Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más se hívná meg a barátnőjét...

Más se hívná meg a barátnőjét az esküvőjére, mert kisebbségi és a párja családtagjai ne, hogy viszályt szítsanak?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel elkezdtük a vendég listát megbeszélni, ismeri a cigány barátnőmet, nagyon normálisnak találja, ( kiskorom óta vagyunk jó barátok Anasztáziával, folyamatosan dolgoztak a szülei, barátnőm, hogy besegítsen a családnak elment dolgozni (édesanyja rokkant nyugdíjas lett középiskolai évei alatt), levelezőn gyári munka mellett végezte el az egyetemet, nagyon jó átlaggal). Ma már középiskolai tanár.

Párom rokonai nem szívlelik annyira a cigányokat, ők csak a többséggel, a negatív példával találkoztak,akik loptak tőlük, hazudtak, beszóltak nekik.

Elég kényes téma ez...Még se mondhatom, meg nem is fogom azt mondani, hogy cigány vagy, ezért nem jöhetsz, ha gyerekkorunk óta vagyunk jó barátok..(Több mint 20 éves barátság) Párom szerint, ha mindenkit személyesen hívunk meg és elmondjuk, hogy lesz kisebbség is a rendezvényen, nem biztosíték, hogy nem fognak szurkálódni. Ha felmerül a cigány téma, a melegek mindenki a fejét csóválja..

Így még is, hogy készüljön az ember a nagy napjára? Rendben, jövőre lesz az esküvő, de elkezdtük számon venni, hogy kb hány fő, s közben felmerült.



2015. márc. 15. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Párom szerint, ha mindenkit személyesen hívunk meg és elmondjuk, hogy lesz kisebbség is a rendezvényen" ...


az ilyen barátoktól mentse meg a jóisten a barátnődet...

2015. márc. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Rohadt nagy sértés ez, amit produkálsz a barátnőddel szemben. Nem is értelek, hisz barátnődnek nevezed...
2015. márc. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne hivd meg és kész,jó barátnőd van pff -.- (jöhet a lepontozás) ,egyébként meg találj ki valami indokot...
2015. márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kellene erre külön felkészíteni a vendégeket. Ha normális, kulturált lány, ahogyan mondod, akkor senkit nem fog szerintem zavarni. Gondolom egyedül vagy max a barátjával menne.

Ha annyira nem akarjátok elhívni a lagzira akkor csak a házasságkötésre hívjátok meg.

2015. márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem legjobb barátnőm roma, ettől függetlenül ha még akkor is barátnők leszünk én meg hívom az esküvőmre. Mi 2 éve vagyunk jó barátságban. A szüleim mai napig nem szívesen látják.Persze itt van nálunk,akkor nem mutatnak semmit.Amúgy meg valószínű a barátnőd gondolom nem most először találkozna szurkálódással.Egy darabig elviselné.Ha kényelmetlen neki valószínű szólni fog neked.Asztalnál olyan helyre ültesd akikkel jóban van.Úgy szerintem nem lehet gond.Gondolom vannak közös barátaitok.Ott pl ha egy rokon beszólna a többi barát letudná a dolgot csendesíteni!!

Nekem legjobb barátnőm viszonylag jól tűri ezt a beszólásokat.Sőt én előbb szólok be,hogy legyen elég.Viszont ha már direktbe kötekednek.Ő neki megy a kötekedőnek :/ Persze mi fiatalok vagyunk. Szerintem 30 éves kora körül nyilván nem menne neki senkinek aki belé köt.

2015. márc. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Párom szerint, ha mindenkit személyesen hívunk meg és elmondjuk, hogy lesz kisebbség is a rendezvényen"


Hát jó kib..szott nagy parasztok vagytok, az egyszer biztos.


Sőt, szerintem fotót is mutassatok róla, vagy csatoljátok a meghívóhoz hogy vigyázz, cigány. Vagy tervezzetek egy plakátot, amit a templomra és lagzira is kitesztek, hogy Danger, Gipsy inside....édes istenem.


Mondjuk azok is megérnek egy misét, akik rögtön cigányoznak és balhéznak a gyerekük esküvőjén.

2015. márc. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha húsz éve barátok vagytok, hogy mondhattok ilyet?

Akkor a párod xy barátját ne hívjátok meg mert kék a szeme.

Ez sajnos ne haragudj, hogy ezt mondom de rasszizmus.

De te döntesz.

2015. márc. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel az életedből is rakd ki, mert előbb-utóbb úgyis kiderül, vagy találkoznak, és akkor ugyanúgy állni fog a bál. Szerintem neked vagy a párodnak beszélnie kellene a párod családjával, hogy van egy roma barátnőd, akit szeretnél meghívni az esküvődre, mert régóta nagyon jó barátnők vagytok. Anasztáziának meg azt kellene megmondani, hogy a párod családjának vannak rasszista megmozdulásai, és ugyan beszéltetek velük erről, de döntse el ő, hogy ki akarja-e magát ennek tenni. De az, hogy esetleg meg sem hívjátok, óriási sértés.
2015. márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amit az utolsó írt az lenne a legkézenfekvőbb!!!
2015. márc. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!