Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megmaradhat a barátságunk?

Megmaradhat a barátságunk?

Figyelt kérdés

A legjobb barátom meg köztem van 16 év, tényleg jól kijövünk, magánéleti gondokat is meg tudunk beszélni, egymásnak tanácsot osztunk stb...


Viszont úgy hozta a sors, hogy külföldre megyek dolgozni. Persze ahogy lehet és ha van értelme, akkor haza is fogok járni... meg beszéltünk róla, hogy néha-néha Ő is meglátogat úgy, hogy kifizetem az útiköltségét... Több mint 5 éves a barátságunk jelenleg.


A távolság szétszakíthatja a köteléket kettőnk közt?


2015. márc. 4. 07:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Erre konkrét választ nem biztos hogy tudunk adni. Az én tapasztalatom az, hogy azokkal a barátaimmal, akik kimentek külföldre, egy ideig jól működött a kapcsolattartás, idővel viszont megszűnt teljesen, vagy pedig nagyon ritkán beszélünk, találkozni meg már nem is találkozunk.

A legradikálisabb példám, egy 17 éven át tartó barátság ment így gallyra, pedig a 17 év alatt 1x vesztünk össze, akkor is csak vita volt...


Persze mindenféleképpen próbáljátok a legjobbat kihozni az egészből. Lehet éppen a ti barátságotok ki fogja bírni még a távolságot is. Van ilyenre is példa, úgy mint ahogyan az én esetemre is. :)


25N

2015. márc. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az igazi barátságoknál nem számít a távolság, pláne manapság, amikor naponta lehet neten beszélgetni.

Én is éltem kint három évet. A barátok megmaradtak. Ugyanonnan folytattuk, ahonnan abbahagytuk. Ha valaki a barátod, akkor is a barátod lesz, ha nem beszéltek minden nap és nem vagytok együtt sülve-főve. Nekem volt olyan, akit a három kint töltött év alatt nem is láttam, mostanában meg minimum hetente találkozunk, szóval a kötelék nem szakadt meg, csak egyszerűen akkor szétváltak útjaink, most meg bőven van időnk egymásra...

2015. márc. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!