Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy 35 éves barátnőm és...

Van egy 35 éves barátnőm és nagyon aggódom érte azt látva, ahogyan az emberi kapcsolatait, a társas életét alakítja. Szerintetek mi lehet vele a baj? 34N

Figyelt kérdés

Nagyon kevés emberi kapcsolata van, eléggé visszahúzódó természetű. Baráti társasága nincs, csak 2-3 barátnője, az egyik én vagyok, de velük is csak "négyszemközt" tartja kapcsolatot. Próbáltam bevonni az én baráti körömbe, de nem veszi a lapot, nem tud vagy nem akar kapcsolódni.

Párkapcsolat terén is fura, évek óta nincs barátja és nem igazán érdeklődik a férfiak után, pedig csinos, szép, kedves nő.

A volt barátait is úgy kezeli miután szakítottak, mintha soha nem is ismerte volna őket.

Úgy veszem észre, hogy nem igazán tud kötődni senkihez.

Mi lehet vele a baj? Hogyan tudnék neki segíteni?



2014. aug. 11. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne akarj segíteni neki. Felnőtt nő tudja, hogy mit akar.
2014. aug. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod,h segiteni kellene rajta? Lehet,h neki ez felel meg. Nem vagyunk egyformák,nem mindenki társasági ember.
2014. aug. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azért szeretnék segíteni, mert így egyedül fog maradni. És ezt nagyon sajnálnám és néha az az érzésem, hogy szenved tőle, de nem tud változtatni.

Egyébként szerintetek szociális fóbiája lehet? Vagy semmi baj nincs vele, egyszerűen nem szereti az embereket?

2014. aug. 11. 21:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik nem szeretik a társaságot. Baj csak akkor lehet, ha nem tudja semmivel elfoglalni magát.

Ha nem érezné jól magát, akkor változtatna rajta.

2014. aug. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát hobbijai sem igazán vannak..
2014. aug. 11. 22:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a legnagyobb baj, hogy semilyen hobbija sincs. A problémáját, ha nem tudtad kitalálni, akkor esetleg csak egy pszichológus tudna vele zöld ágra vergődni.
2014. aug. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Megfontolandó kérdések szerintem:

-miért gondolod, hogy jobban tudod mi a jó neki, mint ő maga?

-miért gondolod, hogy másnak kellene lennie, mint amilyen?

-esetleg ülj le vele beszélgetni erről, hogy hogyan képzeli a jövőjét

-egy barátnak inkább a sajnálatodra/aggódásodra van szüksége vagy a szeretetedre és elfogadásodra?

-akar-e ő javítani a szociális képességein?

2014. aug. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!