Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elveszthetem a legjobb barátom...

Elveszthetem a legjobb barátomat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Legjobb barátom (legyen X, 18F) és én (18F) három éve járunk egy osztályba és kb. egy éve tekintjük egymást legjobb barátoknak. Nagyon bírom, mindent meg tudok vele beszélni, mindig számíthatunk egymásra és mindennap beszélünk, még akkor is, ha nincs iskola.


Mostanság viszont úgy érzem, elhanyagol, esetleg tudatosan építi le a kapcsolatunk. X ugyanis egyre jobb haverságot ápol Y-nal (18F meglepő módon), akivel én is jóban vagyok, de X jobban. Y szintén kezdi elhanyagolni barátait és X-szel egyre több időt tölt. Korábban X-szel rengeteget hülyültünk, de X mintha szándékosan nem röhögne a poénjaimon. (Lehet, hogy szarok :D de kipróbáltam azt is, hogy ugyanazt a belsős poénunkat elsütöttem X-nek, aki rötyögött, ám amikor Y sütötte el neki, hangosan hahotázott (be akar vágódni nála?). Sokszor ez van, ők ketten tűnnek legjobb barátoknak, vele több beszélgetést is kezdeményez. Ellenben X továbbra is kedves és megértő, kapcsolatunk bizalmas. X a múltkor kibeszélt engem, ezt mástól hallottam vissza, azt mondta, csak teher vagyok neki. Ellenben bulikra meg elhív, mert velem szívesen megy. Mit tegyek ezzel a kettősséggel? Beleőrülök ebbe most már, lelkizni kéne, de azt nem szereti. De nem érdekel, most muszáj. Jól teszem? Ha igen, hogy kéne úgy felvezetnem a témát és megbeszélni a gondokat, hogy ne sértődjön meg, ne vessen véget a barátságunknak, stb.? (Tudom, nem igazi barát, aki ilyet tesz, blabla, de nekem ő nagyon fontos, szerintem életem barátja (lehetne).)


Köszönöm a válaszokat.



2014. dec. 8. 17:31
 1/3 anonim válasza:
Ismerős érés ha te vagy a 3-ik kerék a társaságban. Y pedig kiakar túrni mert nem kedvel vagy X miatt mert féltékeny a kapcsolatotokra. Jobb ha minnél hamarabb megbeszéled X-el a gondot ha jó barátod akkor megérti. Másokra ne nagyon hallgass. Elmondott neki hogy úgy érzed hogy az utóbbi időben elhanyagolt téged és nem szeretnéd hogy ez a barátság megszűnjön. Ha jó barátod legyél hozzá őszinte:)
2014. dec. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Y kedvel engem. :) szerintem igazából ők ketten túl vakok, hogy észrevegyék a szenvedésem.
2014. dec. 8. 19:59
 3/3 anonim válasza:
Belekavarodtam:D Biztos észrevették rajtad hangulatváltozást:) De ha nem mondasz semmit nekük azzal semmi nem változik. Muszáj beszélned a legjobb barátoddal biztos hogy végig hallgat:)
2014. dec. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!