Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet, hogy vannak...

Hogy lehet, hogy vannak emberek akiknek hasonló az érdeklődési körük, mégsem szimpatikusak nekem egyáltalán?

Figyelt kérdés

Ha valaki meg valamennyire szimpatikus, de nincs hasonló érdeklődési kör, akkor meg nem tart sokáig a kapcsolat, mivel eltávolodunk egymástól idővel


21f


2014. dec. 7. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy van közös pont az életetekben, nem jelenti, hogy szimpatikusak lesztek egymásnak, csak annyit jelent, hogy van egy közös téma, így könnyebb beszélgetésbe kezdeni, ill. van kivel megbeszélni, ami esetleg mást nem érdekel. Ezzel kapcsolatban neked vannak extra elvárásaid szerintem. Talán nem ezen múlnak a kapcsolataid.
2014. dec. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

igen, ezek ilyen tudattalan elvárások, ami felállítok az emberek felé..


érdekes, mert erre, csak most gondoltam egyébként :D mindig e szerint, próbáltam nyitni a bizonyos emberek felé, de rájöttem, hogy nincs értelme :D

2014. dec. 7. 15:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért lenne elég a közös érdeklődési kör? Ha én szeretek olvasni, akkor szeretnem kéne a beképzelt, utálatos, mindenkit lekezelő kolléganőt, csak mert ő is szeret olvasni? Még az állatokat is mindketten szeretjük, ez már két közös érdeklődési kör.
2014. dec. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kölcsönös szimpátiát inkább és a barátságot inkább az határozza meg, érzelmileg mennyire tudunk egymásra hangolódni, hogy érezzük magunkat egymás társaságában, mennyire értjük meg egymást és nem az, hogy mondjuk a Peti is szeret maketteket építeni, meg én is. Az lehet, hogy ha kifejezetten a makettezésről van szó, el tudunk beszélgetni (de még az sem biztos, mert lehet, ebben sincs egyetértés köztünk), de ha érzelmileg, lelkileg nem vagyunk egy hullámhosszon, ez édeskevés.
2014. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

én abból indultam ki, hogy én azért szeretem azt amit szeretek, mert az annak a folyamatnak az eredménye, hogy a személyiségem ilyen amilyen :D


olyan sok ember nincs aki szeret olvasni, és hatalmas paraszt egyébként, az olvasás, valahogy kizárja, a paraszt személyiségjegy jelenlétét, nálam legalábbis

2014. dec. 7. 15:12
 6/8 anonim ***** válasza:

"olyan sok ember nincs aki szeret olvasni, és hatalmas paraszt egyébként, az olvasás, valahogy kizárja, a paraszt személyiségjegy jelenlétét, nálam legalábbis"


Tényleg nem rosszindulatból mondom, de te valami búra alatt élsz? :)


Egyáltalán nem függ attól az ember jelleme, hogy szeret-e olvasni, de más hobbitól sem feltétlenül. Hogy egy másik példát hozzak fel, ismerek két férfit, mindketten imádnak főzni, de minden másban, politikai, világnézeti irányultságban, érzelmiekben, stílusban, beszédben, viselkedésben is egymás ellentétei, utálják is egymást rendesen.

2014. dec. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

de én nem arról beszéltem, hogy a világnézet, és egyéb érdeklődés nem lehet más, az olvasás iránti érdeklődés inkább azt zárja ki számomra, hogy egy paraszt legyen valaki, nem azt, hogy a politika, vagy a tudomány érdekli jobban..


a parasztság egy olyasfajta személyiségjegy számomra, amikor az illető egy nagyon elfajult nemtörődömséget fejez ki a dolgok iránt, az olvasás pedig egy olyan dolog, ami ezt a "leszarok mindent" személyiségű embert nem vonzza


EZÉRT!!!

2014. dec. 7. 17:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert valaki nem "paraszt", még lehet antipatikus. Amúgy nekem nem ugyanaz, ha valaki horrort olvas, romantikus regényt, fantasy-t, szépirodalmat, meséket vagy szakmai könyveket..
2014. dec. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!