Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek az mi, hogy...

Szerintetek az mi, hogy hónapokig beszélgetek vkivel, a legjobb barátok lettünk, és egyszercsak megváltozik a viselkedése?!

Figyelt kérdés
Hónapokon keresztül beszélgettem egy személlyel fb-on!Személyesen is ismerjük egymást,de ritkán találkozunk,így fb-on egyszerűbb volt tartani a kapcsolatot.A legjobb barátjának tartott,ezt számtalanszor elmondta.Nagyon jól elvoltunk,minden nap beszélgettünk.Aztán egyszercsak megváltozott.Flegmán viselkedett,érezni lehetett,hogy nincs kedve beszélgetni.Azt mondta azért,mert sokan becsapták.Ez így ment hetekig.Nem akartam nagyon faggatni,de már úgy vagyok vele,hogy békén hagyom egyelőre,mert nem akarok neki sok lenni!De már nem is ír nekem.Ja,és egyszercsak kijelentette,hogy az a baja,hogy olyan komoly vagyok,viccelődjek többet.Ezen leesett az állam.Azok után,hogy hónapokig semmi baja nem volt velem,sőt a legjobb barátjának tartott,egyszercsak ezt mondja.Akkor mi volt az a pár hónap?Mikor folyamatosan kereste a társaságom!!Ennyit ért neki a barátságunk?Nem tudom megérteni.Kiváncsi lennék a véleményetekre,hogy miért csinál szerintetek ilyet valaki?Köszi előre is a válaszokat!
2014. aug. 13. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Sokféle oka lehet a viselkedésének.

Talán egyoldalúnak érezte a kapcsolatotokat. Írtad, hogy folyamatosan kereste a társaságod, majd ez hirtelen abbamaradt. Te tapintatból nem faggatod sokat ennek az okáról, békén hagyod. Ő viszont ezt úgy is értelmezheti, hogy ő nem is olyan fontos neked, nem is vagy annyira kíváncsi a problémáira, csak udvariasságból beszélgetsz vele. Nem írtad a nemeteket, meg hasonlókat - ha olyan a helyzet, akkor még az is lehet, hogy azt remélte, a barátságotokból idővel szerelem lesz részedről, de . Egyébként az írásod alapján valószínűnek tűnik, hogy depresszív alkat, aki extra sok figyelmet és törődést igényel. Ha nem kap belőle annyit és úgy, ahogy az neki tetszik, akkor inkább elzárkózik, a másikat teszi felelőssé, így védi magát. Hiszen saját elmondása szerint sokan becsapták. Most vagy csak nagyon érzékeny, vagy többet akart tőled, mint amennyit kapott.

2014. aug. 14. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hoppá, véletlen elküldtem félkészen, szóval folyt. köv.:

"Nem írtad a nemeteket, meg hasonlókat - ha olyan a helyzet, akkor még az is lehet, hogy azt remélte, a barátságotokból idővel szerelem lesz részedről, de" -> látta, hogy még mindig nem úgy tekintesz rá, és így hitegetésnek könyvelte el részedről azt, hogy kedves voltál vele. Vagy ha nem is szerelmi remények miatt, de úgy veszem le, hogy túl távolságtartónak tart, és ez zavarja valamiért(lásd: túl komoly vagy, viccelődj többet stb.). Mintha görcsösen keresne valakit, akihez kapcsolódhat. Aztán ha valaki nem felel meg az elvárásainak (függetlenül attól, mennyire jogosak), talán másnál kopogtat. Említette, hogy sokan becsapták - ezzel most vagy sajnáltatni akarja magát, és érzelmileg manipulálni, vagy valóban a negatív tapasztalatai alapján gyanakvóbb az átlagnál, és intenzívebben él meg minden apró dolgot, még ha nem is szándékosak. De az az igazság, te jobban belelátsz a részletekbe, csak tippeket tudok írni.

2014. aug. 14. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Minden vélemény érdekel!!
2014. aug. 14. 14:38
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként eleinte faggattam őt,hogy mi a baja,miért lett ilyen fura,de ő mindig csak annyit mondott,hogy semmi baja!Azért nem akarom tovább faggatni,mert egyszer (szerintem cinikusan) azt válaszolta,hogy ha annyira tudni ajarom,senkivel nem beszélget mostanában,meg mostmár mindenkivel olyan lesz,amilyenek mások ővele.De szerintem én nem adtam neki okot rá,hogy velem is bunkó legyen.Aztán jött ez neki valahonnan,hogy hirtelen már szerinte humorom sincs.Érdekes,ezzel hónapokig nem volt problémája.Olyan,mintha szándékosan akarna belém kötni.Mondtam neki,hogy fájnak a szavai,de ez sem érdekelte.Annyit mondott,sajnálja,de fogadjam el így.Épp az,hogy ő lett távolságtartó velem.De nem értem,miért!
2014. aug. 14. 14:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem depis. Rátörhetett egy "minden mindegy"-életuntság, és talán kíváncsi arra, ki az, aki ilyen állapotában is mellette marad. Ha van olyan fontos neked, akkor keresd most te többet, ne várd, hogy ő kezdeményezzen. Ha azt látja, hogy mindig kedves és őszintén érdeklődő maradsz vele a bunkózása ellenére, talán idővel célravezető lehet a kitartásod, és megenyhül, nem bizalmatlankodik. Ugyanakkor vigyázz, mert ha túlságosan lelkiismereti kérdéssé teszed magadban, hogy rendeződjön a kapcsolatotok, könnyen abban a helyzetben találhatod magad, hogy ha nincs változás, magadat okolod, és tönkremész bele. Meg könnyen visszaélhet vele, ha állandóan a kegyeit keresed, ne akarj neki mindenáron megfelelni, csak a te jóérzésed határain belül. Nem csak rajtad múlik.
2014. aug. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!