Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincsenek igazi barátaim...

Miért nincsenek igazi barátaim? Másoknak hogyhogy vannak?

Figyelt kérdés

A "barátaim" nem igaziak. De még csak nem is sokan vannak! Van az a kategória, hogy kevés igaz barát, és az, hogy sok hamis. Namármost; én egyikbe se esem bele, mert nekem kevés hamis barátom van. Ennyi az összes...

Akik vannak, csak azért vannak, hogy a suliban ne unatkozzam. Nem mondok el nekik titkokat, és ők se nekem, mert nem vagyunk igaz barátok. Nem ismerjük egymást, csak összecsapódtunk, hogy kibírjuk ezt a 4 évet. Hát, kibírtuk, de fél év múlva vége, és nekem senkim nem lesz. Miért nem váltunk 3 év alatt igaz barátokká? Velem van a baj? Honnan lehet igaz barátot szerezni? Építsek magamnak, mint Frankeinstein? :D

Ilyenkor szünetekben (őszi szünet van) egyáltalán nem találkozunk, szinte egész héten nem csináltam semmit. (Na jó, szombaton elmentem bulizni az általános iskolai barátnőmmel, de csak mert kétségbeesetten kiírtam Facebookra, hogy valaki jöjjön már el valahova. Különben senkivel nem mentem volna sehova.)

Mindenkinek vannak barátai és saját kis élete, amibe én valahogy nem férek bele. Más nem magányos soha?


L/18



2014. okt. 30. 19:34
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%
Mindegyikünknek van egy olyan korszaka, ahol egy igaz barátunk sincs. De ettől nem kell elkeserednünk, egyetemen, vagy főiskolán találsz majd barátokat, ha ott sem, akkor később. De ettől nem kell elkederedned! ;) :)
2014. okt. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
:) Rendben, köszi! Már várom... :D
2014. okt. 30. 20:01
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenkinek vannak barátai és saját kis élete, amibe én valahogy nem férek bele." Velem is ez a helyzet :( Sokszor vagyok magányos...

16/L

2014. okt. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:

Nekem sincsenek igaz barátaim, eddig volt 1 de en 1 evvel nagyobb vagyok, 9.es ő meg 8, ezért más más suliba járunk és sajnos nagyon eltávolodtunk egymástól.

Még itt a suliban lett egy jó barátom, de nem tudom h miert, néha nagyon csúnyán beszél és viselkedik velem, ami nagyon nem esik jól, szóval már ő sem igaz barátom... Hamis barátom is kevés van, oedig szerintem én nem vagyok egy unalmas személy...

2014. okt. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
Én sem bővelkedem barátokban, ha gondolod írj és bármi lehet :D 19/f Bp.
2014. okt. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
22%
A barátok csak bonyolítják a dolgokat nincs rájuk szükség minden esetben
2014. okt. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Vannak rendes emberek is, de ha alapból így álsz a dolgokhoz, akkor ne számíts sok eredményre. Barátokat bárhol és bármikor szerezhetsz. Csak az kell hozzá, hogy magad is igaz baráttá válj: Légy egy kicsit nyitottabb (mit értesz pontosan titok alatt? Miért kellenek a titkok?), légy segítőkész, de ne kiszolgáltatott, mert akkor kihasználnak.

Mindenekelőtt növeld az önbizalmad, mert anélkül nem lesznek őszinte, egészséges, mély kapcsolataid. Ha te sem vagy valakivel őszinte, hogyan várhatod el, hogy veled az legyen. Jó értem, hogy nem bízol bennük, de próbáltad már? Próbáltál valaha nyitni az emberek fele? Félsz? Félsz, hogy kihasználnak? Ha a félelmed ellenére nem nem nyitsz az emberek fele, akkor mindig ilyen felszínes kapcsolataid lesznek... Nem hiszem, hogy tényleg ezt akarnád?

2014. okt. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy ilyen sokan vagyunk így. :(


6. Az én esetemben szükség van rájuk, mert utálok egyedül lenni és depressziós leszek a magánytól. vannak, akiknek nem kell barát, de hát azok nem én vagyok sajnos. :(


7. Én nyitott vagyok mindenre. Ha valakit érdekelnék annyira, hogy kérdezzen valamit rólam, elmondanám; de senkit sem érdekel! Senki se kérdezi meg tőlem, hogy hogy vagyok, milyen volt a hétvége, voltam-e szomorú mostanság, miért voltam szomorú mostanság, stbstb, szóval egyáltalán senkit nem érdeklek. Nincsenek kifejezett titkaim, csak dolgok a múltamból, amiket nem tud senki AZÉRT, mert nem kérdeznek róla. Szeretném, ha valaki ismerne, ismerné a múltamat és úgy a barátom tudna lenni. Segítőkész vagyok, mindig mosolygok, amolyan mindenkit szerető hippi vagyok az osztályomban, és talán ezért gondolják, hogy nem kell velem foglalkozni, úgy is olyan boldog vagyok.

Őszinte vagyok mindenkivel, nem tudom, honnan vetted, hogy nem. Próbáltam már nyitni és nyitok állandóan azóta is. És nem félek az őszinteségtől és attól se, hogyha elmondanak rólam dolgokat másoknak. Viszont azt se szeretném, hogy kibeszéljenek. Mondok egy példát: van egy osztálytársam, aki állandóan a magánéletéről beszél. Annyit beszél magáról meg az olyan dolgairól, amikről nekünk tényleg nem kellene tudnunk (most itt gondoljatok a szexpózoktól kezdve minden hülyeségre), hogy már mindenki nagyon unja. Ezzel a viselkedéssel kivívta azt, hogy ki lett taszítva a mi kis "baráti körünkből", és szinte állandóan őt beszéli ki mindenki. (A kibeszélés alatt nem azt értem, hogy "képzeljétek, XY azt mondta, hogy....", hanem azt, hogy "úristen, XY annyira nyomorék, azt mondta, hogy...") Érzitek a különbséget.

Ebből kifolyólag kérdés nélkül én nem fogom kiteregetni a magánéletemet, nem azért, mert titkolózom, hanem mert aki nem kérdez, azt nem érdekli. Akit érdekelne a kis életem, kérdezne róla (gondolom).


Kicsit eltávolodva a titkolózós-bizalmas dologtól, a szünetben 2x hívtam el őket (5 csajról van szó) bulizni, és ebből egyszer sem volt hajlandó egyik sem eljönni. Megvannak a saját életükkel, az enyém nem érdekli őket, én meg nem fogom a képükbe törölni magamat és parancsolni, hogy legyenek a legjobb barátnőim.

2014. okt. 31. 16:28
 9/22 anonim ***** válasza:
46%
Gondoltál már arra, hogy kilépj magadból és te kezdeményezz? Abban igazad van, hogy nem kell az embereket untatni olyasmivel ami talán nem is érdekli őket, de ha barátokra van szükséged, akkor te magad válj baráttá! Próbálj meg végre kilépni magadból és te kezdeményezz! Ezt próbáltad már? Nem várhatjuk mindig, hogy kérdezzék. A barátság nem így működik. Ha a jelenlegi barátaidnál így sem működik, akkor próbálkozz másoknál!
2014. nov. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Igyekszem-igyekszem. :) Nem túl gyakran megyek oda csak úgy beszélgetni emberekhez... Persze előfordul, de nem túlzom el. :D Jövőhéten megpróbálom. :3

Hát, köszönöm a tanácsokat és az üzeneteket, továbbra is meghallgatok mindent.

2014. nov. 2. 14:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!