Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tanuljak meg szeretni,...

Hogyan tanuljak meg szeretni, ha már születésem óta képtelen vagyok rá? (több lent)

Figyelt kérdés

Legelső emlékeim óvodás koromról vannak. A gyerekek féltek tőlem, mert hiába voltam mindig is a legkisebb lány, aki a közelembe jött, azt megvertem - kivétel a család. (Az egyerlen, akiket szeretni tudok)


Általános iskola felsőosztályára tudatosult bennem, hogy mennyire magányos is vagyok. Kétsegbeesetten kezdtem hajszolni a barátságot. Rá két évre a szüleim elváltak és a trauma hatására kialakult, hogy nincs szükségem barátokra, mert úgy is csak elhagynának, ha már nem tudnak használni.


Szóval beletörődtem. Azóta nincs szükségem senkire, bár nagyon sok ember szeret és próbál közeledni felém. Látszólag semmi gond nincs velem, nem sajnáltatom magam, nem panaszkodom, mindig mosolygok, segítek, ha kérik, bohóckodok, hiperaktív vagyok, és tanulmányokat illetően is első vagyok iskolai szinten. Magyarán kívülről tökéletesnek látnak, amíg nem közelednek felém.


Aki pedig megpróbál barátkozni, általában megutál vagy elhidegül tőlem. Jogosan. Nem tudok senkihez sem kötődni! Mindenkit kihasználok, nem érdekelnek a panaszaik, utálom hallgatni a sajnáltatásukat, nyűgnek tekintem, ha folyton velem akarnak lenni vagy ha rendszeresen tőlem kérnek segítséget, megvetem, ha folyton számítanak rám és megbíznak bennem, de mindenekelőtt ki nem állhatom, ha kimutatják a szeretetüket irántam (ölelés, puszi, fejsimogatás stb.). És azt hiszem, ez nekem fáj a legjobban.


Ami azt illeti, hiába érzem magányosnak magam, változatlanul megmarad az a gondolat, hogy senkire sincs szükségem.


Nyolcadikosként, bolond fejjel azt hittem, hogy a szerelem megoldás lehet, mert elvileg az intenzív érzéseket vált ki. Kapcsolatba is kerültem egy fiúval, de nem tudtam végül megszeretni. Azóta undorodom az emberi érintéstől. Utáltam a testiség minden pillanatát az egyszerű érintéstől kezdve - ennek ellenére több mint egy évig tartott és a szexig terjedt. Bár azt nem akartam megtenni.


Később a nyolcadikos lány osztálytársaim miatt mélységes gyűlöletet kezdtem érezni a korombeli lányok iránt, és a mai napig is rémessé válik a közérzetem, ha lányok akarnak velem barátkozni. A fiúkkal nincs bajom, mert hatodikos korom óta fiúk között vagyok. Mégha ez nem is volt barátság, de legalább néha, ha nagyon magam alatt voltam, megengedték, hogy hallgassam a beszélgetéseiket és velük nevessek. Talán emiatt is alakult ki bennem egy kicsit fiúsabb életstílus.


Azt a hiányt, hogy nem tudok szeretni, ázsiai romantikus rajzfilmekkel és képregényekkel pótlom (ez max 3 hónapot jelent évente). És - bár boldog és független embernek tartom magam - annak ellenére hogy utálom az érintést, néha olyan jó lenne, ha egy fiú barátilag megölelne vagy megnevettetne. Azt hiszem, mindannak ellenére, amit írtam, talán épp az szívem legtitkosabb vágya, hogy szeressenek és én viszont szeressek.


De mégis mit tehetnék? Voltam már pszichológusnál, de szimpla szavak nem segítenek rajtam. Muszáj az egész életemez így leélnem?



Nagyon örülnék, ha tudnátok valamit javasolni! Köszönöm, ha elolvastad ezt a sok mindent. Sajnálom, hogy ilyen sokat írtam...

17/L


2014. nov. 29. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:

A családodról nem írsz semmit, csak annyit, hogy a szüleid elváltak, szerintem valahol ott van a problémák gyökere, hogy nem egy szerető családban nőttél fel. (Nyugi, én sem, és pont mostanában ismertem fel, mennyiben tett ez mássá, mint az átlag).


Amit tehetsz: Ne hibáztasd Magad, Ne használj ki senkit, és próbálj meg odafigyelni az emberekre. A pszichológusnak mindent elmondtál, vagy nem tudtál megnyílni előtte? Mit javasolt ő?

2014. nov. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy pszichológus nem sokat jelent, nagy részük (tisztelet a kivételnek) csak munkaként foglalkozik a betegekkel, ahogy a kőműves felrak X méter falat, aztán hazamegy, és nem gondol az építkezésre. A pszichomókus se feltétlenül éli bele magát a helyzetedbe, csak valami általánossággal szúrja ki a szemedet.


Nyolcadikosként nyilván még túl éretlen lehettél egy olyan kapcsolatra, ami szexszel végződött.

Most már talán másként lenne, és élveznéd egy kapcsolatban egy fiú érintését.

El nem hiszed, milyen szerencséd van a fiútársasággal. Nagyon sok lány ledermed, mikor fiúk vannak a közelében, annyira fél tőlük. Neked legalább ezen nem kell keresztülmenned.


Szerintem meg kellene próbálnod egy partnert találni. Némi szex (ha tényleg megfelelő partnert találsz hozzá) a pozitív gondolkodás, emberi kapcsolatok terén is jó hatással lehet rád.

Azt hiszem, erre már te is kezdesz ráérezni, de még nem rágódsz rajta elég régen ahhoz, hogy teljesen biztos legyél benne.


Elkezdtél felnőni, a következő 5 évben nagyon-nagyon megváltozhat a gondolkodásod, a világhoz való hozzáállásod.

2014. nov. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A felhasználó ***** válasza:

Dolgozz egy étteremben.

Neki is bevált:

[link]

2014. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Első:


A családom az egyetlen, akiket szeretni tudok. Igaz, amióta elváltak, nem sok idejük van rám. A család egyik fele messze van, apukámnak (vele élek) pedig állandóan dolgoznia kell. Apukám egyébként éppen olyan, mint én: nincsenek barátai, és nem tudja szeretni az embereket (csak engem és az egyik húgomat). Gondolom ennek nem sok köze van hozzám.


Köszönöm a tanácsodat! A pszichológusnak nagyjából elmondtam, de félek érzelmeket kifejezni, ezért sok mindent nem tudtam rendesen szavakba önteni és egyes dolgokat elhallgattam (például a kapcsolatomat a fiúval).

_________________


Második:


Ezekre nem gondoltam. Köszönöm!

Viszont ebből következtetve, azt hiszem, a nyolcadikos kapcsolat maradandó trauma lehet. Bár fiúkkal azóta nem léptem kapcsolatba, de néhány lány zavaróan közvetlenül viselkedik velem, és már attól is rettegésben érzem magam, ha ők érnek hozzám vagy megölelnek.


Sosem gondoltam szerencseként a fiútársaságokat illető viselkedésemre, így ez meglepett. Még egyszer köszönöm! Megpróbálok nyitottabb és még pozitívabb lenni.

_________________


Harmadik:


Köszönöm, hogy válaszoltál, viszont nekem nem menne egy éttermi munka. A munkával kapcsolatban meghatározott elképzeléseim vannak, amikhez makacsul ragaszkodom. Viszont hallottam, hogy sok emberre volt/van jó hatással.

2014. dec. 1. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!