Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kéne tennem ebben a...

Mit kéne tennem ebben a helyzetben? (legjobb barátság téma, bőv. Lent)

Figyelt kérdés

"Lassan ötödik éve ismerem a legjobb barátnőmet(lassan 22 éves lesz).Nem szeretem ezt a megnevezést használni rá,mert tényleg olyan nekem,mintha a másik felem lenne.Maximálisan megegyezik a gondolkodásunk,a temperamentumunk is hasonló,mindig megért,mindenben mellettem van.Még külsőre is hasonlítunk.Tényleg egy olyan barátság ez,amire azt mondom,hogy mindenkinek ilyet kívánok." -mondtam volna ezt kb 1 hónappal ezelőtt.

A barátnőm elég csinos lány,de zárkózott,borús hangulatvilággal.Három kapcsolata volt a mostani előtt,és elmondása szerint hiába fedte fel a gyengeségeit,azok,akikkel járt csak kihasználták ezt.Az utóbbi időben mindig azt mondta,hogy szerelemre vágyik,gyengédségre,aztán meg azzal jött,hogy nem hiszi,hogy őt lehet szeretni,szóval elég ellentmondásosan gondolkozott magáról és a kapcsolatairól...3 hónapig volt egy dugóbarátja,akivel szeretett volna többet,de ez nem volt kölcsönös.Ezután a fiú után kb. minden második emberrel összefeküdt a munkahelyén,aki elhívta..innentől a beszélgetéseink lerövidültek napi 6 mondatra és az is arról szólt,hogy "jaj,olyan szar h megvan és nem tudok dugni" meg "hmm úgy ki vagyok éhezve",miközben minden nap szexelt valakivel,és ezek gyakorta különböző emberek voltak.Bár tudom,hogy a szeretetéhségét akarta csak pótolni ezzel,de mégsem tartottam helyesnek.

Aztán összejött egy csávóval,aki elmondásra szerint képes belőle előhozni azt a gyengébbik énjét,amit eddig csak nekem sikerült...a dolog eddig szép és jó,csakhogy ez a pasi alkoholista(ő maga mondta,hogy enni se bír anélkül,hogy ne inna mellé,a napi minimumja 6 sör,de komolyan minden nap),pluszban őt is állandóan itatja,és drogozáson is kapta már rajta,persze a pasi azt ígérte neki,hogy többet nem lesz ilyen...:D sőt,a csávó vele fizetteti ki a tartozásait.Nem,nem csak segítséget kér tőle,az egészet ő fizeti neki.Ettől függetlenül a barátnőm állítása szerint ő az igazi,össze akar vele házasodni,gyereket tőle...a környezetükben mindenki ellenzi,hogy együtt vannak,amit én furcsállok,hogy a pasi anyja is,és nem a barátnőm,hanem a fia miatt.

Rólam tömören annyit kell tudni,hogy depresszióval küzdök 4 éve,a családi életemben is rengeteg probléma van,így amellett döntöttem,hogy megszakítom vele a kapcsolatot,kiiktatom,mint egyik fő stresszforrást az életemben(jelenleg). Rengeteg embert hagytam kisétálni az életemből,és mindig fáj,hogy egyesekből csak archivált üzenetek maradtak...és nem szeretném,hogy ő is az legyen csupán,de ez a pasi teljesen kifordította önmagából,és nem tudom,mit tehetnék,mert féltem is,hogy belekeveri valamibe,vagy ilyesmi.

Jó döntés volt,hogy inkább nem beszélek többé vele?Vagy mit tehetnék?Teljesen tanácstalan vagyok... :(

bocsi a regényért mert a hülye fogalmazásért,hajnali kettőkor nem ment jobban.köszönöm,ha tudtok valamit tanácsolni!


2014. aug. 22. 02:12
 1/2 anonim ***** válasza:

nekem is volt hasonló...:/ észre sem vettem, hogy a férfi csak kihasznál...a legjobb barátnőm próbált lebeszélni róla de "a szerelem elvakított" :D aztán mikor látta, hogy semmi esélye sincs annak, hogy szakítsunk, nem beszélt többet erről a témáról. a kapcsolatunk megromlott ez miatt. hagyta, hogy magam jöjjek rá a dolgokra! :)

én ugyanezt ajánlom neked is ;) maradj a barátnőd mellett de ne beszélj neki erről. majd észreveszi :)

2014. aug. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)
2014. aug. 22. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!