű üzenetem? A másik meg szerintem pont az ellentéte az előzőnek, ezért is gyűlölheti a Jobbikot (A Szavazz a Jobbik ellen csoport lájkolgatója). Nos, a választáskor megkért osztálytársam, hogy lájkoljam a Jobbik meg Morvai FB-lapját, és lehetséges, hogy ő meg ezért nem ír vissza?

Mit tegyek? Írjak nekik? Vagy tiltsam le őket? Volt valaki hasonló helyzetben?



2014. júl. 27. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos sok ilyen van (legalabbis volt hohy velem is elofordult, akar en kezdemenyeztem, akar forditva). Legtobbszor egyszeru a helyzet: nagyon intenziv kezdes utan az uj baratsagnak/haversagnak is elveszik az ujdonsag ize, sot kiderul mégse annyira szimpi, mint elsore vagy nincs annyi idod ra es hanyagolni kezded.

Esetedben, ha tettel ketertelmu megjegyzest, akkor meg is ijszthetted az illetot.


Letiltani minek tiltanad le? Max. kesobb, amikor honapokig nem jelentkezik, egyszeruen nem kell az o megosztasaikat lajkolni stb.

Egyszer azert erdemes rakerdezni, hogy megis mi tortent, hogy intenziv baratkozas utan mar hirtelen nem.keresnek, mert szeretnel belőle okulni. Aztan lehet valasz nelkul hagynak, de azzal meg semmit nem tehetsz.

Az eletben, szemelyesen baratkozz inkabb ott nem.kell ennyi folosleges kort futni (es nem.ilyen kurtan-furcsan szakadnak meg "baratsagok").

2014. júl. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, nem internetes barátaim is vannak. Nem baráthiányom van, csak az fáj, hogy kidobnak, mint egy taknyos zsepit, minden magyarázat nélkül (ez a 2 személy)... :(


De egyébként ha a gyanúm igaz, akkor ez olyan nagy szégyen, hogy az emberek ennyire függnek az előítéletektől (homofóbia, Jobbik-fóbia, kinézet, stb...)

2014. júl. 27. 23:19
 3/8 anonim válasza:
Hány éves vagy?
2014. júl. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Miért fontos ez? Most megyek egyetemre, 18F.
2014. júl. 27. 23:36
 5/8 A kérdező kommentje:
És az egyikőjük szintén 18, másik 16...
2014. júl. 27. 23:37
 6/8 anonim válasza:

A korkülönbségekből is adódhatnak problémák.

Pl a másodiknál.Ő 16 éves.

2014. júl. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Aha, persze... Van 14 éves barátom is, ráadásul több kistesóm is van, velük jól kijövök. Fiatalabbakkal és velem egykorúkkal jól kijövök, szóval nem hiszem.
2014. júl. 28. 00:16
 8/8 anonim válasza:
De nem mindenki így fogja fel a dolgokat,mint te.Valaki lehet úgy van vele,hogy a korosztályából barátkozik inkább.A másiknál pedig valószínű az volt a probléma,hogy kétértelmű volt az üzenet,amit küldtél.
2014. júl. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!