Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ilyen nevezi magát barátnak?

Ilyen nevezi magát barátnak?

Figyelt kérdés
Sajnáltatja magát, mert az egyik szülője meghalt. A barátja mellette állt, mindig felhívta hogy van ő és a családja, stb... de mikor fordítva történt valami, arra azt mondta semmiség, és leszar.ta a barátja fejét, pl hogy a szülők elváltak, és nem állt mellette. Állítása szerint az nem halál. Miért támogassa.
2014. okt. 3. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Kiderült, hogy nem barát. És? Le kell cserélni másra.
2014. okt. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 csabika1971 ***** válasza:

Nem hiszem, hogy az sajnáltatna magát akinek egyik szülője elhalálozik, mert az tényleg tragédia.

De hogy ő utána annak a barátjának nem viszonozta a támogatás aki végig mellette állt a bajban, oltári nagy bunkóság!

Ezért kell jól meggondolni kit választ az ember barátnak. Nem véletlen, hogy a kutyát nevezik az ember legjobb barátjának, mert ő akkor is imádja és szereti a gazdáját, ha még sanyarú is a sorsa mellette.

2014. okt. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó, lehet rosszul fogalmaztam, de azóta elég sűrűn felhozta bizonyos esetekben hogy neki meghalt x szülője... ha nekem meghal valakim, nem takarózóm vele.
2014. okt. 3. 11:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez csak egy sima énközpontú egoista... Lehet, h barat, csak nem lat tovabb sajat maganal
2014. okt. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy a válás semmiség. Aláírnak egy papírt és kész. Ha valaki ezt így fogja fel, akkor ott más gondok is vannak.
2014. okt. 3. 11:55
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

A két dolognak súlya van. Nyilván, ha valaki az élők sorából távozik, az visszafordíthatatlan. Ha valaki elválik a másiktól, az is veszteség, de mégis életben van. Gondold ezt át te is. Van, aki sosem tudja megemészteni azt, hogy meghalt az egyik legfontosabb ember az életében. Ilyenkor egy válás a halálhoz képest semmiségnek látszik. Ha nem tudja megemészteni, és így látja, attól még nem rossz barát, csak lelki sérült. És más a kettő.


Ha pedig belegondolsz a kiírt kérdésed sem valami kedves.

2014. okt. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy súlyosabb dolog. Ezt meg is értem. Nekem is haltak meg rokonaim, akik fontosak voltak nekem, de attól foglalkoztam a barátaim problémáival is. Na szóval, akkor neki lehet lelki problémája, én támogassam, amit meg is tettem, de cserébe örüljek annak hogy lesza.r ha nekem van bajom. Oké.
2014. okt. 3. 12:28
 8/8 csabika1971 ***** válasza:
100%

Ez a kérdés összetettebb mint elsőre sokan gondolnák. Mert a két kérdés nem azonos fajsúlyú? Ki nem sz'rja le? Egy barátnak az a dolga, hogy az embert támogassa ha ő szarul érzi magát. Ha én támogattam őt mikor az ő egyik szülője maghalt. Akkor ő támogasson engem pl mikor "letört a körmöm" mert lehet én azt élem meg tragédiaként. És nem kommentálom, hogy: "Ugyan már hol van ez az én szülőm halálhoz?"

Ennyire egyszerű a dolog, ha az egyik ki áll a bajban a másik mellett. Akkor azt a másik viszonozza, de ne ő akarja eldönteni, hogy mi a baj és mi nem. Mert az nem igaz barát, csak egy haszon leső. Mert én alapból akkor is vigasztalom a barátom ha csak szimplán valamiért rossz kedve van, és ok sem kell hozzá.

2014. okt. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!